Remi Gorice i Intera u veoma sadržajnoj utakmici (VIDEO)

Grafika: HNK Gorica

Gorica i Inter Zaprešić su, pred 1 629 gledatelja, u okviru 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige odigrali neriješnih 2-2 (1-2). U uzbudljivoj utakmici strijelci za goste bili su Serderov i Rak, dok su za domaće zabijali Lovrić (prelijepim pogotkom iz slobodnog udarca) i Suk.

Utakmica je osim tri pogotka u uvodnim minutama i rezultatske neizvjesnoti ponudila mnogo čvrste i požrtvovne igre s obje strane (11 žutih kartona ukupno), a gosti su od 19. minute igrali s igračem manje zbog drugog žutog kartona za Šimuneca, čije se igranje rukom u kaznenom prostoru nije sankcioniralo najstrožom kaznom. U prvoj minuti drugog dijela Zwolinski nije realizirao dosuđeni kazneni udarac nakon starta Matkovića nad Dvornekovićem.

Gosti do vodstva stižu već u 4. minuti. Serder Serderov je probio lijevu stranu domaće obrane i pucao, udarac mu je blokiran no lopta se odbija do njega i 24-godišnji Rus desnom nogom lijepo plasira loptu u mrežu pored nemoćnog Kahline za 0-1 Intera i svoj prvijenac u HT Prvoj HNL.

Dvije minute poslije već je 0-2 za Toplakovu momčad. Kaluđerović je lijepo i spretno primio ubačaj s desne strane gostujućeg napada i dodao loptu zaboravljenom Nikoli Raku koji s nekih šest metara zabija za dva pogotka prednosti Intera. 31-godišnjem Raku je ovo bio 16. prvoligaški pogodak u karijeri, prvi u aktualnoj sezoni.

Treći pogodak na ovom uzbudljivom susretu vidjeli smo u 11. minuti. Kristijan Lovrić je fantastično iz slobodnog udarca s nekih 17, 18 metara pogodio mrežu za 1-2. Bio mu je to drugi pogodak u aktualnoj sezoni i drugi prvoligaški općenito.

U 19. minuti Andrej Šimunec je zaradio drugi žuti (prvi zaradio u 11. minuti kod prekršaja iz kojeg je Lovrić postigao pogodak) i isključujući crveni karton zbog igranja rukom pri pokušaju blokiranja udarca. Suci su događaj izvukli izvan šesnaesterca gostiju, iako je evidentno da je Šimunec loptu rukom blokirao unutar kaznenog prostora. Iz slobodnog udarca Lovrić pogađa živi zid, lopta se u nastavku odbija do Čabraje, čiji snažan udarac sigurno brani Matković.

Blizu pogotka Gorica je bila u 27. minuti. Lovrić je pucao s nekih 20 metara iz slobodnog udarca, no lopta pogađa vratnicu i odbija se pored svladanog Matkovića natrag u teren, no nitko od domaćih igrača ne stiže kvalitetno reagirati.

U 34. minuti Suk je na asistenciju Maloče zatresao mrežu, no Mlakar na signalizaciju prvog pomoćnika Ambrinca zbog nedozvoljene pozicije Maloče svira zaleđe.

U 40. minuti Matković upisuje još jednu odličnu obranu, Suk je odlično proigrao Dvornekovića u prostor, a gostujući vratar pravovremenim izlaskom ulazi u udarac i brani čistu jedan na jedan situaciju.

Do kraja (fantastičnog) poluvremena (dvije minute sudačke nadoknade) rezultat se nije mijenjao, iako su i jedna i druga momčad imale po nekoliko dobrih situacija koje nisu uspjele pretvoriti u nešto konkretnije i opasnije po protivnička vrata.

U prvoj minuti nastavka kazneni udarac za Goricu! Dvorneković je pobjegao obrani gostiju, pokušao ga je sustići Tatomirović, no na kraju ga ruši Matković, a Mlakar odmah pokazuje na bijelu točku. Izvođač je najbolji klupski strijelac u aktualnoj sezoni – Zwolinski, no Matković brani i čuva rezultatsku prednost Intera!

U 54. je Inter (koji se naravno branio, ali i hrabro te često izlazio u kontre) imao dobru situaciju, no Rak je iskosa s desne strane pucao pored Kahlininih vrata.

U 63. ponovno velika gužva pred Matkovićevim vratima, Zwolinski je pucao s vrha šesnaesterca, Matković brani, lopta se odbija do 23-godišnjeg Senegalca Ndiayea (ušao u 54. umjesto Ganca Mora), no i njegov pokušaj Matković odbija.

Inter je u 76. napokon uspio odlično odigrati kontru, Postonjski je odličnim dodavanjem izbacio Boseca u jedan na jedan situaciju s Kahlinom, no udarac upućen iskosa s desne strane je traljav i više izgleda da je Bosec pokušao centrirati. Samo minutu poslije ponovno je Bosec u bijegu i ide sam na Kahlinu, no ni ovaj put njegov udarac nije precizan.

Bio je ovo period sustreta kada je Gorica apsolutno svim silama nastojala stići do izjednačujućeg pogotka, a Inter je te preotvorene napore vrlo kvalitetno koristio za opasne izlaske u kontre.

Ndiaye ponovno prijeti Matkoviću u 80. minuti, okrenuo se u šesnaestercu gostiju Senegalac i atraktivno iz okreta i poluvoleja pucao malo pored vrata.

Ogroman pritisak s igračem više Jakirovićevoj se momčadi isplatio u 84. minuti, Ndiaye je lijepo spustio loptu i otvorio Čabraju na lijevoj strani, a njegov ubačaj glavom u padu u mrežu posprema Suk za 2-2. Bio je to treći ovosezonski pogodak za 29-godišnjeg Nizozemca.

Do kraja susreta (četiri minute sudačke nadoknade) Gorica ipak nije uspjela do kraja iskoristiti igrača više i preokrenuti rezultat te upisati tri boda. Inter je požrtvovnom i hrabrom igrom s igračem manje u konačnici (zasluženo) izborio barem bod.

Gorica u sljedećem kolu gostuje kod Hajduka na Poljudu, a Inter će biti gost Slaven Belupu u Koprivnici.

Program 21. kola zaključuje se sutra utakmicama Osijeka i Istre 1961 u Gradskom vrtu (15h) te Dinama i Slaven Belupa u Maksimiru (17:30h).

Posljednji susret drugog dana programa 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige, s početkom u 17 sati i 30 minuta, igraju Gorica i Inter Zaprešić.

Gorica je u nastavak prvenstva ušla sa slavljem nad Rijekom na Rujevici (1-3) i porazom od Slaven Belupa u Koprivnici (2-0).

Inter je u nastavku sezone nastavio s nizom poraza, te je sada na četiri poraza u četiri posljednja kola, a nesretni za Diva iz predgrađa u prethodna su dva kola bili Lokomotiva (2-0) i Rijeka (3-0).

Gosti su od posljednjeg kola svoje redove osvježili dolascima Antoninija Čuline i Borislava Tsoneva, dok se Gorica osvježila dolaskom Nizozemca Justina Mathieua i rezervnog vratara Ivana Čovića.

Glavni sudac susreta je Dalibor Mlakar iz Zagreba, a pomoćnici će mu biti sugrađani Krunoslav Ambrinac i Luka Pušić.

Treneri Sergej Jakirović i Samir Toplak na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: