Remi Hajduka i Lokomotive (VIDEO)

Said i Rrahmani

U 34. kolu MAXtv Prve lige Hajduk je na Poljudu remizirao sa Lokomotivom rezultatom 1:1 (0:1). Bijeli tako nisu iskoristili neriješen ishod u Slavonskom derbiju da se bodovno odvoje od Osijeka, a Lokomotivu je samo nekoliko minuta dijelilo od druge pobjede na Poljudu. Prvu su ostvarili u svibnju 2012. godine pogotkom Kramarića.

Lokomotiva je povela u 37. minuti. Ismajli je zakasnio u namještanju ofsajd zamke, a Halilović je nesebično uposlio Doležala koji šalje loptu u mrežu.

Od 46. minuti gosti su igrali sa igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Bočkaj.

Hajduk do pogotka dolazi u 87. minuti. Šemper brani udarac Savvasa, a na odbijenu loptu najbrži je Hamza koji donosi bod momčadi Joana Carrilla.

U posljednjem napadu na susretu, duboko u sudačkoj nadoknadi bod gostima je sačuvao Šemper koji je odlično obranio udarac Saida. Domaćini su ranije tijekom utakmice dva puta pogodili gredu. Sreće nisu imali Memolla i Savvas.

Kolo se nastavlja sutra kada se sastaju Inter-ZaprešićRNK Split, DinamoIstra 1961 te Slaven BelupoHajduk.

Od 19 sati na Poljudu počinje susret 34. kola MAXtv Prve lige u kojem se sastaju Hajduk i Lokomotiva.

U tri ovosezonska međusobna duela Lokomotiva nije uspijela postići pogodak Hajduka. Bijeli su upisali dvije pobjede dok je posljednji susret završio bez zgoditaka.

Hajduk u današnjem susretu zbog kartona ne može računati na Tudora, Ercega i Ohandzu dok su gosti iz istog razloga lišeni usluga Majera i Majstorovića.