Rebić potvrdio preokret Milana protiv Juventusa (VIDEO)

U derbi susretu 31. kola Seria A Milan je nakon preokreta slavio protiv Juventusa na San Siru rezultatom 4:2 (0:0).

Konačan rezultat utakmice postavio je Ante Rebić koji je tako nastavio odličnu formu u 2020. godini. U 12 posljednjih nastupa u najvišem rangu talijanskog nogometa postigao je deset golova, a još jedan je ove sezone dodao u kupu.

Juventus je posljednji put četiri gola primio 2017. godine u finalu Lige prvaka protiv Real Madrida dok je u Serie A to zabilježeno u listopadu 2013. godine kada je izgubio od Fiorentine 4:2.

Nakon prvih 45 minuta bez pogodaka gosti su u vodstvo došli u 47. minuti odličnim zgoditkom Rabiota, a samo šest minuta kasnije prednost je nakon pogreške stopera Milana povećao Cristiano Ronaldo.

Domaćini se u igru vraćaju u 62. minuti kada je kazneni udarac realizirao Ibrahimović. Prethodno je nakon udarca Rebića lopta u ruku pogodila Bonuccija, a sudac Guida je uz pomoć VAR-a pokazao na bijelu točku.

Samo četiri minute kasnije rezultat je nakon lijepe akcije izjednačio Kessie, a već u 67. minuti za potpuni preokret Milana zabija Leao.

Konačni rezultat utakmice je u 80. minuti postavio hrvatski reprezentativac Ante Rebić koji je nakon pogreške Alex Sandra i asistencije Bonaventure s deset metara snažnim udarcem svladao Szczesnyja. Rebić je iz igre izašao dvije minute kasnije kada ga je zamijenio Krunić.

S 14. pobjedom u sezoni Milan je barem privremeno preskočio Napolija i Romu te se trenutno nalazi na petom mjestu ljestvice. Juventus je pak propustio priliku da Laziju, koji je danas izgubio kod Leccea, na vrhu tablice pobjegne na deset bodova prednosti.