Prvijenac Jonjića za Cerezo Osaku u aktualnoj sezoni (VIDEO)

U susretu 21. kola japanske J-League Consadole Sapporo i Cerezo Osaka odigrali su neriješenih 1-1 (1-1) pred 21 614 gledatelja na stadionu glavnog grada najsjevernijeg japanskog otoka Hokkaida. Strijelac jedinog pogotka za goste bio je 27-godišnji hrvatski stoper Matej Jonjić.

Bio je ovo dvoboj četvrtog i petog kluba na ljestvici, a pobjeda je bilo kojoj momčadi značila barem privremeno približavanje trećoj poziciji koju trenutno drži Kawasaki Frontale, a koja vodi u kvalifikacije za Azijsku Ligu prvaka.

Važnost susreta za Cerezo bila je vidljiva u činjenici da je njihov strateg Yoon Jong-Hwan umjesto sa standardna četiri u posljednjoj liniji odlučio ovu utakmicu odigrati s tri igrača. Promjena je donijela ono što je Jong-Hwan tražio, puno kvalitetnije i dominantije izdanje njegove momčadi, no rezultatski ipak ne može biti zadovoljan.

Utakmica je otvorena nevjerojatno. Dva pogotka u dvije minute. Prvo je Jonjić u 6. minuti na asistenciju Yusuke Maruhashija iz kornera, odličnim skokom i udarcem doveo svoju momčad u rezultatsku prednost.

Bio je to prvi ovoszonski pogodak za Jonjića, ukupno njegov osmi u 69. nastupu za klub s otoka Honšua.

Minutu poslije izjednačenje domaćinu prelijepim pogotkom donosi 24-godišnji tajlandski veznjak Chanathip Songkrasin.

Do kraja prvog dijela Cerezo Osaka kreirala je zaista puno vrlo dobrih i odličnih situacija pred vratima Gua, no koncentracije za kapitalizaciju velike nadmoći jednostavno nije bilo dovoljno. U drugom dijelu je domaćin dosta kvalitetnije odgovorio na igru Osake, te bilježimo puno manje prilika za Jonjića i društvo.

Rezultatom je naravno na kraju zadovoljniji Sapporo koji je tako uz utakmicu više zadržao bod prednosti pred Cerezo Osakom, koja nakon odličnog prvog dijela prvenstva još uvijek ne zna za pobjedu u nastavku natjecanja, te u sedam ligaških susreta bilježi tri poraza i četiri remija.