Remi Portugala i Španjolske uz hat-trick Cristiana Ronalda (VIDEO)

U drugoj utakmici prvog kola skupine B Svjetskog prvenstva u Rusiji Portugal i Španjolska su u Sočiju odigrali neriješenih 3-3 (2-1), uz tri pogotka Cristiana Ronalda.

Odlično prvo poluvrijeme bolje je otvorio Portugal, koji je svoju uvodnu terensku dominaciju odmah i kapitalizirao, i to iz kaznenog udarca u 4. minuti utakmice.

Nacho je u kaznenom prostoru startao na Ronalda, a talijanski sudac Gianluca Rocchi bez oklijevanja pokazuje na bijelu točku. Dojam je opravdano. Siguran izvođač je Cristiano Ronaldo, koji je time postao tek četvrti nogometaš koji je postigao barem pogodak na četiri SP-a. Do sada su se time mogli podičiti Pele, Uwe Seeler i Klose.

Veliku priliku za povećanje vodstva imao je Portugal u 22. minuti, no Guedes je očajno reagirao u veoma izglednoj situaciji za momčad Fernanda Santosa.

Dvije minute poslije Španjolska stiže do zasluženog izjednačenja. Diego Costa je (prekršajem nad Pepeom) osvojio loptu, fantastično izvozao obranu Portugala i prelijepo pogodio za 1-1.

Dominacija Hierrove momčadi nastavila se i dalje, tako je Isco u 26. fantastično potegao i pogodio okvir vrata, lopta se odbija na crtu. Ništa od pogotka za Španjolsku.

Imali su Španjolci još jednu priliku preko Inieste, no njegov udarac otišao je malo pored lijeve vratnice Rui Patriciovih vrata.

Uspostavio je pred kraj poluvremena Portugal ponovno ravnotežu na terenu, i ponovno uspio kapitalizirati dobru igru te ponovno preko Cristiana Ronalda. Virus Karius uhvatio je izgleda i De Geau…

Španjolsko odlično otvaranje drugog poluvremena rezultiralo je preokretom do 58. minute utakmice.

Za 2-2 u 55. je, nakon evidentno uigrane akcije, ponovno strijelac Diego Costa.

2-3 u 58. minuti postavlja fantastičnim pogotkom postavlja Nacho, kojem je to bio prvijenac u dresu reprezentacije.

Jedna zanimljivost, Nacho je prvi španjolski branič koji je postigao pogodak izvan šesnaesterca na SP-u još od današnjeg španjolskog izbornika Hierra, kojem je to pak pošlo za nogom u Francuskoj 98. protiv Nigerije.

Portugal je zaista bio podrđenija momčad u drugom dijelu, dosta izraženije nego u prvom, no do izjednačenja ipak stižu u 88. minuti utakmice kada je Cristiano Ronaldo fantastičnim udarcem iz prekida postigao hat-trick.

U sljedećem kolu skupine B Portugal će igrati protiv Maroka, dok će Španjolska odmjeriti snage s Iranom.

Sutra su na rasporedu četiri utakmice. Program otvaraju reprezentacije iz skupine C, Francuska i Australija (12h), zatim slijedi okršaj u skupini D, između Argentine i Islanda (15h), slijedi dvoboj Perua i Danske (18h), a program zaključuju Hrvatska i Nigerija (21h).