Preokret u sjajnom derbiju kola, važne pobjede Splita, Dinama i Universitasa

Danas je odigrano pet utakmica programa 17. kola 1. HMNL u kojima su pobjede upisali Vrgorac, Split, Dinamo, Universitas i Square, koji je u odličnom derbiju kola preokretom svladao Novo Vrijeme.

Vrgorac je kao domaćin rezultatom 5-0 svladao Brod 035 i zahvaljujući Splitovom slavlju nad Uspinjačom preuzeo treće mjesto prvenstvene ljestvice. Strijelci za Vrgorac bili su Toni Jelavić (u 2. i 14. minuti), Ante Kraljević (u 13. i 34. minuti), te četverostruki asistent u današnjoj utakmici Luka Suton, koji je pogodak postigao u 14. za 3-0.

Spomenutu pobjedu Splitu nad Uspinjačom jedinim je pogotkom na susretu osigurao Toni Kirevski na asistenciju Josipa Sutona.

Futsal Dinamo je, pred derbi okršaj s drugoplasiranim Squareom u sljedećem kolu, danas rezultatom 3-4 svladao Osijek Kelme u gostima. Domaći su poveli u 3. minuti pogotkom Matiasa Mijića, no gosti već u 5. preko Andreja Pandurevića stižu do izjednačenja, a pogotkom Kristiana Čekola minutu poslije i do preokreta. U 13. minuti Hrvoje Penava postavlja 1-3, a tri minute poslije posljednjeplasirani Osijek preko Denisa Šimašeka smanjuje na 2-3. Jakov Grcić je na asistenciju Đuvalta u 28. bio četvrti strijelac za Dinamo danas, a konačnih 3-4 postavio je Denis Šimašek u 39. minuti.

AFC Universitas je na gostovanju kod pretposljednjeg Jesenja upisao vrijednu 3-6 pobjedu. Strijelci za goste iz Splita bili su Ecio Jurjević, Ante Mijić, Nikola Moro, Ivan Tustonjić i Jure Trivković, dok su za krapinskog prvoligaša mrežu tresli dvaput Denis Gamilec i jednom Matija Majcenić.

Dubrovački Square je u derbiju kola rezultatom 4-3 svladao aktualnog prvaka i uvjerljivo vodeću momčad prvenstva – makarsko Novo Vrijeme. Gosti su golovima Marina Musinova i Mate Vukovića već u 7. minuti imali 0-2 prednost, no domaći hat-trickom dos Santosa (16., 19. i 20.) stižu do rezultatskog preokreta. Pogotkom u 36. Duje Bajrušović donosi gostima treći pogodak, a veliko slavlje domaćinu pogotkom minutu poslije donosi Maro Đuraš.

Square je ovom pobjedom stigao do 38. boda, te sada za liderom zaostaje pet bodova, uz 7 više od trećeplasiranog Vrgorca.