Prva HNL juniora: Pobjede Hajduka i Rijeke, remi Dinama i Lokomotive, Zagreb pred ispadanjem (VIDEO)

Odigrani su dvoboji 18. kola Prve HNL juniora. U sedam odigranih susreta postignut je 21 pogodak odnosno 3 gola po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Rijeke, Hajduka, Slaven Belupa i Osijeka protiv Istre 1961, Hrvatskog dragovoljca, Rudeša odnosno Zagreba te remi na utakmici Dinamo – Lokomotiva.

Rijeka je na stadionu Aldo Drosina pobijedila Istru 1961 3:1. U 42. minuti Jakov Pintarić je iz kaznenog udarca doveo goste u vodstvo od 0:1. U 54. minuti Filip Rosić izjednačio je rezultat na 1:1. Novo vodstvo gostima donio je Ivan Lozić u 77. minuti pogotkom za 1:2. Sedam minuta kasnije Domagoj Jelavić postavio je konačnih 1:3. Puljani su, osim što su u devetoj uzastopnoj utakmici ostali bez pobjede, upisali četvrti uzastopni poraz.

Hajduk je na stadionu Stjepan Spajić s igračem manje pobijedio Hrvatski dragovoljac 3:1. U 37. minuti Ivan Šarić doveo je gostujući sastav u vodstvo od 0:1. U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Petar Radoš je s bijele točke izjednačio rezultat na 1:1. Novo vodstvo Bilima donio je Ivan Giljanović u 54. minuti pogotkom za 1:2. Dvije minute poslije Tino Blaž Lauš postavio je konačnih 1:3. U istoj minuti Lauš je dobio izravni crveni karton zbog vulgarnog slavlja pogotka u stilu Cristiana Ronalda i Diega Simeonea. Međutim, Sigećanima to nije pomoglo da dođu do pozitivnog rezultata tako da Splićani mogu biti zadovoljni jer su upisali osmu uzastopnu pobjedu.

Slaven Belupo je na igralištu s umjetnom travom Gradskog stadiona Ivan Kušek Apaš u Koprivnici pobijedio Rudeš 3:1. Koprivničani su nakon sat vremena igre imali vodstvo od 3:0 pogocima Arijana Brkovića, Frana Kožarića i Luke Liklina. Poraz Rudešana ublažio je Liam Anton Ivancic u 85. minuti.

Dinamo i Lokomotiva su na Maksimiru odigrali 3:3 i podijelili bodove. Bio je to zanimljiv susret sa šest postignutih pogodaka te jednim dosuđenim kaznenim udarcem i crvenim kartonom. Lokosi su dva puta imali prednost, ali Modri su se ipak uspjeli spasiti od poraza. U 29. minuti Silvio Goričan doveo je gostujuću momčad u vodstvo od 0:1. Deset minuta kasnije Luka Radić izjednačio je rezultat na 1:1. Petnaest minuta prije kraja utakmice činilo se da će Lokomotiva doći do pobjede i bodova jer je vodila 1:3 pogocima Roka Ivankovića i Arbera Mehmetllarija. Međutim, Dinamo je preko Omara Kočara i Leona-Habiba Ernsta iz jedanaesterca došao do boda i nastavio niz neporaženosti. U 80. minuti gosti su ostali s igračem manje. Josip Palić dobio je izravni crveni karton. Ipak, domaćinima to nije pomoglo da dođu do potpunog preokreta. Momčad s Kajzerice može biti zadovoljna jer je u desetoj uzastopnoj utakmici ostala neporažena.

Osijek je na igralištu u Veslačkoj ulici pobijedio Zagreb 2:1. Već u četvrtoj minuti Adam Benić doveo je Bijelo-plave u vodstvo od 0:1. U 34. minuti Antonio Pavlic izjednačio je rezultat na 1:1. Pjesnici su nakon 304 odigrane minute postigli pogodak. Pobjedu Osječanima donio je Ivan Durdov u 65. minuti pogotkom za konačnih 1:2. Ovim porazom Zagreb se praktički oprostio od društva najboljih.

Sljedeće, 19. kolo na rasporedu je 30. ožujka. Razlog tome je reprezentacija Hrvatske do 19 godina, koja ovaj i sljedeći tjedan igra dvoboje Elitne runde kvalifikacija za Europsko prvenstvo, što će se od 14. do 27. srpnja ove godine održati u Armeniji.

Rezultati 18. kola Prve HNL juniora:

Istra 1961 – Rijeka 1:3 (Rosić 54/Pintarić 42 – 11m, Lozić 77, Jelavić 84)

Hrvatski dragovoljac – Hajduk 1:3 (Radoš 45+2 – 11m/Šarić 37, Giljanović 54, Lauš 56)

Sesvete – Inter Zaprešić 0:0

Slaven Belupo – Rudeš 3:1 (Brković 3, Kožarić 20, Liklin 53/Ivancic 85)

Varaždin – Dugopolje 0:0

Dinamo – Lokomotiva 3:3 (Radić 39, Kočar 78, Ernst 80 – 11m/Goričan 29, Ivanković 61, Mehmetllari 75)

Zagreb – Osijek 1:2 (Pavlic 34/Benić 4, Durdov 65)