Preokret Gorice za uvjerljivo slavlje protiv Istre (VIDEO)

U prvoj utakmici 33. kola HT Prve Lige Gorica je preokretom svladala Istru s uvjerljivih 4:1 u Velikoj Gorici pred 954 gledatelja.

Potpuno druga Istra izašla je na teren u Velikoj Gorici u odnosu na onu momčad koja je primila čak sedam pogodaka protiv Rijeke. Prva je zaprijetila Gorica u sedmoj minuti kada njihov pokušaj brani Čondrić. Sedam minuta kasnije pokušao je Mierez, njegov udarac odlazi preko gola.

U 18. minuti opet je u šansi Mierez, ali Kahlina dobro brani njegov pokušaj. Veliki problem za Istru u 23. minuti, gostujuća momčad ostala je bez Markusa Pavića koji zbog povlačenja Zwolinskog zarađuje direktno isključenje.

Nakon crvenog kartona gostiju, očekivalo se da stvari počnu na bolje za domaću momčad. Ipak, nije bilo tako. Istra u 31. minuti stiže do vodstva. U posjedu lopte bio je Mierez, ona stiže na rub kaznenog prostora do Obenga Regana, a 24-godišnji Ganac iskosa vrlo lijepo pogađa mrežu domaćih za 0:1.

Njemu je to četvrti prvenstveni pogodak, a već je jednom pogodio ove sezone u Velikoj Gorici, u studenom prošle godine kada je Istra slavila rezultatom 0:2.

Na kraju prvog poluvremena još dvije šanse za Istru. U 41. minuti Iglesias je mogao postići jedan od najboljih golova sezone. Sjajan solo prodor u kojem je predriblao nekoliko protivničkih igrača završio je nešto slabijim udarcem koji je išao ravno u Kahlinu. Već minutu kasnije u šansi se opet našao argentinski napadač Mierez, ali puca malo pored gola.

Drugo poluvrijeme otvoreno je pokušajem Lovrića u 49. minuti iz slobodnog udarca, lopta je otišla preko gola. U 60. minuti Gorica stiže do poravnanja. Ubacio je Dvorneković loptu s desne strane, a Ndiaye koji je bio na rubu zaleđa zabija za 1:1.

U 70. minuti Gorica stiže do potpunog preokreta. Slobodni udarac izveli su domaći s desne strane, nije dobro reagirala obrana Istre, Čondrić je kratko odbio loptu, a Matija Dvorneković odbijanac zakucava u mrežu za 2:1.

Deset minuta kasnije Gorica zabija i treći. Prekršaj je za domaće bio, sudac je pustio prednost, lopta stiže na lijevu stranu do Lovrića koji nesebično dodaje Zwolinskom, a poljski napdač zabija svoj 14. pogodak, a Lovrić piše sedmu asistenciju.

Utakmicu je začinio sjajan pogodak Gorice u 83. minuti kada Musa Muhamed sjajnim udarcem s distance postavlja konačan rezultat.

Gorica je na tablici peta s 53 boda, dok je Istra pretposljednja s 22.

Od 16:30 u Velikoj Gorici počinje susret 32. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Gorica dočekuje Istru 1961.

Domaćini se bore za mjesta koja vode u europska natjecanja dok se gosti nakon teškog poraza od Rijeke u prošlom kolu nadaju bod(ovima) kako bi se približili Inter-Zaprešiću koji zauzima poziciju kojom se izbjegavaju kvalifikacije za popunu 1. HNL.

Utakmica je ujedno i humanitarnog karaktera te je prihod od prodaje ulaznica namijenjen za liječenje Velikogoričanina Josipa Filipovića.

U tri međusobna ovosezonska susreta ove dvije momčadi vidjeli smo tri pobjede gostujuće ekipe. Gorica je u Puli slavila s 0:2 i 0:3 dok su Zeleno-žuti upisali pobjedu rezultatom 0:2.

Domaćini danas ne mogu računati na Maloču i Čagalja koji imaju kartone dok problema s ozljedama imaju Suk i Mathieu dok je kod gostiju na duže vrijeme zbog loma noge odsutan Sane.