Remi Rijeke na Rujevici za oproštaj od Europe (VIDEO)

Rijeka je na Rujevici remizirala (1:1) s belgijskim Gentom što joj nije bilo dovoljno za prolazak u grupnu fazu Europske lige.

Nakon poraza 2:1 u Belgiji prije sedam dana, Rijeka je danas tražila pobjedu pred svojim navijačima te plasman u grupnu fazu. Prvi su zaprijetili gosti koji u 11. minuti ne koriste veliku šansu. Ubačena je lopta za Svena Kumsa, desna strana riječke obrane nije ga pratila, no na sreću momčadi Igora Bišćana, Kums nije najbolje zahvatio loptu te je ostalo 0:0.

Novi problem Bišćan je imao u 19. minuti. Nakon naizgled jednog bezazlenog starta najbolji riječki napadač Antonio-Mirko Čolak morao je napustiti igru zbog ozljede.

Čolaka je zamijenio Jakov Puljić, a u 32. minuti Puljić opravdava svoj ulazak s klupe. Lijepu asistenciju s desne je strane upisao Acosty koji je lijepom povratnom loptom uposlio Puljića, a napadač Rijeke snažnim udarcem pod gredu dovodi svoju ekipu vodstvo.

Slavlje Rijeke trajalo je doslovno samo minutu. Već u 33. minuti obrana Rijeke pomalo je panično reagirala na jedan ubačaj s lijeve strane, nakon velike gužve lopta se odbija do Igora Plastuna koji matira Prskala za 1:1.

Rijeka je u drugom dijelu imala više udaraca od gostiju koji su pokušavali primiriti igru i sačuvati rezultat, što im je na kraju i uspjelo. Činilo se kako je nedostajalo malo više riječke hrabrosti da se krene po drugi gol koji bi značio produžetke.

Rijeka će tako i ove sezone ostati bez nastupa u Europskoj ligi, što znači da će Dinamo ostati jedini hrvatski predstavnik u grupnoj fazi europskih natjecanja.

Nakon poraza od 2:1 u Belgiji, Rijeka na Rujevici lovi plasman u grupnu fazu Europske lige.

Protivnik momčadi Igora Bišćana je momčad Genta. Belgijski predstavnik bio je bolja momčad u prvoj utakmici, ali je Rijeka pogotkom Halilovića prva povela. Ipak, Gent je u drugom dijelu golovima Depoitrea stigao do preokreta te prednosti pred današnji uzvrat.