Rezultatski visoko slavlje Gorice nad Hajdukom (VIDEO)

U drugoj utakmici programa 31. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica je pred 3 970 gledatelja rezultatom 3-0 (2-0) svladala Hajduk i tako stigla do svoje četrnaeste ligaške pobjede.

Dvostruki strijelac za domaće bio je 21-godišnji Miya, dok je Zwolinski mrežu zatresao iz kaznenog udarca. Hajduk tako u četiri ovosezonske utakmice protiv Gorice nije uspio upisati pobjedu, dok se svježi prvoligaš može pohvaliti da je protiv Bilih u premijernoj prvoligaškoj sezoni upisao dvije pobjede i dva remija.

Iako je Hajduk imao potpunu dominaciju u posjedu i bio dosta konkretan, prvu veliku priliku na utakmici imala je Gorica. Nakon vrlo loše reakcije gostujućih stopera u 7. se minuti u šesnaesterac sjurio Zwolinski i odigrao dobru povratnu za Miyu koji s tri metra promašuje loptu koja odlazi iznad okvira vrata.

Domaći do rezultatske prednosti stižu u 11. minuti. Izigrali su Jakirovićevi igrači desnu stranu gostujuće obrane te Čabraja ubacuje u sredinu gdje spretno sretno lopta dolazi do Farouka Miyje koji s nekoliko metara trese praznu mrežu za 1-0 Gorice.

U 14. minuti Lovrić je iz slobodnog udarca s lijeve strane ubacio oštru loptu na prvu vratnicu, tamo je prvi na njoj bio Suk i zamalo je proslijedio u mrežu, no Posavec uspješno reagira i odbija u korner iz kojeg domaći nisu ništa kreirali.

Prvu konkretnu veliku priliku Hajduk je imao u 30. minuti. Hamza je odigrao odličnu dugu loptu desno za Gyurcsoa, Jurić glavom proslijeđuje na drugu vratnicu gdje Jairo puca prizemno, no lopta odlazi malo pored suprotne vratnice.

U 40. minuti Nejašmić se našao u odličnoj poziciji za udarac, no njegov pokušaj s nekih 13 metara odlazi pored vratnice.

Tri minute poslije Batinić (dojam je opravdano) pokazuje na bijelu točku za Goricu nakon duela Tudora i Lovrića. Siguran izvođač za domaće je Lukasz Zwolinski koji postavlja 2-0 i postiže svoj trinaesti pogodak u sezoni.

U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela još jedna odlična situacija za Nejašmića. Nakon velike gužve u domaćem šesnaestercu Jurić igra povratno za Nejašmića čiji snažan udarac sa sedamnaest metara odlazi malo iznda okvira.

Odmah u prvoj minuti nastavka Caktaš se našao u odličnoj situaciji na sedam metara nakon ubačaja s lijeve strane gostujućeg napada, no igrač gostiju nije uspio zahvatiti loptu kvalitetno.

Gorica do trećeg pogotka na utakmici dolazi minutu poslije. Svatok je loše očistio jednu dugu loptu, Miya igra desno za Dvornekovića, a 21-godišnjak iz Ugande pogađa za visokih 3-0. Bio je to njegov četvrti ligaški pogodak u sezoni.

U 49. još jedna loša reakcija Svatoka, lopta u konačnici dolazi lijevo do Lovrića čiji udarac sa sedam metara odlazi visoko iznad okvira vrata.

Dvije minute poslije Zwolinski je pucao nakon ubačaja iz kuta za goste, no njegov udarac s deset metara nije snažan i Posavec mirno brani.

U 60. minuti udarac Stanka Jurića s nekih 9 metara pogodio je u ruku Čabraju, no Batinić pokazuje samo korner.

Dvije minute poslije Stanko Jurić uputio je udarac s dvadeset metara i pogodio vratnicu.

Veliki pritisak Hajduka se nastavio. U 63. Gyurcso je izašao jedan na jedan s Kahlinom no njegov udarac s nekih deset metara pogađa vanjski dio mreže.

U 67. umjesto Svatoka ulazi Palaversa u redovima gostiju. Drugu izmjenu Orešćanin je napravio u 73. minuti kada je umjesto Caktaša ušao Tahiraj.

U 80. posljednja izmjena u gostiju, umjesto Bradarića ušao je Fomitschow, dok je u istoj minuti Jakirović napravio prvu promjenu kada je umjesto Farouka Miyje u igru poslao Maslowskog.

Tri minute poslije Jakirović mijenja Dvornekovića umjesto kojeg je ušao Musa.

U 84. Jairo je pucao škaricama s nekih metara, no Kahlina je dobro pozicioniran i sigurno brani.

Posljednja izmjena u redovima domaćih obavljena je u 89. minuti, Šroler je ušao umjesto Lovrića.

U 92. minuti Zwolinski je izašao jedan na jedan s Posavcom, no njegov udarac sa šest metara odličnom intervencijom brani gostujući vratar.

Klub iz Velike Gorice ovom je pobjedom došao na bod zaostatka za Hajdukom koji je i dalje četvrti s 50 osvojenih bodova.

Gorica u sljedećem kolu gostuje kod Rudeša, dok će Hajduk na Poljudu ugostiti Inter Zaprešić.

Od 16:30 u Velikoj Gorici počinje susret 31. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Gorica dočekuje Hajduk.

Duel je to bitan u borbi za mjesta koja vode u europska natjecanja, a domaćin će nastojati i četvrti put ove sezone ostati neporažen u srazu sa Splićanima nakon što je u tri prethodna susreta upisao jednu pobjedu (0:2) i dva remija (1:1, 0:0).

Gorica u susret ulazi bez kartoniranih Ndiayea te Marine, a ozlijeđen je Mathieu dok Bili zbog ozljeda ne mogu računati na Vučura, Juranovića i Borju Lopeza.

Sergej Jakirović i Siniša Oreščanin su se odlučili započeti utakmicu sa sljedećim početnim sastavima: