Remi na Aldo Drosini (VIDEO)

U prvom kolu Hrvatski Telekom Prve lige Istra 1961 i Slaven Belupo su pred 2.002 gledatelja na Aldo Drosini odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (0:0).

Poveli su gosti u 52. minuti susreta preko Bongongui koji je u Koprivnicu pristigao ovog ljeta dok je bod Zeleno-žutima dobio Petar Rubić u 74. minuti utakmice. Farmaceuti su bili aktivniji u prvom dijelu utakmice što im je donijelo zasluženo vodstvo, ali su domaćini nakon postignutog pogotka bili bolja momčad međutim nisu uspjeli doći do novog gola. Posljednju priliku su pak imali Farmaceuti, ali u 92. minuti nakon ubačaja iz slobodnog udarca odlično brani Čondrić.

U 52. minuti utakmice Bongongui i Goda su kombinirali po lijevoj strani da bi se nakon udarca francuskog ofenzivca lopta odbila od Rodrigueza te je prebacila Čondrića.

Domaćini su do izjednačenja došli nakon što je ubačaj s desne strane u mrežu glavom pospremio Rubić koji je u Pulu stigao iz Cibalije.

Prvo kolo će od 21 sat u Gradskom vrtu u derbi utakmici zaključiti Osijek i Hajduk.

Od 18:30 sati na novom travnjaku Aldo Drosine koji je obnovljen u suradnji Hrvatskog nogometnog saveza i Grada Pule počinje susret prvog kola Hrvatski Telekom Prve lige između Istre 1961 i Slaven Belupa.

Domaćini u sezonu kreću u potpunom redizajnu s novim vlasnicima, predsjednikom, sportskim direktorom, trenerom i mnoštvo pridošlih igrača. Gosti su pak i za ovu sezonu potvrdili trenera Tomislava Ivkovića.