PSG nadigrao RB Leipzig i izborio svoje prvo finale Lige prvaka u povijesti (VIDEO)

Grafika: UEFA

PSG je prvi finalist Lige prvaka. Do svog prvog finala u povijesti ovog natjecanja došli su uvjerljivo svladavši RB Leipzig rezultatom 0:3 (0:2).

Za aktualnog prvaka Francuske strijelci u Lisabonu su bili Marquinhos, Angel Di Marija i Juan Bernat.

Izabranici Thomasa Tuchela protivnika za nedjeljni završnicu saznati će sutra kad će snage odmjeriti Bayern i Lyon.

Prvu veliku na utakmicu kreirao je PSG u 6. minuti kada je Mbappe uposlio Neymara, ali njegov udarac od stative odlazi u gol aut. Već napad kasnije Mbappe je zatresao mrežu RB Leipziga, ali pogodak nije priznat jer je Neymar prethodno igrao rukom.

Francuski prvak do vodstva dolazi u 13. minuti kada je iz slobodnog udarca s 20-ak metara iskosa ubacio Di Marija, a mrežu je nakon udarca glavom zatresao Marquinhos.

U 17. minuti Herrera je uposlio Mbappea, ali njegov pokušaj brani Gulacsi.

RB Leipzig je blizu izjednačenja bio u 25. minuti kada je Laimer povratnim dodavanjem uposlio Poulsena, ali njegov udarac odlazi pokraj vratnice.

Stativa spašava RB Leipzig i u 35. minuti kada je iz slobodnog udarca s više od 30 metara lukavo pokušao Neymar.

PSG je prednost povećao u 42. minuti. Nakon lošeg dodavanja vratara Gulacsija Paredes je uposlio Neymara, a on petom prosljeđuje loptu do Di Marije koji je mirno šalje u mrežu.

Dvije minute kasnije Mbappe dodaje za Neymara čiji udarac prolazi tik uz vratnicu.

U jeku napada RB Leipziga na početku drugog poluvremena PSG u 55. minuti dolazi i do trećeg gola kojeg nakon dodavanja Di Marije postiže Bernat, iako se činilo da se radi o zaleđu nakon pregleda uz pomoć VAR-a pogodak je priznat.

U 72. minuti iskazao se i vratar Gulacsi koji u istom napadu brani udarce Mbappea i Paredesa. Tri minute kasnije na drugoj strani Rico je zaustavio snažan pokušaj Angelina.

Gulacsi je ponovno imao dvostruki posao u 80. minuti kada su opasno zaprijetili Neymar i Paredes.

Do konca susreta PSG je rutinski sačuvao stečenu prednost te nije dozvolio njemačkom predstavniku ni da dođe do počasnog pogotka.