Pripreme: Dinamo remizirao, Rijeka bolja od Djurgardensa, Osijek pobijedio Rubin, poraz Cibalije od Honveda (VIDEO)

Dinamo, Osijek, Cibalia i Rijeka odigrali su jučer pripremne utakmice pred početak nastavka prvenstva.

Honved – Cibalia 2:1
Vinkovački provligaš poražen je u Telkiju od mađarskog Honveda, drugoplasirane momčadi 1. mađarske lige – bodovno izjednačene s vodećim Videotonom i trećeplasiranim Vasasom.

Cibalia je izašla u sastavu: Matković, Žderić, Markić, Tipurić, Rubić, Tomašević, M. Mišić, Pervan, Mastelić, Mlakić, Brekalo. U nastavku je Pacult na travnjak poslao Ivkića, Zgrablića, Filipovića, Karačića, Bašu, Crnčevića, Mijokovića, Čuljka i Šimunca.

Honved je poveo pogotkom Eppela u 28., a na 2-0 povisuje Balazs u 36. minuti. Jedini pogodak za Nebesko plave i konačnih 2-1 postigao je Ivan Zgrablić na asistenciju Baše u 76. minuti susreta.

Osijek – Rubin Kazan 2:1
Osiječki prvoligaš rezultatom 2-1 bio je bolji od devetoplasirane momčadi ruske Premier lige. Kazan je izašao u najjačem sastavu, izuzev mladog Ilzata Akhmetova.

U prvom poluvremenu na travnjaku u španjolskoj Marbelli za Osijek su nastupili: Mikulić, Matas, Džolan, Šimunec, Marin, Petrovikj, Lončar, Lulić, Knežević, Perošević, Vojnović.

U drugom poluvremenu igrali su: Malenica, Pušić, Leko, Barač, Barišić, Lesjak, Mioč, Škorić, Lopa, Grgić, Ejupi.

Za 1-0 Osijeka zabio je Perošević koji je u 35. minuti nakon lijepe kontre prebacio istrčalog Ryzhikova. Tri minute poslije Jonatas iz slobodnog udarca izjednačuje za Rubin, u čijim je redovima od prve minute igrao i Mijo Caktaš. Do pobjede hrvatski prvoligaš stiže u 51. minuti nakon lijepe akcije koju, na asistenciju Barišića, Grgić sprema u mrežu.

Rijeka – Djurgardens 1:0
Nogometaši Rijeke pobijedili su švedski Djurgadens 1:0 izborivši finale Atlantic cupa.

Rijeka je do pobjedničkog gola stigla u 22. minuti. Mišić je sjajno odigrao za Ristovskog koji je preciznim ubačajem pronašao Andrijaševića u kaznenom prostoru – 1:0.

RIJEKA: Prskalo, Ristovski, Elez, Šofranac, Zuta, Bradarić, Mišić, Vešović (od 75. Čanađija), Andrijašević (od 65. Gavranović), Črnic (od 65. Matei), Gorgon (od 90. Matić).

Rijeka će u finalu igrati protiv češkog Jabloneca u utorak od 17 sati.

Dinamo – Zorya 2:2
Aktualni prvak države Dinamo u turskom Beleku remizirao je s ukrajinskom Zoryjom. Povela je trećeplasirana momčad ukrajinske 1. lige pogotkom Petriaka u 10. minuti. Na poluvrijeme se odlazi s 1-1, kojeg je postavio Hodžić pogotkom u 35. minuti. U nastavku Dinamo stiže do vodstva pogotkom Machada (55.), a konačnih 2-2 postavlja Forster iz kaznenog udarca u 58. minuti. Ukrajinska momčad od 71. minute igrala je s igračem manje zbog isključenja Sukhotskog. Za Dinamo je debitiralo i novopridošlo pojačanje – Marcos Guilherme, koji je prema službenom klupskom portalu bio “rastrčan i pokazao nekoliko dobrih poteza u pola sata igrerdquo;.

Dinamo: LivakovićMatel (od 59. Stojanović), Sigali (od 40. Schildenfeld), Lešković (od 46. Perić), Pivarić Pavičić, Knežević (od 59. Gojak) – Fiolić (od 59. Olmo), Machado (od 72. Ćorić), Šitum (od 59. Guilherme) – Hodžić