Pogodak i asistencija Tomasova; Jazvić, Mišlov, Miškić i Hrkač opet strijelci (VIDEO)

Tijekom tjedna, hrvatski nogometaši su šest puta pogađali mreže protivnika, te se upisali dvije asistencije. Marin Tomasov nastavio je sa sjajnom formom novim pogotkom i asistencijom, a u strijelce su se opet upisali Jazvić, Mišlov, Miškić i Hrkač.

Izdvojimo još lijepu asistenciju Ivana Rakitića, važnu pobjedu Ivana Leke te Kup koji je osvojio Mario Mandžukić.

Pogodak i asistencija Tomasova

U devetom kolu kazahstanskog prvenstva momčad Astane svladala je Kyzylzhar rezultatom 2:0. Za domaće je cijeli susret odigrao hrvatski nogometaš Marin Tomasov. Tomasov je najprije bio asistent prvog pogotka svoje ekipe u 78. minuti, da bi nakon toga bio i strijelac drugog pogotka svoje ekipe u 82. minuti, što je njegov treći pogodak u prvenstvu. Astana je na tablici prva, imaju 25 bodova, dva više od Kairata.

Gol Miškića, samo bod za Bišćana

Nakon što je Domžale uzeo bod Mariboru, Olimpija je imala šansu pobjedom se odvojiti od aktualnog prvaka na prvom mjestu. Momčad Igora Bišćana gostovala je u Velenju kod Rudara i dobro su počeli, u vodstvo ih je u 26. minuti doveo hrvatski veznjak Danijel Miškić svojim trećim pogotkom u prvenstvu. U akciji je predasistencijom sudjelovao i naš lijevi bek, Dino Štiglec. Olimpija je bila blizu tri boda, ali ih je Rudar u tome ipak uspio zaustaviti, i to pogotkom u 88. minuti. Olimpija tako i nakon 32. kola ima jedan bod više od Maribora, točnije 73.

Hrkač opet strijelac

Nakon pogotka prošlog vikenda, hrvatski veznjak Ante Hrkač postigao je i treći prvenstveni pogodak. Njegova Teuta svladala je Kukesi u utakmici 33. kola u srijedu rezultatom 2:3, a Hrkač je bio strijelac trećeg pogotka svoje ekipe u 48. minuti. Teuta nakon 33 kola ima 40 bodova i osma je. Ispadanje iz lige i dalje im prijeti, jer imaju samo dva boda više od Vilaznije koja se nalazi na devetoj poziciji koja vodi u drugu ligu.

Mišlov opet strijelac

Austrijski drugoligaš Hartberg remizirao je danas na svom terenu s BW Linzom 2:2, u utakmici 33. kola. Domaće je u 17. minuti u vodstvo doveo hrvatski nogometaš Roko Mišlov koji je odigrao cijeli susret. Za njega je to deseti pogodak u drugoj austrijskoj ligi ove sezone, a uz to ima i dvije asistencije. Hartberg se nakon 33 kola nalazi na drugoj poziciji s 59 bodova i za sada se nalazi na poziciji koja vodi u prvu ligu.

Brtan pogodio za bod

U 13. kolu estonskog prvenstva momčad Kaljua remizirala je na gostovanju kod Tammeke 1:1. Za goste je cijeli susret odigrao hrvatski branič Marko Brtan, koji je u 86. minuti pogodio za bod svoje momčadi. Njegov prvi pogodak nakon što se prije dva mjeseca preselio u estonskog prvoligaša. Kalju nakon 13 odigranih utakmica ima 31 bod i druga je momčad s dva boda manje od prvoplasirane Levadie.

Jazvić strijelac za Olimpiu Grudziadz

Poljski drugoligaš Olimpia Grudziadz vodi veliku bitku za ostanak, a ovog su tjedna gostovali kod prvoplasirane Legnice. Gosti su mogli u tom susretu doći i do bodova, jer su poveli u 41. minuti. U vodstvo ih je doveo hrvatski napadač Filip Jazvić koji zabija drugo kolo zaredom, treći put ukupno od zime kada je stigao u poljski tim. Za Legnicu je cijeli susret odigrao hrvatski stoper Tomislav Božić, dok je Mladen Bartulović odgledao utakmicu s klupe. Legnica je prva s 55 bodova, pet više od drugoplasiranog Katowicea te će se vjerojatno plasirati u prvu ligu. Grudziadz je pretposljednji s 28 bodova, nedostaju im tri boda za 15. mjestom koje vodi u doigravanje, te pet za 14. koje ostavlja u drugoligaškom društvu. Do kraja su ostala četiri kola.

Asistencija Rakitića

Još jedna sjajna predstava Barcelone, koja je u srijedu igrala utakmicu zaostalog 34. kola protiv Villarreala. Katalonci su slavili s visokih 5:1, a Rakitić je u igru ušao u 65. minuti. U 87. minuti hrvatski je veznjak asistirao za pretposljednji pogodak Barçe, i to na sjajan način kada je odlično prošao po desnoj strani te uposlio Dembelea. Barcelona na tablici nakon kompletiranih 36 kola ima 90 bodova, 15 više od Atletico Madrida, a 18 više od Real Madrida.

Kup za Mandžukića

Momčad Juventusa ovog je tjedna osvojila talijanski Kup, 13. ukupno u povijesti. Bolji su bili od Milana, kojem su u drugom poluvremenu dali četiri pogotka, te slavili rezultatom 4:0. Mario Mandžukić je odigrao cijeli susret za Juventus, dok je za Milan Nikola Kalinić odigrao posljednjih pola sata, te postigao autogol kod posljednjeg pogotka. Za Juventus je to četvrta titula Kupa u nizu. Mandžukiću je to 20. titula u karijeri, a šesta u Juventusu. Na dobrom je putu da osvoji i novu, prvenstvo s talijanskim timom.

Važna i teška pobjeda Leke

Lošom formom Club Bruggea našeg Ivana Leke situacija u vrhu belgijskog nogometa opet se zakomplicirala. Jučer je Brugge igrao vrlo važnu utakmicu protiv Charleroia koji je dugo vremena držao drugu poziciju na tablici. Domaća momčad povela je u 18. minuti pogotkom iz kaznenog udarca, ali su gosti uspjeli preokrenuti. Prvi pogodak postigli su tek u 64. minuti, da bi nakon toga kroz narednih devet minuta zabili još dva. Brugge sada ima 45 bodova, četiri više od Standarda kod kojeg gostuju u nedjelju.

Poraz Ćalete-Cara u finalu

Za razliku od Mandžukića, mladi hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car ostao je bez Kupa sa svojim Salzburgom. Bolji od njih bio je Sturm iz Graza koji je slavio nakon produžetaka, pogotkom u 112. minuti. Ćaleta-Car igrao je prvo poluvrijeme, a dodajmo da je Salzburg igrao i s igračem manje od 71. minute kada je isključen Andre Ramalho.