Pregled 25. kola – Jedan, ali bijedan (VIDEO)

Pregled kola HNL
N+

Dvadeset i peto kolo MAXtv Prve lige počelo je sjajno: LokomotivaHajduk i SplitInter Zaprešić zajedno su odigrali nulu, no piše im se taj jedan, ali bijedan bod iz remijā bez pogodaka. Slavonski je derbi završio uvjerljivom pobjednom Osijeka i učvršćivanjem trećega mjesta na ljestvici (kao i Cibaliji posljednjega), Dinamo je s tri gola u mreži u gostima svladao Istru 1961, a Rijeka je u ludoj utakmici protiv Slaven Belupa u posljednjim minutama iščupala pobjedu i zadržala četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Dinamo.

Lokomotiva – Hajduk 0:0

Hajduk je na krilima atraktivne predstave protiv Rijeke došao po bodove u Kranjčevićevu, ali prezentirana je igra pokazala boljke i komplekse na kojima netko mora poraditi, makar to bili psiholozi – bijeli u derbijima i utakmicama protiv „malih“ momčadi nisu ista ekipa. Nije ni Lokomotiva ubijala ljepotom, ali kad smo već kod ubijanja, problemi za goste počeli su već u 15. minuti kad je Majer snažno napucao Nižića u bradu i time eliminirao Hajdukova kapetana iz ostatka utakmice. Na prvu konkretnu akciju čekali smo do 23. minute kad je kombinacija Tudora i Hamze završila snažnim Ercegovim udarcem malo preko gola. Dvije minute kasnije Futacs zarađuje svoj prvi žuti nakon laktarenja s Majstorovićem u skoku. Domaći su u 34. minuti imali dobru priliku kad je Ivanušec snažno pucao s ruba šesnaesterca, a Stipica je vršcima prstiju izbacio odbijanac u korner. Prijelomni trenutak utakmice (barem svi želimo misliti da zbog toga pala kvaliteta) je drugi žuti karton Futacsa u 46. minuti nakon neoprezna prekršaja nad Rrahmanijem. U 53. minuti Ivanušec nakon Grezdina ubačaja pogađa gredu. Kao da Grezda iovako nije napravio mnogo nereda po denoj strani, i on se u 72. minuti upisao u gre(z)donapucače. 10 minuta kasnije Stipica je obranio zicer utakmice nakon što je Grezdin udarac zakačio Kvesića. Tako je Hajdukov golman bio junak utakmice s mnogo tragičara i sačuvao jedan, ali bijedan bod.

Split – Inter Zaprešić 0:0

Sedamnaesta sekunda utakmice – Blažević sam pred Splitovim vratarom Kukićem, udarac malo pored vrata, rekao bi čovjek – bit će zgoditaka. S druge je strane udarcem uzvratio Boljat, ali preko gola, a u nastavku je Čović pravovremeno reagirao ispred Pešića. Krajem prvoga poluvremena Kukić je loše odbio Puljićev slobodnjak s 25 metara, no Kolar nije uspio pospremiti loptu u Splitovu mrežu. Drugo poluvrijeme bilo je takav jad i bijeda da ga ni Mamutov efektan pokušaj škarica nije uspio spasiti. Kao i u prvome kolu – podjela bodova, golova nula, drugo poluvrijeme nula, prespavati utakmicu i pokušati zaboraviti da se ikad odgirala.

Osijek – Cibalia 2:0

Osijek je pokušavao iz igre, Cibalia iz kontranapada, ali prvi konkretan udarac čekali smo do 34. minute i Lopina slobodnjaka koji je ukrotio vinkovački vratar. Međutim, manje od 10 minuta kasnije Matković nije znao gdje bi sa sobom u šesnaestercu, što je Lopa odlično iskoristio, uz olakotnu okolnost da nitko od šestorice (6) Cibalijinih igrača nije stao u blok. U 55. je Ukrajinac opet izdeprimirao Matkovića nakon dva nonšalantna driblinga kroz šesnaesterac i udarca u njegov bliži kut za 2:0. Cibalijin je Tomašević solidno pucao glavom u 77. minuti, ali nedovoljno precizno za počasni gol, a Grgić je u sudačkoj nadoknadi između trojice živih i zdravih suigrača u gostujućem šesnaestercu uspio proigrati protivničku obranu. Ipak, tri boda se pišu, Osijek je na trećem mjestu, ispred Hajduka, a ispred Cibalije su, po dobrom starom običaju, svi.

Istra 1961 – Dinamo 0:3

Istra je na svom terenu (barem) dobro počela i prva zaprijetila Dinamu. Lucio je odlično uposlio Gržana koji se sjurio prema Zagorcu, ali Dinamova se obrana uspjela vratiti u posljednji trenutak. Istrino prvo gubljenje lopte na centru gosti su kaznili fantastičnim zgoditkom Soudanija s 15 metara. Plavi su nastavili napadati, a Moro je lijepo asistirao Ćoriću koji je glavom pucao malo pored gola. U 25. je Solomon pokušao atraktivno iz okreta i to je otprilike bilo to od prvoga poluvremena. Nastavak je počeo isto kao i u prvome dijelu, pokušajem Gržana, ali i ostalo je išlo po viđenom scenariju – prvi smisleni napad Dinama i Hodžić zabija za 2:0. Uslijedila je uspavanka na objema stranama, a konačan je rezultat postavio isti igrač u 2. minuti sudačke nadokande kad je pobjegao svojim čuvarima i lobovao Ivušića. Dinamova 3 udarca u okvir gola, 3 pogotka. Ne zna čovjek bi li se divio ili plakao.

Rijeka – Slaven Belupo 3:2

Na Rujevici nije sve krenulo bajno za Rijeku – Belupo je u 14. minuti poveo nakon Tadićeva bijega u šesnaesterac. Vešović uzvraća udarcem pored gola, a u 26. Blažević odlično brani Gavranovićev udarac. U 34. minuti pritisak domaćih ipak je urodio plodom – Zuta odlično ubacuje pred gol, a Andrijašević zabija glavom za 1:1. Nastavak je donio krasan autogol Belupova stopera Jovičića nakon Mišićeva ubačaja. U 72. minuti tragičar Jovičić nakon kornera prosljeđuje loptu do Hebera koji opet poravnava rezultat. Rijeka je u 87. ipak došla i do svoga trećega gola i do tri boda nakon odlična Vešovićeva udarca s ruba kaznenoga prostora. Tadićeva greda u prvoj minuti nadoknade doprinijela je samo razvoju srčanih smetnji kod obiju momčadi, ali rezultat se više nije mijenjao.

Igrač kola: Dmitri Lopa (Osijek)

Glupost kola: Aleksandar Jovičić (Slaven Belupo)