Prekrasan pogodak Obregona za slavlje Varaždina i deseti ligaški poraz Intera u nizu (VIDEO)

U drugoj utakmici programa 31. kola Hrvatski Telekom Prve lige Varaždin je pred 2 194 gledatelja u Varaždinu rezultatom 1-0 (1-0) svladao Inter Zaprešić i tako stigao do treće ligaške pobjede u nizu.

Interu je, s druge strane, ovo bio deseti ligaški poraz u nizu i time je zaprešićki prvoligaš postao drugi najgori klub u toj kategoriji u povijesti Prve HNL. Neslavni vrh te ljestvice sa šesnaest ligaških poraza u nizu iz sezone 2001/2002 drži TŠK Topolovac.

Pobjedu je Toplakovoj momčadi prekrasnim pogotkom u 33. minuti donio 23-godišnji Kolumbijac Jorge Obregon.

Prvu priliku na utakmici vidjeli smo u 6. minuti kada se na ubačaj Mamića s lijeve strane napada Posavec na suprotnoj vratnii pored braniča izborio za poziciju i pucao malo pored vratnice.

Dominantnije je Varaždin otvorio susret. U 9. minuti Drožđek s ruba šesnaesterca upućuje nezgodan udarac no Matković upisuje obranu.

S odmakom Inter je uspostavio ravnotežu u igri, a u 23. Postonjski se iskazao fantastičnim potezom, primio je loptu na prsa i iz voleja s dvadesetak metara poslao loptu malo, malo pored vratnice.

Dvije minute poslije nadahnuto izdanje Zamourija, prelijepo je prošao pored nekoliko protivničkih igrača, no u konačnici upućuje slabašan udarac s ruba šesnaesterca s kojim Nevistić nema ni najmanjih problema.

U 26. velika prilika za Varaždin. Nakon ubačaja iz kuta Stolnik je bio najbliže lopti na pet metara, no usprkos krajnjim naporima nije uspio zahvatiti istu i poslati ju u nebranjenu mrežu.

Dobru kontru Varaždin je odigrao u 29. minuti, Teklić je dugom pronašao Mamića na lijevoj strani napada, on se sjurio prema vratima i sa šesnaest metara poslao loptu u suprotni kut, na loptu je malo zakasnio Obregon.

Varaždin do rezultatske prednosti dolazi u 33. minuti. Nakon kraćeg pritiska i iz ‘drugog napada’ lopta dolazi lijevo do Mamića koji ponovno kvalitetno ubacuje u šesnaesterac, a 23-godišnji Kolumbijac Obregon fantastičnim potezom sa sedam metara prosljeđuje loptu u suprotni kut za 1-0 Toplakove momčadi i svoj treći pogodak u šestom Prva HNL nastupu.

U 39. minuti domaći su tražili kazneni udarac nakon duela Obregona i Solde, no Batinić i VAR kolege (Gabrilo i Petrović) procijenili su da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

Teklić ponovno kvalitetno mijenja stranu u 45. minuti i pronalazi Mamića, a on s dvadesetak metara upućuje nezgodan udarac i tjera Matkovića na odbijanje u korner iz kojeg su domaći poslije udarca Posavca ponovno tražili kazneni udarac zbog Veginog navodnog igranja rukom, no Batinić i kolege i ovaj put bez pretjerane komunikacije odlučuju da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

Bolje je Inter otvorio nastavak susreta, no prvi konkretno prijete domaći. Posavec je ubacio s desne strane napada, a Obregon u 53. minuti atraktivno iz voleja šalje loptu pristojno pored vratnice.

Nemoćan je Inter bio u posljednjoj trećini. Nisu gosti nikako uspijevali izigrati obranu domaćih, a takva situacija na travnjaku ‘prekipjela’ je van Bruggenu u 70. minuti kada je s preko dvadeset metara uputio snažan udarac, neloše, malo pored okvira vrata odlazi lopta.

Dvije minute poslije Varaždin je imao dobru situaciju. Teklić igra desno u prostor za Posavca no njegov udarac je vrlo loš i Matković je bez posla.

Postonjski u 75. iz slobodnog udarca s preko 25 metara šalje loptu ravno po sredini vrata. Nevistić brani bez problema.

Odličnu priliku Toplakova je momčad imala u 80. minuti. Petković je iz teške situacije uputio udarac u bliži kut, Matković kratko odbija do usamljenog Obregona na jedanaest metara, no Kolumbijac se u ovoj situaciji loše snašao i traljavim udarcem poslao loptu daleko pored vratnice.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Andrić je nakon ubačaja iz kuta došao do lopte i iskosa s četiri metra pogodio vratnicu.

Ovim porazom Inter se vrlo vjerojatno oprostio od prvoligaškog društva, te će zaprešićki klub (ukoliko se ne dogodi čudo) prvi put nakon sezone 2006/2007 igrati u Drugoj HNL. Varaždin ovom pobjedom na kontu ima 27 bodova, četiri više od devetoplasirane Istre i deset više od današnjeg suparnika.

Varaždin u sljedećem kolu gostuje u Zagrebu kod Lokomotive, dok će Inter u Zaprešiću dočekati novog starog prvaka Dinamo. Program ovog kola nastavlja se sutrašnjim okršajima Rijeke i Gorice na Rujevici (18:55) te Hajduka i Slaven Belupa na Poljudu (21:05).

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U derbiju začelja 31. kola HT Prve lige zahuktali Varaždin od 21:05 na stadionu Varteksa dočekuje Inter-Zaprešić kojem je ovo možda i posljednja realna prilika da ostane u igri za ostanak u najvišem rangu natjecanja. Šest kola prije kraja sezone Div iz predgrađa se nalazi na posljednjem mjestu ljestvice s pet bodova zaostatka za Istrom 1961 i sedam bodova manje od današnjeg suparnika.

U tri međusobna ovosezonska susreta ove dvije momčadi vidjeli smo po jednu pobjedu Varaždina i Inter-Zaprešića te jedan neriješen ishod. U Zaprešiću je bilo 2:2 i 1:2 za Varaždin dok je u baroknom gradu bilo 0:1 za Inter.

Varaždin danas nema na raspolaganju suspendiranog Senić, a Djou i Roca imaju problema s ozljedama. Kod gostiju zbog kartona nedostaju Mazalović i Rom dok se Serderov zbog pandemije nije vraćao iz Rusije.

Samir Toplak koji je prethodno u Zaprešiću radio pet i pol godina je za varazdinski.hr o utakmici rekao: “Prva međusobna utakmica je bila čudna, a u ovome trenutku to nije tako. Nisam čovjek od osvete, ne živim za to i ne želim nikakve visoke tonove prije utakmice. Meni dovoljno znači kad mi nekoliko igrača Intera pošalje čestitke nakon što s Varaždinom napravim dobar rezultat, a oni su nam izravni protivnici u borbi za ostanak, onda znam da sam tamo napravio dobar posao. Danas je Inter mnogo jači nego prije – da sam ja imao Andrića i van Bruggena, bili bi na sedmom mjestu. A ovako…”

Strateg gostiju Tomislav Ivkoić je izjavio: “Znamo da nas pobjeda ostavlja u igri za ostanak, ali to ne znači da trebamo srljati od početka. Moramo biti pametni, logički razmišljati i znati da se utakmica dobiva i u 90. minuti. Protiv Osijeka smo odigrali vrlo dobro i igrači su tu pokazali da nisu zaboravili igrati nogomet. Nadam se da to možemo prikazati i u Varaždinu”.

Dvoboj je povjeren Damiru Batiniću iz Osijeka te njegovim pomoćnicima Goranu Patakiju (Đakovo), Nikoli Kečkešu (Virovitica) i Ivanu Matiću (Osijek). U VAR sobi će biti Goran Gabrilo iz Splite te Tomislav Petrović iz Valopova, delegat susreta je Marko Ilijašev (Beli Manastira), a kontrolor suđenja Darko Cvitković (Zagreb).