Pogodak i asistencija Čopa; Pranjiću prvijenac a Brozoviću asistencija (VIDEO)

Standard de Liège / Facebook

Današnji dan od hrvatskih nogometaša obilježio je Duje Čop pogotkom i asistencijom u uzbudljivom susretu. Strijelac je bio i Danijel Pranjić, dok je Marcelo Brozović upisao asistenciju. Od trenera, slavio je samo Damir Burić.

Čop asistent i strijelac

Vrlo zanimljiv susret 26. kola belgijskog prvenstva odigrali su Standard i Mouscron. Na kraju su uspješniji bili domaći igrači, koji su slavili rezultatom 4-3 u uzbudljivoj završnici. Hrvatski napadač Duje Čop za domaće je u igru ušao početkom drugog dijela pri rezultatu 1-1, da bi nakon samo dvije minute igre upisao asistenciju. Sjajan pogodak postigao je Pocognoli. Do 87. minute Standard je gubio 2-3, ali onda su uslijedila dva brza pogotka. Prvi u 87., a onda i drugi, ukupno četvrti Duje Čopa u prvenstvu dvije minute kasnije. Standard nakon 26 kola ima 36 bodova i zauzima osmu poziciju.

Prvijenac Pranjića

U susretu 24. kola ciparskog prvenstva Anorthosis je na gostovanju kod Nicosie bio uvjerljiv, slavili su 0-3. Za goste je do 84. minute igrao nekadašnji hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić koji je bio strijelac posljednjeg pogotka u 73. minuti. Cijeli susret za goste je odigrao još jedan bivši reprezentativac, Gordon Schildenfeld. Anorthosis na tablici ima 50 bodova nakon 24 kola i nalazi se na trećoj poziciji.

Asistencija Brozovića

Nakon čak osam utakmica bez pobjede, momčad Intera napokon je uspjela slaviti. Inter je na svom terenu rezultatom 2-1 svladao Bolognu, te se tako nakon dugog posta uspio vratiti pobjedničkim stazama. Inter je poveo u drugoj minuti preko Edera, asistent je bio naš Marcelo Brozović. Gosti su izjednačili u 25. preko Palacia, ali je u 63. Karamoah donio sva tri boda Spallettijevoj momčadi. Brozović je igrao do 58. minute, dok je Ivan Perišić odigrao cijeli susret. Inter nakon 24 kola ima 48 bodova i nalazi se na trećoj poziciji na ljestvici.

Novi kiks Leke

Club Brugge našeg Ivana Leke očigledno je upao u krizu. Treću utakmicu u nizu ne znaju za pobjedu, a uz to imaju i poraz od 4-1 u Kupu protiv Anderlechta. Danas je Lekina momčad remizirala kod Waasland-Beverena, bilo je 1-1. Domaći su u prvom dijelu promašili kazneni udarac u 42. minuti te su propustili povesti. Ono što Wasland-Beveren nije iskoristio, Brugge je. Belgijski prvak poveo je u 73. minuti iz kaznenog udarca. Gosti su do kraja uspjeli izjednačiti i osvojiti bod, do njega su stigli u prvoj minuti sudačke nadoknade, i to zahvaljujući autogolu Clasiea. Club Brugge je i dalje siguran na prvoj poziciji, ima 59 bodova.

Pobjeda Burića

Važnu pobjedu upisao je Greuther Furth našeg Damira Burića u borbi za ostanak u drugoj njemačkoj ligi. Furth je danas na svom terenu s minimalnih 1-0 svladao Dynamo Dresden, čime su se pomjerili dva mjesta na ljestvici. Cijeli susret za Furth odigrao je hrvatski stoper Mario Maloča. Burićeva momčad nakon 22 kola ima 23 boda i nalazi se na 16. poziciji, koja vodi u doigravanje. Za izlazak iz opasne zone Buriću je potreban jedan bod.

Remi Bjelice

Poljski Lech koji vodi naš Nenad Bjelica odigrao je utakmicu bez golova na gostovanju kod Arke. Bjelica se tako propustio približiti prvoplasiranoj Jozakovoj Legiji na dva boda zaostatka. Sada za njima zaostaju četiri boda.