Prva HNL juniora: Hajduk ostao na vodećem mjestu prvenstvene ljestvice, Dinamo preskočio Lokomotivu

Odigrani su dvoboji 16. kola Prve HNL juniora. U sedam odigranih susreta postignut je 21 pogodak, prosječno 3 gola po utakmici. Kolo je ponudilo pobjede Osijeka, Rijeke i Dinama protiv Istre 1961, Sesveta odnosno Zagreba te remije na utakmicama Varaždin – Lokomotiva i Hrvatski dragovoljac – Dugopolje.

Varaždin i Lokomotiva su na stadionu SC Sloboda odigrali 2:2 i podijelili bodove. Lokosi su nakon prvog poluvremena imali vodstvo od 0:2 pogocima Arbera Mehmetllarija, ali Varaždinci su preko Svena Goluba i Emanuela Mihalića došli do boda. U 83. minuti gosti su ostali s igračem manje. Bruno Međimorec dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton. Međutim, domaćinima to nije pomoglo da dođu do preokreta i pobjede.

Osijek je na stadionu Aldo Drosina pobijedio Istru 1961 2:1. U 13. minuti Toni Burić postigao je autogol za vodstvo gostiju od 0:1. U 56. minuti Mihael Kuprešak povećao je prednost gostujućeg sastava na 0:2. Devet minuta kasnije Hisa Ramadani postavio je konačnih 1:2.

Hrvatski dragovoljac i Dugopolje su na igralištu Stjepan Spajić odigrali 1:1 i podijelili bodove. Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. U 49. minuti Bruno Delić doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 70. minuti domaći sastav ostao je s igračem manje. Kristijan Šoljić dobio je izravni crveni karton. Gostima to nije pomoglo jer deset minuta poslije Sigećani su ipak došli do izjednačenja. Strijelac za konačnih 1:1 bio je Petar Radoš iz kaznenog udarca.

Rijeka je na igralištu Sv. Josipa Radnika pobijedila Sesvete 2:0. U 32. minuti Jakov Pintarić doveo je gostujuću momčad u vodstvo od 0:1. Konačnih 0:2 postavio je Ivan Biškupović u samoj završnici utakmice.

Dinamo je na igralištu u Veslačkoj ulici pobijedio Zagreb 1:0. Pogodak za tri boda Modrih postigao je Joško Gvardiol u 24. minuti.