Prva HNL juniora: Zagreb prekinuo crni niz poraza, Varaždin i Dugopolje osvojili bod nakon što su bili u rezultatskom zaostatku

Odigrano je šest dvoboja desetog kola Prve HNL juniora. U šest odigranih susreta postignuto je 13 pogodaka, od toga 2,17 po utakmici.

Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Hajduka, Lokomotive i Zagreba protiv Osijeka, Intera odnosno Sesveta te remi na utakmici Istra 1961 – Slaven Belupo.

Hajduk je na igralištu ŠRC Ante Gotovina pobijedio Osijek 1:0 pogotkom Ivana Šarića u 26. minuti.

Lokomotiva je na Kajzerici pobijedila Inter 1:0. Jedini pogodak na susretu postigao je Silvio Goričan u 77. minuti.

Zagreb je na igralištu u Veslačkoj ulici s igračem manje pobijedio Sesvete 1:0. U 83. minuti Leo Matijević postigao je pogodak za tri boda, a u 90. dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton. Međutim, Sesvećanima to nije pomoglo da dođu do pozitivnog rezultata tako da Zagrebaši mogu biti zadovoljni jer su prekinuli niz od devet uzastopnih poraza.

Istra 1961 i Slaven Belupo su na stadionu Aldo Drosina odigrali uzbudljiv i zanimljiv dvoboj. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, dok su u drugom postignuta četiri pogotka. U 49. minuti Frane Vidović doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Osam minuta kasnije Zvonimir Fusić izjednačio je rezultat na 1:1. U 75. minuti pucao je Donato Bernobić, njegov pokušaj obranio je vratar gostiju David Šugić, ali samo do Marka Čolića kojeg je Šugić srušio. Glavni sudac susreta Igor Rajko iz Poreča pokazao je na kazneni udarac. Izvođač je bio Hisa Ramadani, ali Šugić je pročitao njegov udarac i iskupio se za skrivljeni jedanaesterac. Minutu kasnije Fusić je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za preokret i vodstvo gostujućeg sastava od 1:2. Konačnih 2:2 postavio je Čolić u 82. minuti.

Deseto kolo zaključit će Dinamo i Rudeš 5. prosinca.

Rezultati 10. kola Prve HNL juniora:

Varaždin – Hrvatski dragovoljac 2:2 (Mezga 48 – 11m, Petrinec 70/Perić 7, Šprajcer 29)

Osijek – Hajduk 0:1 (Šarić 26)

Lokomotiva – Inter Zaprešić 1:0 (Goričan 77)

Zagreb – Sesvete 1:0 (Matijević 83)

Rijeka – Dugopolje 1:1 (Omerović 17/Kulić 86)

Istra 1961 – Slaven Belupo 2:2 (Vidović 49, Čolić 82/Fusić 57, 76)