Rijeka do pozitivnog rezultata u Salzburgu (VIDEO)

Lige prvaka koja je odigrana na Salzburg Areni Red Bull Salzburg i Rijeka su odigrali bez pobjednika, rezultat je bio 1:1 (0:1). Momčad Matjaža Keka je tako pred više od 2000 svojih navijača ostvarila pozitivan rezultat uoči uzvrata koji nas sljedećeg tjedna očekuje na Rujevici. Rijeka je brzo primirila napade domaćina koji je u prvom dijelu susreta uglavnom prijetio dalekometnim udarcima te je do prve velike prilike došla u 24. minuti kada Župarić nakon udarca iz kuta loptu šalje pokraj lijeve vratnice Walkea. Zrela igra gostiju došla je na naplatu u 30. minuti kada Ristovski pronalazi Gavranovića koji usamljen na pet metara pogađa za vodstvo Rijeke.

Domaćini su do izjednačenja došli na početku drugog poluvremena kada Yabo pranalazi Hwanga koji izlazi sam ispred Sluge te šalje loptu iza njegovih leđa.
Red Bull je do novog pogotka mogao doći u 72. minuti, ali proigravanja Yaba nije iskoristio Dabbur koji iz odlične situacije ne pogađa okvir gola. U 83. minuti ponovno nakon prekida opasno prijeti Župarić, ali lopta opet prolazi uz vratnicu dok je u sudačkoj nadoknadi nakon kontre u dobroj situaciji bio Vešović, ali nakon dugog trka nije bilo preciznosti. Uzvrat na Rujevici igra se u srijedu 2. kolovoza s početkom u 20:45. Uoči početka susreta Armada je imala korteo ulicama Salzburga.
Od 18:45 na Salzburg Areni počinje prvi susret trećeg pretkola Lige prvaka u kojem se sastaju aktualni prvaci Austrije i Hrvatske, Red Bull i Rijeka. Obje momčadi su u prošlom pretkolu s lakoćom prošle svoje suparnike. Dok je Rijeka bila bolja od velškog prvaka TNS-a, Red Bull je svladao malteškog predstavnika Hiberniansa. Uoči današnjeg susreta domaćini su dobili dobre vijesti iz UEFA-e koja je usvojila njihovu žalbu na crveni karton kojeg je u susretu na Malti dobio njihov ponajbolji igrač Valon Berisha. Kosovski reprezentativac će tako danas imati pravo nastupa. Na utakmici se očekuje oko 15.000 gledatelja od čega bi trebalo biti oko 2.500 navijača Rijeke. Marco Rose i Matjaž Kek su se odlučili za sljedeće početne sastave: ]]>