Rijeka do boda u Ateni (VIDEO)

U 5. kolu skupine D Europske lige Rijeka je na Spiros Louis stadionu u Ateni remizirala protiv AEK-a rezultatom 2:2 (1:2) te se tako oprostila od prolaska u drugi krug natjecanja.

Momčad Matjaža Keka je propustila veliku priliku za pobjedu obzirom da je odličnom igrom došla do vodstva od dva pogotka razlike koje nije uspjela sačuvati.

Rijeka je u prvom poluvremenu u potpunosti dominirala terenom te je uz vodstvo propustila nekoliko odličnih prilika od kojih se ističu pokušaji Župarića i Gorgona koji su završili na okviru gola.

Prvi zgoditak na utakmici vidjeli smo u 8. minuti kada je ubačaj Pavičića iz kornera proslijedio Acosty, a Gorgon je zatresao mrežu gostiju.

Rijeka je vodstvo povećala u 26. minuti kada je pogrešku Vranješa iskoristio Gorgon za svoj drugi gol na utakmici.

AEK je u potpunosti nadigran u prvom poluvremenu, ali je do pogotka došao u nadoknadi prvog dijela kada je nakon ubačaja Bakakis u šesnaestrcu sam ostao Araujo kojem nije bilo teško svladati Prskala.

Čvršći ulazak domaćina u drugom dijelu donio je izjednačenje kada je nakon lošeg boksanja Prskala loptu u mrežu poslao Lazaros.

Araujo je u 62. minuti ponovno zatresao mrežu gostiju, ali je gol opravdano poništen zbog prekršaja na Zuti. Dok je u 89. minuti njegov udarac odsjeo na gredi.

U drugom susretu skupine Milan je na San Siru svladao Austriju Beč rezultatom 5:1 te je tako osigurao prvo mjesto u skupini.

U posljednjem kolu AEK gostuje u Beču dok na Rujevicu stiže Milan.

Od 21:05 na olimpijskom stadionu Spiros Louis u Ateni počinje susret petog kola skupine D Europske lige u kojem se sastaju AEK i Rijeka.

U prvom ogledu ova dva suparnika slavili su Grci koji su na Rujevici u 1. kolu upisali pobjedu rezultatom 1:2.

Nakon četiri odigrana kola vodeća momčad na ljestvici je Milan sa osam osvojenih bodova, AEK ima dva manje, Austria Beč je na četiri boda dok je aktualni hrvatski prvak na začelju ljestvice sa jednom pobjedom i tri poraza.

Manolo Jimenez i Matjaž Kek, koji večeras ne može računati na Heber i Mišića, su se odlučili za sljedeće početne sastave: