Remi dovoljan Realu za treće finale Lige prvaka u nizu (VIDEO)

Danas smo u Madridu dobili prvog finalista Lige prvaka, a to je Real Madrid, treći put u nizu. Remi na Santiago Bernabeu od 2:2 bio je dovoljan momčadi Zinedinea Zidanea.

Gosti su dobro otvorili utakmicu, i opet prvi poveli. Već u trećoj minuti pogodio je Josua Kimmich, baš kao i prije šest dana.

No, na odgovor domaćih nije se dugo čekalo. Marcelo je lijepo ubacio u 11. minuti s lijeve strane, a Benzema zabio za poravnanje i veliku radost domaćih navijača.

Do potpunog preokreta domaća je momčad stigla u samom početku drugog dijela. Nakon svega par sekundi, katastrofalna greška gostujućeg vratara Ulreicha koji je promašio loptu, a Benzema po drugi put večeras pogodio za 2:1.

Ipak, ‘Bavarci’ se nisu predali, pa je bivši nogometaš Reala James Rodriguez u 63. minuti vratio goste u igru.

U nastavku susreta, baš kao i do tada, Bayern je bio apsolutno dominantnija ekipa, stvarali su šanse tijekom cijelog susreta, no do trećeg pogotka koji bi ih odveo u finale nisu stigli. Na kraju se ispostavilo da je katastrofalna greška pojedinca, nakon Rafinhe u prvom susretu, koštala momčad Juppa Heynckesa novog uspjeha.

S druge trane, mnogi će krivce vidjeti i u sucima, jer su se u kaznenom prostoru Reala dogodile dvije sumnjive situacije.

Najprije je u posljednjoj minuti prvog dijela, pri rezultatu 1:1 Cakir propustio dosuditi penal za Bayern, nakon očiglednog igranja ruke Marcela. Penal nije signalirizao niti pomoćnik, koji je u potpunosti mogao vidjeti situaciju.

Jedna dvojbena situacija bila je i u drugom poluvremenu. U 52. minuti nakon duela Lewandowskog i Ramosa poljski napadač pada, ali sudac je opet procijenio da nije bilo kaznenog udarca.