Remi Varaždina i Lokomotive u Varaždinu (VIDEO)

U drugoj utakmici programa petog kola Hrvatski Telekom Prve lige Varaždin i Lokomotiva su, pred 2 231 gledateljem u Varaždinu, odigrali neriješenih 1-1 (1-0).

Domaće je u vodstvo lijepim pogotkom u 44. minuti susreta doveo Dejan Glavica, a bod gostima i konačnih 1-1 djelo je Mytra Uzunija, koji je bio strijelac u 56. minuti.

Tijekom prvih 45 minuta utakmice osim pogotka zaista nismo vidjeli mnogo toga. Po jedna spomena vrijedna situacija pred vratarima, od kojih je ozbiljniji posao imao Grbić na vratima Lokomotive, no odradio je to bez većih problema.

Pogodak prema prikazanom vrijedan zaslužene rezultatske prednosti za Varaždin vidjeli smo u 44. minuti kada je Ivan Posavec izveo slobodan udarac, lopta se od Karla Težaka odbila do Dejana Glavice koji ju na vrhu šesnaesterca majstorski prima i posprema u mrežu za 1-0 domaćina. Glavica je bio strijelac za Varaždin i u prošlom kolu, te je uz dva pogotka postignuta u aktualnoj sezoni stigao do ukupno devetnaestog prvoligaškog gola u 120 Prva HNL nastupa.

Strateg gostiju Goran Tomić nastavak utakmice otvara promjenom u svojim redovima, umjesto Enisa Cokaja u igru je ušao njegov sunarodnjak Mytro Uzuni.

Dosta konkretnija igra Lokomotivi se isplatila već u 56. minuti utakmice. Strijelac za 1-1 bio je Uzuni na ubačaj Kastratija s desne strane gostujućeg napada. Pitanje je je li akciji za pogodak Lokomotive prethodio prekršaj u napadu Uzunija nad Adžićem, no kako bilo, bio je to Uzunijev prvijenac u aktualnoj sezoni i ukupno njegov osmi pogodak u Prvoj HNL.

U 58. minuti lopta se nakon ubačaja s desne strane gostujućeg napada u nezgodnom luku odbija od Tkalčića u okvir domaćih vrata, no Nevistić odličnom reakcijom odbija u korner iz kojeg gosti nisu ozbiljno zaprijetili.

Strateg domaćih Borimir Perković u 61. minuti je odlučio napraviti prvu promjenu, umjesto strijelca Glavice u igru je ušao Jamal Bajandouh.

Varaždin prvi put u nastavku prijeti u 66. minuti preko Marka Stolnika, čiji je udarac glavom blokiran na nekih tri metra od Grbića.

Minutu poslije obavljena je druga promjena u redovima domaćih, umjesto Karla Težaka ušao je Dario Jertec, a u 69. drugi put mijenja i Tomić, travnjak je napustio Indrit Tuci, u igru ušao Mario Budimir.

U 74. Tomić je bio primoran zbog ozljede Drožđeka obaviti i posljednju izmjenu, na travnjak je poslao 26-godišnjeg Filipa Arežinu.

Danas gotovo neprimjetni Ivanušec u 77. upućuje snažan, ali neprecizan udarac s nekih osamnaest metara, Nevistić je siguran u reakciji i hvata loptu u ruke.

Posljednja promjena trenera domaćih obavljena je u 80. minuti, umjesto povratnika u Prvu HNL Nikole Tkalčića ušao je Dominik Perković.

U 85. minuti domaći igrači i navijači su tražili kazneni udarac zbog duela Jerteca i Kolingera, no Pejin ni trenutka nije dvojio da tu nema elemenata za udarac s bijele točke.

Pritisnuo je Varaždin pred kraj susreta, u 88. Benko prvo pokušava atraktivno škaricama, no njegov udarac je blokiran i odbijen u korner, a iz tog ubačaja iz kuta ponovno prijeti Benko, ovaj put glavom, no i taj pokušaj gosti blokiraju i uklanjaju opasnost pred svojim vratima.

U prvoj od pet minuta sudačke nadoknade Jertec upućuje udarac s nekih 18 metara, no Grbić je dobro postavljen i sigruno brani.

Do kraja susreta nijedna momčad nije uspjela kreirati ozbiljniju situaciju pred vratarima te je sraz okončan remijem, kojim, dojam je, ipak zadovoljnija može biti Lokomotiva.

Varaždin u sljedećem kolu gostuje u Koprivnici kod Slaven Belupa, dok će Lokomotiva biti gost Intera u Zaprešiću.

U Varaždinu se s početkom u 19 sati igra drugi susret programa petog kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem istoimeni domaćin dočekuje Lokomotivu.

Obje su momčadi u prošlom kolu konačno okončale period bez osvojenog boda u aktualnoj sezoni. Lokomotiva je s uvjerljivih 4-1 svladala Istru 1961 u Zagrebu, a Varaždin je s igračem manje osvojio povijesni prvi prvolgiaški bod u klupskoj povijesti odigravši 2-2 protiv Intera u Zaprešiću.

Glavni sudac današnje utakmice je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca, a pomoćnici će mu biti Kristijan Novosel iz Gata i Tomislav Keglević iz Našica.

Treneri Boromir Perković i Goran Tomić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: