Remi Hajduka i Osijeka na, ove sezone rekordno prosječno popunjenom, Poljudu (VIDEO)

Hajduk i Osijek su, u susretu 35. kola HT Prve lige, odigrali na Poljudu neriješenih 1-1 (1-0). Tim rezultatom Osijek je okončao sezonu bez ligaškog poraza od Hajduka.

Susret je odigran pred 10 495 gledatelja, čime je Hajduk srušio rekord kada je riječ o prosječnoj domaćoj gledanosti u HNL-u, koji je na snazi bio od sezone 1998/1999, te je sada nova rekordna prosječna posjećenost Hajdukovih utakmica na Poljudu 11 979 gledatelja, što je svakako respektabilna brojka i u širim okvirima od Lijepe naše.

Tijekom prvih 45 minuta gledali smo prilično nekvalitetnu, ali ipak zanimljivu utakmicu. Realno su u ovom dijelu susreta momčadi bile ravnopravne na travnjaku, s tim da vrijedi istaknuti da je Hajduk na trenutke izgledao dosta neorganizirano, van utakmice.

Prvi je već u prvoj minuti zaprijetio Toma Bašić, no nije to bio udarac s kojim bi gostujući vratar imao ozbiljnih problema. U 4. minuti je i Gyurcsov udarac obranio Santini, a u istoj je minuti pred Leticu istrčao Grezda, no zahvaljujući lošoj reakciji nogometaša gostiju domaći je vratar uspio rješiti tu situaciju.

Iako je Hajduk kreirao nekoliko dobrih situacija, nije bilo prave prijetnje po vrata Santinija, dok su gosti s druge strane u 33. minuti propustili veliku priliku za pogodak. Letica je odlično reagirao na udarac Benedika Mioča.

Minutu poslije je drugi pomoćni Vedran Đurak mahao zaleđe Hajradinoviću, prije nego je isti poslao loptu u mrežu. Dojam je neopravdano, a ako ćemo vjerovati stručnjacima koji pričaju o naputcima iz UEFA-e i puštanju napadača u ovakvim situacijama – definitivno neopravdano.

U istoj je minuti Futacs na drugoj strani bio blizu pogotka, no njegov udarac otišao je malo pored lijeve vratnice Santinijevih vrata.

U 41. minuti Hajduk stiže do rezultatske prednosti, Futacsev udarac odbio se od grede, na loptu je natrčao Tudor, koji glavom posprema loptu u mrežu za 1-0 Hajduka. Bio je to njegov drugi prvenstveni pogodak u aktualnoj sezoni.

U drugom dijelu Osijek je bio potpuno nadmoćnija i dominantnija momčad do negdje 68. minute, kada Hajduk počinje pokazivati znakove života. U tom periodu vratima Letice prijetili su Bočkaj, Hajradinović i Marić, kojem je u 56. minuti Letica obranio pokušaj iz dosta teške pozicije.

Ipak, u 59. minuti Marić se upisuje u strijelce, a Osijek stiže do potpuno zasluženog izjednačenja na Poljudu. Bio je to 7. pogodak za Marića u ovoj sezoni HNL-a.

Hajdukovo vraćanje u život rezultirao je gredom Gyursca u 69. minuti utakmice…

Do kraja susreta je Igor Pajač, koji je sudio poprilično iritantno današnji susret, malo pogubio konce utakmice, što je moguće utjecalo i na povećanu nervozu kod igrača, koji su se do kraja uspjeli i ozbiljnije pokoškati na travnjaku, a rezultat svega bio je drugi žuti i isključujući crveni karton za Matea Baraća.

U tih nekoliko posljednjih minuta, uz sudački dodatak, Hajduk je bio taj koji je na silu pokušavao nekako doći do pogotka, imao je i nekoliko kornera i dobrih situacija, no nije uspio u konačnici kapitalizirati taj pritisak i oprostiti se od Poljuda, za ovu sezonu, pobjedom.

U konačnici pošten rezultat, iako je Osijek u onom periodu drugog dijela zaista bio uvjerljivo dominantnija momčad i možda ukupno ostavio bolji dojam. Ovim rezultatom Hajduk je sezonu okončao bez slavlja nad Osijekom u četiri ovogodišnja ligaška sraza, te ujedno propustio priliku preskočiti Rijeku, koja je danas odigrala susret bez pogodaka protiv Cibalije u Vinkovcima.

U sljedećem kolu Hajduk će gostovati upravo kod Rijeke na Rujevici, u dvoboju za drugo mjesto. Osijekova je pak posljednja prvenstvena obveza u ovoj sezoni Slaven Belupo u Koprivnici.

S početkom u 19 sati Hajduk i Osijek će na Poljudu odigrati drugi susret 35. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Bit će to posljednja domaća utakmica za Hajduk u aktualnoj sezoni. Također je ovo susret u kojem se Hajduk nada da će na tribinama biti minimalno 8 650 gledatelja, koliko je potrebno da bi se (i formalno) oborio rekord prosječne posjećenosti na Poljudu, a koji datira iz sezone 1998/1999.

Na Poljudu su ova dva kluba odigrala 40 ligaških utakmica u kojima Hajduk ima upisanu 31, a Osijek jednu pobjedu, dok je 8 susreta okončano bez pobjednika. Jedinu pobjedu Osijeku je donio Karlo Primorac s dva pogotka u sezoni 2007/2008.

U tri međusobna ligaška okršaja koja su imali u aktualnoj sezoni, splitski prvoligaš ne zna za pobjedu nad Osijekom. Momčad Zorana Zekića u 8. je kolu slavila rezultatom 2-1 na svom terenu, dok su susreti odigrani u 17. i 26. kolu okončani bez pobjednika rezultatima 1-1 na Poljudu i 3-3 u Osijeku.

Glavni sudac današnje utakmice je Igor Pajač, pomoćnici su mu Bojan Zebenica i Vedran Đurak.

Treneri Željko Kopić i Zoran Zekić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće postave: