PSG deklasirao Barcelonu, Benfici prednost u uzvratu (VIDEO)

Odigrani su prvi susreti osmine finala Lige prvaka. PSG je u Parizu deklasirao Barcelonu te je upisao pobjedu od 4:0 (2:0) kojom je jednom nogom u idućoj fazi natjecanja dok je Benfica na domaćem terenu minimalnim rezultatom 1:0 (0:0) pobijedila Borussiju Dortmund.

Momčad Unaia Emerya na odmor je otišla s prednošću od 2-0, a ona je mogla biti i bolja, no Katalonce je spasio njemački vratar ter Stegen s nekoliko dobrih intervencija. Mrežu gostiju načeo je sjajni Angel di Maria koji je u 18. minuti fantastično pogodio iz slobodnog udarca.

PSG je prije toga imao dvije dobre prilike da već stigne u vodstvo, ali je njemački vratar u tim minutama ‘održao’ Barcu na životu. Katalonci su u 27. minuti mogli izjednačiti, Neymar je zaredao nekoliko igrača, pružio sjajnu loptu Andre Gomesu koji nije bio dovoljno dobar u završnici, pa je Kevin Trapp to odbio u korner. Za kraj prvog dijela dvije je prilike imao njemački ofenzivac Julian Draxler koji je po svojoj lijevoj strani stvarao ogromnu opasnost gostima. Odlično poluvrijeme Draxler je okrunio u 40. minuti kada je sjajnu loptu Verattija poslao u Barceloninu mrežu.

Barcelonina agonija nastavila se u drugom dijelu, novi gol u njihovoj se mreži našao već nakon deset minuta igre, još jedno remek djelo di Marie, koji je s polu distance sjajno pogodio rašlje gola ter Stegena.

Konačnih 4-0 postavio je Edinson Cavani, koji je u 72. minuti primio dobru loptu Meuniera, i pospremio je u bliži kut njemačkog vratara. Katalonci su u 84. minuti mogli barem malo smanjiti prednost, ali je Umtiti nakon kornera pogodio vratnicu. Ivan Rakitić u igru je ušao u 72. minuti.

Portugalski prvak Benfica također je priredilo svojevrsno iznenađenje, svladavši Borussiu Dortmund s minimalnih 1-0, pogotkom iz jedinog udarca u okvir vrata.

Dortmund je imao tri odlične prigode u prvome dijelu da stigne do vodstva. Prvu je propustio Aubameyang koji je u već u 10. minuti pokušao, ali je loptu poslao preko gola. Do druge se prilike čekalo do 23. minute kada je Ousmane Dembele dobro pucao, ali je njegov pokušaj blokiran u zadnji trenutak, da bi pred kraj prvog dijela Gabonac Aubameyang propustio još jednu prigodu.

Benfica je povela odmah početkom drugog dijela, nakon kornera glavom je pucao Luisao, vratar Bürki je loptu odbio samo do grčkog napadača Konstantinosa Mitrogloua koji ju je bez problema pospremio u mrežu gostiju.

Dortmund je u drugom dijelu nastavio dominirati, ali prednost je ipak ostala na domaćoj strani. Već u 53. minutiAubameyang se po treći put našao u sjajnoj poziciji, ali loptu je još jednom poslao preko gola. Najbolju priliku gosti su imali u 57. minuti kada je Fejsa igrao rukom, Aubameyang je izveo kazneni udarac ravno po sredini vrata, ali je to vratar domaćih Ederson sjajno pročitao i obranio.

Posljednju priliku Dortmund je imao preko Pulisica u 84. minuti, ali je njegov odličan udarac zaustavio Ederson.