Preokret Bilića; Mišić strijelac i asistent za PAOK; dva gola Radića (VIDEO)

@WBA / Twitter

Četvrtu pobjedu upisao je Slaven Bilić u Championshipu. Josip Mišić imao je gol i asistenciju u remiju PAOK-a, a pogotke su postigli i Čurjurić, Barbarić, Vukušić i Schildenfeld.

Preokret Bilića i četvrta pobjeda

Engleski drugoligaš WBA kojeg vodi hrvatski strateg Slaven Bilić ostao je neporažen i nakon osmog kola Championshipa. Danas je u goste West Bromu došao prošlogodišnji prvoligaš Huddersfield, a Bilićeva momčad slavila je rezultatom 4:2.

Gosti su na odmor otišli s prednošću od 1:2. Ipak, znatno bolje drugo poluvrijeme odigrao je WBA koji zabija tri pogotka, te stiže do velikog preokreta i slavlja. Dodajmo da je prvo poluvrijeme za Bilićevu momčad odigrao i hrvatski veznjak Filip Krovinović.

WBA je i dalje jedina neporažena momčad u Championshipu, imaju 16 bodova iz osam kola i zauzima četvrtu poziciju.

Gol i asistencija Mišića

Dobar ulazak u sezonu ima hrvatski nogometaš Josip Mišić. Njegov PAOK danas je upisao pri kiks u grčkom prvenstvu, remizirao je 2:2 s Arisom. Poveo je Aris već u četvrtoj minuti ali PAOK samo dvije minute kasnije poravnava, asistent je Mišić a strijelac Matos.

Obje ekipe utakmicu su završile s desetoricom igrača, a Aris je do novog vodstva u 87. minuti. PAOK od poraza spašava Josip Mišić koji u sedmoj minuti sudačke nadoknade zabija za 2:2.

Mišić sada nakon četiri kola u Grčkoj ima dva pogotka te tri asistencije. PAOK je drugi s deset bodova.

Roguljić strijelac – Ljubičić dvostruki asistent

Danas se u devetom kolu slovačke prve lige sastali Trenčin i Slovan Bratislava. Ante Roguljić s jedne i Marin Ljubičić s druge strane. Uspješniji je bio Ljubičić jer je aktualni slovački prvak slavio rezultatom 2:4.

Poveli su gosti u 25. minuti, pogodio je Šporar na asistenciju hrvatskog veznjaka Ljubičića. Slovan je svoje vodstvo povisio u 29. minuti, a Trenčin na 1:2 smanjuje u 37. minuti kada Ante Roguljić zabija svoj drugi prvenstveni gol u sezoni.

Trenčin je početkom drugog dijela poravnao na 2:2, ali Slovan je ipak s dva pogotka u nastavku osigurao pobjedu. Dodajmo da je Ljubičić asistirao i za treći pogodak gostiju koji je pao u 56. minuti.

Trenčin je na tablici šesti s 11 bodova iz devet kola dok je Slovan drugi s 22.

Sedmi gol Vukušića

Olimpija je danas na svom terenu svladala Bravo rezultatom 3:1 Pitanje pobjednika tim iz Ljubljane riješio je u prvih 45 minuta, s obzirom da su već tada imali 3:0.

Treći gol za domaće postigao je hrvatski napadač Ante Vukušić kojem je to sedmi prvenstveni gol. Vukušić sada dijeli prvu poziciju na ljestvici strijelaca s još jednim hrvatskim napadačom, Dariom Vizingerom.

Olimpija je na tablici druga s 21 bodom koliko ima i prvoplasirani Aluminij.

Čurjurić i Barbarić strijelci u slavlju Zrinjskog

Momčad Zrinjskog sigurno je slavila u susretu devetog kola BHT Premijer Lige. Momčad koju vodi hrvatski trener Hari Vukas povela je protiv Čelika već u 16. minuti. Četiri minute kasnije već je bilo 2:0, drugim prvenstvenim golom vodstvo je ‘podebljao’ hrvatski veznjak Ivan Čurjurić.

Konačan rezultat postavljen je u 54. minuti igre. Nakon kornera prvi pogodak u sezoni postiže hrvatski stoper Tomislav Barbarić.

Dva gola Radića

Rudar iz Velenja poražen je na domaćem terenu protiv Domžala rezultatom 2:3. Gosti su nakon 36 minute igre imali već vodstvo od 0:3 i bilo je gotovo sigurno da će odnijeti tri boda.

Ipak, situacija se malo zakomplicirala pri samom kraju, ali tri boda ipak putuju u Domžale. Rudar je uspio smanjiti prednost gostiju na 2:3 u drugom poluvremenu. Oba pogotka zabijao je hrvatski napadač Dominik Radić koji sada ima tri pogotka. Danas je zabio u 87. i 90. minuti.

Osim Radića za Rudar su od hrvatskih nogometaša igrali i Jakov Filipović te Borna Petrović koji je ušao s klupe. Za goste s klupe nije ulazio hrvatski napadač Tonći Mujan.

Prvijenac Schildenfelda protiv Kopića

Iskusni hrvatski stoper Gordon Schildenfeld zabio je prvi pogodak u tekućoj sezoni danas, Njegov Anorthosis slavio je rezultatom 2:0 protiv Paphosa kojeg vodi naš Željko Kopić. Schildenfeld je postigao prvi pogodak na utakmici koji je pao u 32. minuti.

Osim Schildenfelda za domaće je igrao još jedan hrvatski branič – Branko Vrgoč. Anorthosis je na tablici treći sa sedam bodova dok je Kopićev Paphos na tablici deveti s tri boda iz četiri kola.