Remi Osijeka i Slaven Belupa u Gradskom vrtu (VIDEO)

U prvom susretu petog kola HT Prve Lige Osijek i Slaven Belupo remizirali su u Gradskom vrtu 1:1. Domaća je momčad povela pogotkom Bočkaja iz slobodnog udarca no gosti su do remija stigli u završnici susreta.

U prvom dijelu nismo previše vidjeli od favoriziranog domaćina. Gosti su imali dvije velike prigode, no domaće je spasio raspoloženi vratar Malenica. Ipak, prvu je prigodu imao Osijek. Sjajno je Bočkaj u šestoj minuti uposlio Mirka Marića koji sam izlazi na vratara ‘farmaceuta’, no Antun Marković brani njegov udarac. U 15. minuti bilježimo još jednu sjajnu intervenciju vratara, no ovog puta na djelu je bio Malenica. Gordana je uposlio Bongonguija koji se našao u sjajnoj prilici, no vratar Osijeka nogom brani taj udara. Novu veliku prigodu Belupo je imao u 36. minuti. Goda je ubacio, a Bongongui iako visinom nije niti blizu braničima Osijeka puca glavom, no vratar Osijeka bilježi još jednu sjajnu obranu.

Na prvu prigodu u drugom dijelu čekali smo 15 minuta, a zicer je zapucao Osijek. Henty je uposlio Grgića koji je izašao sam na vratara Markovića, no loptu je poslao pokraj gola. Uzvratili su gosti u 68. minuti. Izigrala je Ivkovićeva momčad kontru, a Bačelić-Grgić je ubacio loptu s desne strane, no Mile Škorić reagirao je u posljednji trenutak.

Do vodstva Osijek stiže u 72. minuti. Puclin koji je imao žuti karton igrao je rukom, sudac Jović nije mu pokazao drugi žuti, no pokazao je na slobodan udarac. Sjajno ga je izveo Petar Bočkaj koji je jako lijepo pogodio za vodstvo Osječana.

Do izjednačenja Belupo stiže na samom kraju utakmice. Korner je u 87. minuti izveo Bačelić-Grgić, a izraelski nogometaš Gordana glavom zabija za 1:1.

Mogao je Osijek već u sljedećoj minuti vratiti vodstvo. Bogojević je vratio loptu svom vrataru koji ju je uzeo u ruke te je suđen indirektan udarac. Pucao je Henty, no Marković je uspio obraniti taj udarac.

Osijek se tako propustio vratiti na prvu poziciju. Sada nakon pet odigranih utakmica ima deset bodova, koliko imaju i Rijeka, Lokomotiva te Dinamo koji imaju po četiri odigrane utakmice. Slaven je upisao treći remi u četiri odigrana susreta te ima tri boda na šestoj poziciji.

Od 20 sati u Gradskom vrtu počinje prvi susret petog kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Osijek dočekuje Slaven Belupo.

Bijelo-plavi su u sezonu startali s tri uzastopne domaće pobjede da bi u prošlom kolu bili poraženi na gostovanju kod Dinama dok su Farmaceuti zasad odigrali utakmicu manje jer je duel s Inter-Zaprešićem odgođen te su upisali dva boda koja su izborili remijima kod Istre 1961 i Gorice dok su poraženi od Dinama.

Zoran Zekić i Tomislav Ivković su utakmicu odlučili započeti sa sljedećim igračima: