Pogodak i asistencija Kramarića (VIDEO)

Bundesliga / Twitter

U prvoj utakmici 27. kola Bundeslige Hoffenheim je na domaćem terenu s visokih 4:1 porazio Bayer Leverkusen. U strijelce se upisao hrvatski napadač Andrej Kramarić koji je postao najbolji strijelac u povijesti Hoffenheima u Bundesligi.

Na Rhein-Neckar Areni otvoreno je 27. kolo Bundeslige, u izravnom susretu dva kluba koja su trenutno u borbi za Europi. Bolje je utakmicu otvorio Hoffenheim koji je poveo u desetoj minuti. Andrej Kramarić je prošao po lijevoj strani i uposlio Ishaka Belfodila koji zabija za 1:0.

Sedam minuta trebalo je da gosti iz Leverkusena poravnaju rezultat, strijelac je Kevin Volland. No to je bilo sve od gostiju za koje je cijeli susret odigrao hrvatski branič Tin Jedvaj. Ostatak utakmice pripao je u potpunosti domaćoj momčadi koja je s tri zgoditka ostvarila uvjerljivu pobjedu.

Nakon šest minuta igre u drugom dijelu momčad Juliana Nagelsmanna dolazi do novog vodstva. Autogol postiže Sven Bender. Deset minuta kasnije je 3:1, drugi pogodak na utakmici postiže Alžirac Belfodil.

Alžirski reprezentativac u 79. minuti mogao je doći i do hat-tricka. Isplatio se Alžircu trk po lijevoj strani u kontri u kojoj je uputio udarac, lopta je išla prema golu, no u zadnji trenutka dodirnuo ju je Andrej Kramarić pa je gol pripisan njemu.

Belfodilu bi to bio hat-trick na današnjoj utakmici, no za njega će ipak morati pričekati neko vrijeme. Ovaj pogodak Kramariću je 47. u Bundesligi u dresu Hoffenheima, čime je postigao prvi strijelac ovog kluba u Bundesligi. Hrvatski napadač na listi je strijelaca prestigao Sejada Salihovića koji je do sada bio na prvoj poziciji s 46 zgoditaka.

Salihović je prvi strijelac kluba u svim natjecanjima, a Kramarić mu je prvi pratitelj s 13 pogodaka manje.

Hoffenheim je ovom pobjedom prišao sedmoplairanom Bayer Leverkusenu na samo bod zaostatka. Leverkusen ima 42, a Hoffenheim 41.