Prvijenac Plantaka i pogodak Acostyja za remi ‘Farmaceuta’ i Rijeke (VIDEO)

U drugoj utakmici posljednjeg kola ovosezonskog izdanja Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo i Rijeka su, pred 872 gledatelja u Koprivnici, odigrali neriješenih 1-1 (0-0).

Prvijenac u HNL-u je postigao Karlo Plantak, a za goste je strijelac bio Ganac Acosty.

Uoči početka utakmice došlo je do promjene u sastavu Rijeke (u odnosu na sastav objavljen u zapisniku) te je umjesto Darka Velkovskog od prve minute susret započeo Filip Braut. 16-godišnjem braniču je ovo bio debi u Prvoj HNL.

Prvu nešto ozbiljniju situaciju na utakmici vidjeli smo u 12. minuti kada je Ristovski s nekih 14 metara pokušao pogoditi suprotni kut Filipovićevih vrata, no lopta je otišla pristojno pored okvira.

U 25. minuti su gosti tražili kazneni udarac jer je nakon udarca Smolčića s nekih 15 metara lopta pogodila Miloša Vidovića u ruku, no glavni sudac Dalibor Mlakar je pokazao da to nije situacija za najstrožu kaznu.

U 34. je nakon ubačaja s desne strane gostujućeg napada na nekih šest metara sam ostao Stjepan Lončar, no njegov prizemni udarac dobrom reakcijom brani Filipović.

Belupo je prvu ozbiljnu prijetnju pred vratima Prskala kreirao u 45. minuti kada je nakon gužve u šesnaestercu gostiju sam na lopti ostao Međimorec, no njegov snažan udarac s nekih osam metara odlazi iznad vrata.

U drugoj minuti nastavka Belupo prijeti nakon ubačaja iz prekida, no udarac Lime glavom također ne ide u okvir vrata.

Sertićeva je momčad puno kvalitetnije igrala u prvom dijelu drugog poluvremena i gotovo u potpunosti dominirala događanjima na travnjaku. Takvo stanje u igri brzo su Farmaceuti kapitalizirali postigavši pogodak za 1-0 u 56. minuti. Nakon gužve u šesnaestercu prvo Prskalo upisuje odličnu obranu, no u nastavku napada na ubačaj s desne strane pogodak postiže Karlo Plantak. 21-godišnjaku je to bio prvi prvoligaški pogodak u 12. nastupu.

U 60. je igru napustio Puclin, a ušao je Bongongui.

Rijeka do izjednačenja stiže u 64. minuti pogotkom Maxwella Acostyja. Bio je to Gančev sedmi ovosezonski pogodak u prvenstvu.

U 71. je igru napustio Lončar, a na travnjak istrčao Tibor Halilović.

Dvije minute poslije u redovima Belupa u igru je ušao Mihael Mladen umjesto Miloša Vidovića. Posljednju je promjenu Sertić napravio u 78. kada je umjesto Bogojevića ušao Dolček.

U 80. minuti Acosty je atraktivno nakon ubačaja Ristovskog pucao malo pored vratnice. Umjesto Ristovskog je minutu poslije u igru ušao Adrian Liber. 18-godišnjaku je ovo također bio Prva HNL debi.

Veliku priliku je Rijeka imala u 88. minuti. Murić je kvalitetnim dodavanjem s desne strane napada pronašao Halilovića u sredini, a njegov snažan udarac s jedanaest metara odličnom intervencijom u korner odbija Filipović.

Do kraja utakmice (tri minute sudačke nadoknade) nismo vidjeli ništa kontretno pred vratima Filipovića i Prskala.

28. izdanje elitnog domaćeg klupskog natjecanja zaključuje se sutra kada se s početkom u 19 sati igraju preostale tri utakmice u kojima nas očekuje borba Hajduka, Osijeka i Gorice za europske pozicije na ljestvici.

U Kranjčevićevoj se tako sastaju Lokomotiva i Gorica, Osijek će u Gradskom vrtu ugostiti zaprešićki Inter, a Dinamo i Hajduk na Maksimiru igrati najveći derbi hrvatskog sporta.

U drugoj utakmici posljednjeg kola 28. izdanja Hrvatski Telekom Prve lige u Koprivnici se, s početkom u 20 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš, sastaju Slaven Belupo i Rijeka.

U bodovno nebitnu utakmicu za obje momčadi Rijeka ulazi nakon što je sredinom tjedna protiv Dinama u Puli osvojila Hrvatski nogometni kup, peti u klupskoj povijesti.

U tri međusobno odigrane utakmice u aktualnoj sezoni Rijeka je upisala jednu pobjedu, a preostala su dva susreta okončana bez pobjednika. Farmaceuti za ligaško slavlje nad današnjim suparnikom ne znaju još od 14. kola sezone 11/12, kada su pod vodstvom Roya Ferenčine pogotkom Marina Jakšinića u Koprivnici slavili rezultatom 1-0.

Posebno vrijedno isticanja jest to da će kapetan Slaven Belupa Mateas Delić, koji je ovih dana potpisao novi ugovor s koprivničkim prvoligašem, danas upisati 300. nastup u dresu Farmaceuta. Od ukupne brojke 255 nastupa ima u Prvoj HNL, u kojoj je debitirao na domaćoj utakmici protiv Hajduka u rujnu 2009. godine, u europskim je natjecanjima odigrao 33 utakmice, a u kupu 11. Ukupno je u svim natjecanjima postigao 40 pogodaka za Belupo.

Što se tiče izostanaka za današnji okršaj, trener domaćih Sertić zbog ozljeda neće moći računati na Čanađiju, Krstanovića, Zirduma i Bačelića Grgića, dok Bišćanu iz istih razloga prema najavama nedostaju Velkovski, Raspopović, Vuk i Pavelić, a zbog akumuliranih kartona Puljić i Capan.

Glavni sudac utakmice je Dalibor Mlakar iz Zagreba, a pomoćnici će mu biti sugrađani Igor Krmar i Krunoslav Ambrinac.

Treneri Ivica Sertić i Igor Bišćan na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: