Remi Slaven Belupa i Rijeke u Koprivnici (VIDEO)

nk-rijeka.hr

U posljednjem susretu prvog dana programa 10. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo i Rijeka odigrali su neriješenih 1-1 u Koprivnici.

Prvih 45 minuta utakmice prošlo je u pristojnom tempu, no bez ozbiljnijih prilika pred protivničkim vratima.

U nastavku smo i dalje gledali izjednačen susret, Rijeka jest preuzela više rizika prema naprijed, no Kopićeva je momčad vrlo kvalitetno napadala prazan prostor koji je ostajao iza leđa visoko postavljenih igrača Rijeke.

Slaven je prvu veliku priliku za vodstvo imao u 50. minuti kada je Prskalo zaustavio udarac Purića.

Aktualni prvak u vodstvo dolazi devet minuta poslije. Vrlo lijepu akciju Rijeke svojim 6. pogotkom u ovoj sezoni okončao je bivši napadač Farmaceuta Heber te donio Kekovoj momčadi 0-1.

Nakon pogotka domaćuni su malo pali u igri, no desetak minuta poslije ponovno nastavljaju s kvalitetnim izdanjem koje su prikazivali većinu susreta, te u 78. stižu do zasluženog izjednačenja. Nakon kornera Pejić je prebacio do Međimoreca koji postiže svoj prvi pogodak u ovoj sezoni.

U konačnici je Rijeka mogla i do pobjede u posljednjim trenucima susreta, no udarac Acostija odlično je obranio Antun Marković, te tako ostavio bod u Koprivnici.

Program prvog dana 10. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Koprivnici će, s početkom u 19 sati, zaključiti Slaven Belupo i Rijeka.

Farmaceuti za pobjedu ne znaju još od 4. kola i 2-1 pobjede nad Cibalijom, dok je aktualni prvak nakon poraza od Osijeka i Dinama u 4. i 5. kolu, upisao četiri pobjede za redom, posljednju nad Hajdukom na Poljudu, kada su slavili s 0-2.

Treneri Željko Kopić i Matjaž Kek na travnjak su se odlučili izvesti sljedeće postave: