Pregled kola: Playback Torcide za Lokomotivu, Dinamu remi u Osijeku, Rijeka i dalje bez poraza

Pregled kola HNL
N+

Treće kolo donijelo je gostujuće pobjede Belupa i Hajduka u Zaprešiću i Vinkovcima, Dinamov remi protiv sasvim ispremiješane momčadi Osijeka, pobjedu Rijeke nad Istrom i remi Lokomotive i Rudeša. Budući da osim Vitaićeva zgoditka poteza za anale nije bilo, pljesak za HNTV i suradnike koji su doskočili nedostatku glasnica milijunske zagrebačke publike na susretu Lokomotive i Rudeša i pustili Torcidino navijanje kao mili pozadinski zvuk. Dobar glas daleko se čuje.

Lokomotiva – Rudeš 1:1

Rudeš je nakon velikog poraza u Rijeci došao na noge Lokomotivi koja je u prošlom kolu bila lošija od Slaven Belupa. U 6. minuti Lokomotivin je Ivanušec izbliza promašio zicer, a s druge je strane Aralica škaricama pokušao pored gola. Gosti su poveli u 16. minuti nakon što je Šunjić na sredini izgubio loptu, a Havojić pravovremeno asistirao Luliću za 0:1. U 33. je Radonjić pokušao uzvratiti, ali pogodak glavom poništen je zbog zaleđa. U 40. minuti domaći vratar užasno ispucava loptu, ali Lulić je nije uspio pospremiti u praznu mrežu. Lokomotiva je u nastavku postala mnogo opasnija, vratar Hendija imao je puno ruke posla. U 62. minuti suđen je kazneni udarac za domaćine – Garcia je srušio Babića, a Majer je s bijele točke izjednačio.

Inter Zaprešić – Slaven Belupo 0:1

Slaven Belupo je prekinuo svoj dugogodišnji post na zaprešićkom stadionu, a Inter upisao svoj prvi ovosezonski poraz. U 29. minuti Puljić je uputio prvi konkretan udarac, a Belupov vratar Marković dobro je obranio. Na to je odgovorio Ivanovski, ali udarac je prošao pored vrata. U 42. minuti Puljić je snažno zapucao s 18 metara, no Marković je opet efektno riješio tu loptu. Iako je Inter napadao, u nastavku je prva Belupova prilika rezultirala pogotkom: Bouadla je odlično ubacio na peterac gdje je Ivanovski pobjegao svojim čuvarima i postavio 0:1. Trebotić je mogao povisiti na 0:2 nakon slobodna udarca, ali Santini je bio koncentriran na golu. U 69. minuti Rak pada u gostujućem šesnaestercu, ali sudac Križarić nije htio ni čuti o jedanaestercu. U 73. minuti Blažević je već ostavio koprivničkog vratara Markovića iza sebe, ali Purić je izbacio loptu s gol-linije pa je Belupo uknjižio sva tri boda.

Rijeka – Istra 1961 2:0

Aktualni prvak i dalje drži stopostotni učinak, a Istra se nakon jednog boda iz dva kola vjerojatno i nije mogla nadati boljem rezultatu u Rijeci. Domaćini zagrijavaju publiku lijepim potezom u 8. minuti – Matei je iz slobodnjaka zatresao gredu, no Heber nije uspio dobro zahvatiti odbijanac. Rijeka je nastavila napadati, a Ivušić je solidno branio svoj gol. Bradarićev pokušaj iz daljine u 27. minuti prohujao je malo pored gola. Rijeka puca sa svih strana, ali nižu se promašaji. U 42. minuti Gorgon pada u dvoboju s Bertošom, ali sudac ne sudi kazneni udarac. U nastavku sve isto: Matei otvara svojim udarcem i opet pogađa gredu. U 65. minuti greda se ipak smilovala Rijeci pa se Gorgonova lopta s okvira od Ivušićevih leđa odbila u gol za 1:0. Ivušić u 70. odlično brani u situaciji jedan na jedan s Mateijem. U 74. minuti Gojković nespretno skreće Gorgonovu loptu namijenjenu Gavranoviću, vara svoga golmana i poklanja Rijeci uvjerljiviju pobjedu.

Cibalia – Hajduk 1:2

Cibalia je prije ogleda s Hajdukom donekle sanirala svoju financijsku situaciju, ali i ostala bez Petra Mišića. Hajduk je remizirao s Brøndbyjem i okrenuo se domaćim zadacima. Na samom početku utakmice oba su kluba odala počast prerano preminulom hrabrom navijaču Cibalije, Stjepanu Vojniću. I to je otprilike to što je bilo spomena vrijedno, barem u prvom poluvremenu. Pljusak se sručio na vinkovački teren i isprao ono malo kombinatorike što su momčadi (valjda) planirale unijeti u susret. Kad je ljetna apokalipsa malo popustila, igra je počela na nešto sličiti. Prvo je iz velike udaljenosti pokušao Radošević, ali preko gola. U 55. minuti pucao je Plum, ali Dabro koji je zahvatio odbijanac bio je u zaleđu. Minutu kasnije bijeli zabijaju – Vlašić je odlično šalje loptu između dvaju domaćih stopera, a Said utrčava i zabija za vodstvo. U 69. minuti Štrkalj puca glavom, a Stipica odbija u korner. Bijeli u 76. minuti stižu do 2:0. Said (koji je, na dušu sucu Crnčiću, bio u zaleđu) puca, njegov udarac Brkić brani, a na odbijanac prvi stiže Vlašić i poentira. U 83. jednako sjajan i bizaran pogodak koji je Cibaliju nakratko vratio u igru – Vitaić je pucao s više od 30 metara, a lopta je iznenadila Stipicu i od stative se odbila u gol. Međutim, domaći do kraja nisu uspjeli stići do boda pa je Hajduk ugrabio puni plijen.

Osijek – Dinamo 1:1

Osijek je u šarenom sastavu, sa standardnim (samo) Malenicom i Bočkajem i u mislima u dvoboju s PSV-om, dočekao Dinamo. Da show bude tim veći, domaći su u 18. minuti poveli nakon sjajne akcije vrijednog Vojnovića koji je sve pripremio za realizatora Grgića i Osijekovih 1:0. Dinamo je imao, štono se kaže – jalovi posjed – lopta kod njih, a napada Osijek. Međutim, u 39. minuti prebacivanje igre na domaću polovicu osvećuje se igračima Osijeka – Moro puca prizemno s ruba kaznenog prostora i postavlja, pokazat će se, konačnih 1:1. Lukić u 45. nije pogodio izbliza, nešto kasnije Hodžićev je zgoditak poništen zbog prekršaja. U 86. minuti Grezda je u stopostotnoj situaciji loše dodao Ejupiju i propustio priliku da Osijek uzme sva tri boda, iako je i remi u miks-sastavu opravdan.

Igrač kola: Nikola Vlašić (Hajduk)
Glupost kola: Renato Gojković (Istra 1961)