Remi Cibalije i Osijeka u Vinkovcima (VIDEO)

U posljednjem susretu 25. kola Hrvatski Telekom Prve lige Cibalia i Osijek odigrali su neriješenih 1-1 (1-1) u Vinkovcima. Momčad Zorana Zekića tako ni u trećem ovosezonskom Slavonskom derbiju nije uspjela slaviti nad Cibalijom.

Generalno gledajući Cibalia je bila u potpunosti ravnopravan, na trenutke i dominantniji suparnik u današnjem ogledu, a po nekoliko pravih prilika za pogodak imale su obje momčadi.

U vodstvo je Osijek stigao iz kaznenog udarca u 15. minuti, siguran realizator bio je Haris Hajradinović kojem je to šesti ovosezonski pogodak, čime je postao trenutno najbolji klupski strijelac.

Do izjednačenja Cibalia stiže prelijepim pogotkom Ivana Galića u 40. minuti utakmice. 23-godišnjem Galiću je to 5. pogodak u prvenstvu ove sezone.

U drugom dijelu gledali smo izjednačen susret u kojem je Osijek do pogotka najbliže bio u 63. minuti, no udarac Mirka Marića obranio je domaći vratar Brkić, a Cibalia je u 89. bila vrlo blizu pobjede no udarac Barišića na ubačaj Vitaića odsjeo je na vratnici umjesto u mreži.

U konačnici se remi i po bod svakom ipak ispostavljaju kao pošten rezultat, kojim će svakako zadovoljniji biti domaćin koji je uspio ostati neporažen pred odigravanje odgođenog susreta s Rudešom u srijedu u 15 sati. Osijek će pak isto u srijedu (15:30) odraditi zaostali susret protiv zaprešićkog Intera.

Program 25. kola Hrvatski Telekom Prve lige susretom u Vinkovcima s početkom u 17 sati zaključit će CibaliaOsijek.

Domaći su u nastavku sezone upisali težak 0-5 poraz Hajduka, 2-0 poraz u Koprivnici od Slaven Belupa, te u prošlom kolu odigrali susret bez pogodaka na gostovanju kod Istre 1961 u Puli.

Osijek je pak odigrao svega dvije utakmice, i to dva derbija. U susretu 21. kola momčad Zorana Zekića poražena je od Dinama rezultatom 2-4, a u 22. svladala Rijeku rezultatom 2-1.

Ovo će biti ukupno 52. ligaški okršaj Cibalije i Osijeka, a od 24 utakmice odigrane u Vinkovcima Cibalia ima 12 pobjeda, Osijek 6, a šest puta u Slavonskom derbiju nije bilo pobjednika. Osijek ove sezone nije slavio protiv pretposljednje momčadi na prvenstvenoj ljestvici, u 7. kolu Cibalia je u Vinkovcima upisala 2-1 pobjedu, a u susretu 16. kola u Osijeku ova dva suparnika odigrala su neriješenih 1-1.

Glavni sudac 53. Slavonskog derbija je Duje Strukan iz Splita, a pomoćni su mu Goran Perica iz Šibenika i Hrvoje Radić iz Splita.

Treneri Mladen BartolovićZoran Zekić na travnjak u Vinkovcima odlučili su se izvesti sljedeće sastave: