Portugal pogotkom Ronalda svladao vrlo dobri Maroko (VIDEO)

Opet je vrlo dobru utakmicu odigrao Maroko, i opet nije stigao do boda. Portugal je slavio s minimalnih 1:0, a jedini pogodak pao je na samom početku susreta.

Nisu dobro Marokanci otvorili susret. Portugal je imao lagani pritisak iz kojeg su uspjeli i postići pogodak, jedini na današnjoj utakmici. U četvrtoj je minuti pogodio Cristiano Ronaldo na asistenciju Moutinha. Loše je reagirala obrana Maroka, što je omogućilo Ronaldu da postigne svoj četvrti pogodak na prvenstvu.

U nastavku utakmice Maroko je nizao prilike i prilike, ali nisu uspjeli niti jednom pogoditi. Već u devetoj minuti priliku je imao Boussoufa koji glavom nije bio precizan. U 12. minuti još jedna prigoda, glavom je pucao Mehdi Benatia, no Rui Patricio zaustavlja njegov pokušaj. U 40. minuti napokon je zaprijetio i Portugal. U sjajnoj šansi našao se Goncalo Guedes, no njegov udarac brani vratar Munir.

Početkom drugog poluvremena prvi je zaprijetio Portugal. Udarac Cristiana Ronalda otišao je daleko od gola. Nije se dugo čekalo za odgovor Maroka, koji je u dvije minute sjajno zaprijetio. U 56. i 57. minuti pokušavao je Belhanda, prvi put bio je neprecizan, a drugi put još jednu sjajnu obranu bilježi Rui Patricio. Do kraja utakmice vidjeli smo još četiri izgledne prilike za pogodak Maroka, dva puta je Benatia iz prilično dobre situacije pucao preko gola. U 60. minuti i trećoj minuti sudačke nadoknade. Dva puta ozbiljno je prijetio i Ziyech, ali oba puta nedostajalo je preciznosti.

Maroko je na kraju i nakon drugog kola ostao bez bodova. Nakon one utakmice protiv Irana, ovo je bio još jedan vrlo dobro odigran susret, u kojem su nezasluženo ostali bez bodova.

U drugoj utakmici drugog kola ove grupe večeras se od 20 sati sastaju Španjolska i Iran.