Prvijenac Ćužea za tri boda Dinama u Zaprešiću (VIDEO)

Dinamo je na gostovanju kod Intera u 32. kolu HT Prve lige upisao 24. pobjedu u aktualnoj prvenstvenoj sezoni. Jedini pogodak na utakmici postigao je Mario Ćuže u 61. minuti susreta.

Igrači obje momčadi malo su toga pokazali u uvodnom dijelu utakmice. Prvi udarac u okvir gola vidjeli smo tek nakon pola sata igre kada je sa 17 metara pucao Oršić, ali to je bio lagan zadatak za vratara Hadžikića.

Pet minuta kasnije Oršić postiže i zgoditak, ali on je opravdano poništen zbog zaleđa.

Domaćini su dobru situaciju kreirali u 38. minuti kada je Rom na petercu uposlio Mamuta, ali njegov udarac brani Zagorac. Nakon ubačaja iz kuta pucao je Soldo, ali lopta od bloka odlazi u još jedan korner.

Dinamo je odlično priliku za vodstvo imao u 44. minuti kada je nakon ubačaja iz kuta Marina odlično s pet metara glavom pucao Moro, no obranom se iskazao vratar Intera.

Minutu kasnije Hrvoj je oštro ubacio u peterac domaćih, ali van Bruggen prvi dolazi do lopte te je izbija u korner.

Prvu priliku u drugom poluvremenu vidjeli smo u 56. minuti kada je s desnog boka ubacio Ćuže, no udarac Oršića glavom sa sedam metara ne pronalazi okvir gola.

Ćuže je asistent i u 60. minuti kada pronalazi Kulenovića, ali mladi napadač je glavom loše zahvatio loptu propustivši dobru šansu.

Dinamo u vodstvo dolazi u 61. minuti kada je Oršić pravovremeo uposlio Ćužea, a on s pet metara iskosa preciznim udarcem šalje loptu iza leđa Hadžikića. Za 21-godišnjeg napadača to je bio prvijenac u plavom dresu te ukupno osmi gol u prvenstvenoj sezoni. Prethodnih sedam je zabio u dresu Istre 1961 gdje je boravio na posudbi prvi dio sezone.

U 68. minuti nakon ubačaja iz kuta udarac je uputio Oršić, ali obrana Intera blokira njegov udarac.

Gosti su do novog pogotka zamalo došli u 71. minuti kada je sa 18 metara iz poluvoleja Gojak pogodio stativu. Dvije minute kasnije Kulenović je loše pucao iz još jedne dobre situacije.

U 75. minuti Kulenović je odlično petom proigrao Ćužea, ali njegov udarac odlazi visoko iznad gola.

Sedam minuta kasnije Moubandje ubačajem pronalazi Ćuže čiji udarac glavom nije bio precizan. Minutu kasnije Ćuže je nakon kontre odlično uposlio Oršića, no njegov udarac brani Hadžikić. Nakon brzo izvedenog kornera Dinamo je još jednom zaprijetio, no golman Intera ponovno brani.

U 88. minuti Ivanušec je loše pucao iz dobre pozicije iako je imao i opciju da uposli usamljenog Kadziora. Dvije minute kasnije Kadzior je odlično uposlio Ćužea, ali njegov udarac brani Hadžikić.

Posljednje prilike na utakmici pripale su Interu. U trećoj minuti sudačke nadoknade Zamouri vara Theophilea te opasno puca sa 17 metara, ali Zagorac odbija loptu u korner. Isti igrač je pucao i minutu kasnije, ali s više od 20 metara ne pogađa okvir gola.

Kolo će derbijem od 21:05 u Gradskom vrtu zaključiti Osijek i Rijeka.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U sklopu 32. kola HT Prve lige posljednjeplasirani Inter-Zaprešić od 18:55 dočekuje novog/starog prvaka Dinama.

U tri prethodna ovosezonska međusobna dvoboja Plavi su upisali tri pobjede. Dok su Maksimiru bili bolji s 1:0 i 3:2 u Zaprešiću su slavili s 1:2.

Domaćini danas ne mogu računati na kartoniranog Matkovića, ozlijeđenog Tsoneva i Serderova koji se nije vratio iz Rusije za nastavak sezone dok su gosti bez Perića, Stojanovića, Gvardiola, Leovca i Petkovića koji imaju problema s ozljedama.

Trener Dinama Igor Jovićević dvoboj je najavio sljedećim riječima: “Očekuje nas dobra i zanimljiva utakmica. Nadamo se pobjedi iako sam svjestan kako će biti teško. Nitko nije Inter dobio glatko jer se bore za opstanak. Međutim, imamo i mi dovoljno motiva nakon što dvije utakmice nismo zabili gol, svjesni kako treba popraviti dojam”.

Glavni sudac utakmice je Ivan Župan iz Bjelovara kojem će pomagati Robi Kezele (Rijeka), Mario Pepur (Split) i Jakov Titlić (Hrvace). U VAR sobi će biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Vedran Đurak (Stupno). Delegat susreta je Mladen Jurišić iz Osijeka, odakle dolazi i kontrolor suđenja Danijel Trampus dok će za sigurnost ispred HNS-a brinuti Vlado Dominić.