Poraz Rijeke na San Siru (VIDEO)

U drugom kolu skupine D Europske lige Rijeke je na San Siru u dramatičnom susretu poražena od Milana rezultatom 3:2 (1:0).

Drugi je to poraz momčadi Matjaža Keka u grupnoj fazi nakon što su u prvom kolu na Rujevici izgubili od AEK-a.

U drugom susretu ove skupine AEK i Austrija su u Ateni odigrali 2:2, a za domaćine je strijelac bio i Marko Livaja.

Milan je na San Siru, gdje se nalazilo više od 4.000 gostujućih navijača, poveo u 14. minuti preko portugalskog napadača Andre Silve koji se nakon hat-tricka u prvom kolu opet upisao u strijelce.

Momčad Vicenza Montelle je povećala prednost u 53. minuti kada je nakon udarca iz kuta na asistenciju Bonuccija strijelac bio Musacchia.

Rijeka je do prvog pogotka na susretu došla u 85. minuti kada nakon kontre prvijenac postiže Acosty.

U 90. minuti Črnic je iskoristio nonšalanciju Romagnolija te je izborio kazneni udarac iz kojeg je precizan Elez.

Veliki bod Rijeci je u sudačkoj nadoknadi nakon dodavanja Borinija oduzeo Cutrone.

U trećem kolu Rijeka će u Beču igrati protiv Austrije dok Milan dočekuje AEK-a.

Standings provided by Sofascore LiveScore

U sklopu drugog kola skupine D Europske lige od 21:05 na San Siru počinje susret između Milana i Rijeke. U drugoj utakmici grupe snage će u Ateni odmjeriti AEK i Austrija.

Rossoneri su u prvom kolu na gostovanju u Beču slavili protiv Austrije rezultatom 5:1 dok je Rijeka na Rujevici poražena od AEK-a sa 1:2.

Aktualni hrvatski prvak će na kultnom stadionu imati značajnu podršku svojih navijača, kojih je više od 4.000 doputovalo u Italiju.