Pogodak i asistencija Ljubičića; Posinković asistent, Kopić preokretom do pobjede (VIDEO)

Osim Brekala, samo se jedan hrvatski nogometaš danas još upisao u strijelce. To je Marin Ljubičić, koji je osim toga upisao i asistenciju. Asistent je bio i Posinković. Tri naša trenera upisala su pobjede, dva remi, a jedan poraz. Treba izdvojiti Ivana Leku, jer je njegov Club Brugge treću utakmicu ostao bez pobjede.

Pogodak i asistencija Ljubičića

Slovačka Slovan Bratislava slavila je danas kod Podbrezove rezultatom 0:2. Cijeli susret za goste je odigrao hrvatski veznjak Marin Ljubičić koji je sudjelovao kod oba pogotka. Gosti su poveli u drugoj minuti, strijelac je Bajrić na asistenciju hrvatskog veznjaka. Pobjedu Slovana potvrdio je Ljubičić zgoditkom u 73. minuti.

Slovan je nakon 13 kola prvi u slovačkoj Fortuna ligi, ima 33 boda.

Posinković asistent

Bugarski Lokomotiv Plovdiv slavio je danas u susretu 13. kola bugarskog prvenstva. Plovdiv je slavio protiv Bistritse, bilo je 2:1. Povela je momčad Brune Akrapovića u 19. minuti iz kaznenog udarca, izborio ga je hrvatski nogometaš Vilim Posinković, a realizirao bugarski Dimitar Iliev. U 42. minuti Plovdiv je udvostručio svoju prednost, a nakon što je izborio kazneni udarac, Posinković sada upisuje asistenciju.

Posinković se u igri zadržao do 90. minute, a cijeli su susret za domaće odigrali naši Josip Tomašević i Igor Banović. Plovdiv je na tablici šesti s 20 bodova iz 13 kola.

Pobjeda Kovača protiv Mainza

Momčad Bayerna iskoristila je kiks Borussije Dortmund te joj se približila na tablici. Momčad Nike Kovača slavila je kod Mainza rezultatom 1:2 te se zahvaljujući pogocima Goretzke i Thiaga približila vodećem Dortmundu na dva boda zaostatka.

Remi Leke

Ivan Leko i njegov Club Brugge ne nižu baš dobre rezultate u belgijskom prvenstvu. Aktualni belgijski prvak treću utakmicu u nizu nije uspio slaviti, čime je Genk dobio šansu da se još malo odvoji na prvoj poziciji. Brugge je danas remizirao s St.Truidenom, bivšim klubom Leke, s 2:2.

Cijeli susret za Brugge odigrao je naš vratar Karlo Letica. Brugge na tablici ima 27 bodova, dva manje od Genka koji svoju utakmicu 12. kola igra sutra.

Preokret Kopića

U sedmom kolu ciparskog prvenstva Paphos kojeg vodi Željko Kopić upisao je gostujuću pobjedu protiv Omonie. Iako je domaća momčad imala vodstvo od 2:0, Kopićeva momčad postigla je četiri pogotka u posljednjih pola sata, te stigla do pobjede od 2:4.

Cijeli susret za Paphos odigrao je naš Diego Živulić, dok je za Omoniu svih 90 minuta odigrao Franjo Prce. Nakon sedam kola Paphos je deseti s četiri boda, a Omonia je osma s dva boda više.

Remi Ivankovića

Iranski Persepolis kojeg vodi naš Branko Ivanković ostao je u zadnjim minutama danas bez pobjede. Imao je aktualni prvak vodstvo od 0:1, no domaća momčad stigla je do boda pogotkom u 87. minuti. Persepolis ima 17 bodova te se uz utakmicu manje nalazi na trećoj poziciji.

Novi poraz Pamića

Nakon sjajnog ulaska u sezonu, Titograd kojeg vodi naš Igor Pamić upisao je drugi poraz u nizu, te tako četvrtu utakmicu ostao bez trijumfa. Bolja je bila Zeta koja je danas slavila minimalnim rezultatom 1:0.

Titograd je tako u samo par kola pao s prve pozicije na četvrtu, te nakon 13 kola ima 22 boda.

Pobjeda Sablića

Nakon što je u prošlom kolu osigurao titulu prvaka Sheriff kojeg vodi naš Goran Sablić danas je upisao pobjedu. Bolji je bio Sheriff od Dinamo-Auta, te je usprkos crvenom kartonu u 45. minuti slavio rezultatom 0:1.

Hrvati strijelci u derbiju kola poljske Ekstraklase

Osim spomenutog današnjeg učinka hrvatskih nogometaša i trenera, jučer su se u strijelce u derbiju 13. kola poljske Ekstraklase, u srazu Jagiellonije i Legije, upisali Ivan Runje i Sandro Kulenović.

Hrvati su ujedno bili i jedini strijelci na utakmici, Runje je pogodak postigao u 1. minuti nakon ubačaja iz kuta, dok je Kulenović zabio u 89. za konačnih 1-1. 18-godišnjem Kulenoviću to je bio prvijenac u dresu Legije, dok je 28-godišnjem stoperu Runji ovo drugi pogodak, strijelac je bio i u prethodnom kolu kada je Jagiellonia rezultatom 2-1 svladala Pogon.