Pregled 1. kola – Hajduk i Inter najučinkovitiji, Rudeš iznenadio (VIDEO)

Pregled kola HNL
N+

Inter – Cibalia 3:1 Cibalia se s(p)retno spasila ispadanja u drugu ligu, ali već na otvaranju ovogodišnje prevoligaške sezone Inter ih je pošteno našamarao i ispratio kući s 3:1. Prvo poluvrijeme gosti su se, doduše, vrlo dobro držali. U 23. minuti Čuljak je ubacio na peterac, a Pervan zabio za vodstvo. Mišić je potom nanizao pola Interova veznog reda, ali u šesnaestercu nije bilo nikoga da realizira tu šansu. S druge je strane Blažević sam pred Šubarićem promašio čitav gol (uz skandiranje „Glupane, glupane“, baš čovjeku bude toplo oko srca od diskurza hrvatskih travnjaka), ali u nadoknadi prvoga poluvremena Tomašević je igrao rukom, a sudac Jović pokazao na bijelu točku. Puljić je zabio za poravnanje rezultata. U nastavku se Cibalia primirila, a Inter podivljao. U 58. minuti Filipović i Šarić prebacuju loptu na drugu stativu do Blaževića koji ponetira za 2:1. Isti je igrač riješio sve dileme u 83. minuti nakon što je Rak dobro prošao po desnoj strani, progurao loptu na metar od gola, a dojučerašnji igrač Zadra zabio svoj drugi gol na utakmici. Sjajno je kad te navijači okrune glupanom susreta, a onda im doneseš pobjedu. Bravo, glupani. https://www.youtube.com/watch?v=cBP-JqoXXfs

Dinamo – Istra 1961 2:0
Dinamo je na krilima razgovorljiva novog trenera i zamjene domaćinstava na svom stadionu slavio nad Istrom. Kako to već biva, gosti su prvi zaprijetili, a kad iz prve ne krene, onda uslijedi raspad sistema. Matyazh je u 4. minuti dobro pucao glavom, a Livaković obranio, da bi nekoliko minuta poslije Gržan pao u šesnaestercu nakon kontakta sa Sigalijem, a sudac Pejin nije ništa dosudio. Istra kao da je tada rekla „Je*eš sve“, a nije pomoglo ni to što je Moro u 22. minuti zabio krasan zgoditak s 25 metara. Konačan rezultat postaljen je u 40. minuti nakon Ćorićeva ubačaja iz kornera koji je Benković spremno dočekao na skoku i zabio za 2:0. U nastavku je Istra opet pokušala priprijetiti preko Kitanovskog i Gržana pa odustala, a s Dinamove su se strane ispromašivali Hodžić, Gojak i Soudani. Sreća da je ostalo samo 2:0, ne bismo htjeli da Blažičku pozli od erosa i euforije svaki put kad Dinamo prijeđe centar. https://www.youtube.com/watch?v=oIFYeJLuvJY
Rijeka – Slaven Belupo 2:0
Prošlogodišnji prvaci u svom su prvom ovosezonskom ogledu na Rujevici dočekali Slaven Belupo. Kao što smo gore napomenuli, ne može u HNL-u domaćin proigrati dok im gosti ne liznu stativu, pa je tako Ivanovski u 5. minuti pucao centimetar previsoko, a lopta se odbila s gornje strane grede riječkoga gola. Trsio se i mladi Šibenčanin Kendeš, ali Sluga je obranio njegov udarac. Rijeka je dobro stajala na terenu, a kad je odlučila prestati stajati i početi trčati, pao je i prvi gol. Vešović je u 22. minuti doslovno pogodio dobro postavljenog Gorgona u glavu za 1:0. Kendeš je opet napravio nered u domaćoj obrani, ali ni on ni Purić nisu uspjeli zabiti, a Rijeka je imala 66% posjeda lopte, ni igra je i dalje djelovala nepovezano i bez realizacije. Kad je već na terenu nedostajalo akcije, igrači su se pohvatali na prvom sljedećem prekidu, a u klinču su Ivanovski i Bradarić zaradili žute kartone. 6 minuta kasnije Bradarić neoprezno starta na Bouadlu, a sudac Strukan pokazuje mu drugi žuti karton. U 66. minuti Kendeš promašuje stopostotnu priliku za izjednačenje. U 72. minuti Mišić odlično upošljava Vešovića koji zabija za konačnih 2:0. Rijeka se tako uz mlitav start i igrača manje ipak sabrala i zasluženo došla do svoja prva tri boda. https://www.youtube.com/watch?v=hm_zWamta8k
Lokomotiva – Hajduk 1:3
Hajduk je nakon prvog europskog ogleda s Levskim došao na noge Lokomotivi, a strateg bijelih napravio je nekoliko izmjena u odnosu na tu utakmicu. Možda čita razjarene komentare o tome kako je kasnio s izmjenama protiv Levskog… Šalimo se, nadamo se da ne čita. Prva je prilika pripala Hajduku, no Kožulj je previsoko pucao nakon Pešićeva ubačaja. U 31. minuti Fomitcshow je pokušao iz daljine, lopta je prošla pored gola, ali pohvala za ambicioznost. Bijeli u 44. minuti vode – Hamza se izborio za loptu i dodao Ohandzi koji se dobro snašao između Lokomotivinih braniča i zabio. U nastavku se nisu pošteno ni zagrijali, a domaćini su nakon slobodnog udarca izjednačili pogotkom Karačića. To se očito nije svidjelo Ohandzi koji je oduzeo jednu loptu na sredini terena, dodao Ercegu, a on mirno zabio u Radelićev suprotni kut. U 71. minuti Kolar dobiva priliku na pladnju, lopta mu stiže na 4 metra od gola, i da je htio gađati Stipicu, vjerojatno ga ne bi tako pogodio pored svih ostalih mogućnosti u kojima bi lopta završila u golu. U 87. je minuti Hajdukov kapetan Nižić nakon kornera najviši u skoku i postavlja konačnih 1:3. https://www.youtube.com/watch?v=vf6CSCSAkmM
Osijek – Rudeš 1:1
Za iznenađenje kola pobrinuo se Rudeš koji je u Gradskom vrtu uzeo bod Osijeku. Prvi je zaprijetio Ejupi u 4. minuti, ali Rudešov je vratar bio spreman na taj udarac. Minutu kasnije Matas je krenuo u kontru, ali ispriječio mu se Vuco. Usprkos brojnim pritiscima na gostujući gol, Osijek nije uspio realizirati svoje šanse u prvom dijelu. U 58. minuti Perić izbliza promašuje zicer za Rudeš, ali u 66. Kamenar dobro koristi svoju priliku u zabija za vodstvo gostiju. Veselje je trajalo samo dvije minute – Bočkaj je iz slobodnjaka zatresao gredu, a na odbijenu je loptu prvi natrčao Ejupi i postavio konačnih 1:1. S obzirom na viđeno, realan rezultat. https://www.youtube.com/watch?v=NRFCldUmUuw Igrač kola: Vlatko Blažević (Inter Zaprešić) Glupost kola: Filip Bradarić (Rijeka)