Puna Fazanerija i Luka Bobičanec za katastrofu Maribora, Olimpija opet razočarala (VIDEO)

PLTS, slovenska liga

Sva tri nedjeljna susreta 11. kola Prve lige Telekom Slovenije završila su iznenađujućim rezultatima. Vodeći Maribor doživio je pravi kolaps u Murskoj Soboti, drugoplasirana Olimpija osvojila je mršavi bod protiv Krškog, dok je Rudar u završnici susreta šokirao Domžale.

Već sredinom tjedna bila je prodana i posljednja od pet tisuća ulaznica za nedjeljni spektakl u Murskoj Soboti, gdje je Mura ugostila Maribor. Motivirani domaćini od prve minute dalje jurnuli su prema gostujućim vratima i već u devetoj minuti pogotkom Čakovčanina Luke Bobičaneca došli do prednosti.

Neprepoznatljivi Vijoličasti nemoćno su pokušavali kontrirati Murašima, koje vodstvo nije uspavalo, tako da su do kraja prvog poluvremena poduplali prednost. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 66. minuti, kada je Nino Kouter povisio na 3:0, a sve do tada Maribor nije uputio udarac u okvir domaćih vrata. “Iz svakog dosadašnjeg poraza izašli smo bolji i vjerujem, da će tako biti i ovaj put,” tješio se trener vodeće momčadi prvenstva Darko Milanić.

Olimpija je tako došla do prilike, da zaostatak smanji na samo tri boda, no zeleno-bijeli i ovaj put su uspjeli prevrnuti kantu punu mlijeka. Nakon domaćeg remija protiv Gorice, Zmajčeki su i drugi susret zaredom u Stožicama završili s osvojenim bodom. Nakon pogotka Juciea Lupete na asistenciju Dine Štigleca i još nekoliko izglednih prilika, izgledalo je, da će Olimpija uspješno apsolvirati “operaciju Krško”, no pogodak rezervista Stefana Ristovskog rastužio je domaćine, koji u završnom jurišu nisu uspjeli doći do pobjedonosnog pogotka.

Sve do 85. minute za nogometaše Domžala na gostovanju u Velenju barem rezultatski sve je izgledalo idealno. Dario Melnjak doveo ih je u prednost već u sedmoj minuti, no završnica je protekla u znaku domaćina. Najprije se Tim Vodeb pobrinuo za izjednačenje, a u 88. minuti David Kašnik iz slobodnog udarca za treću pobjedu Rudara u sezoni.

Prva liga Telekom Slovenije, 11. kolo: Mura – Maribor 4:1 (2:0), Olimpija – Krško 1:1 (1:0), Rudar – Domžale 2:1 (0:1), Gorica – Celje i Aluminij – Triglav u ponedjeljak.