Pogodak Brekala protiv Dortmunda (VIDEO)

U 12. kolu Bundeslige Stuttgart je na svom terenu s 2-1 svladao Borussiju Dortmund. U strijelce se upisao i mladi hrvatski nogometaš Josip Brekalo.

Domaći su u vodstvo stigli već u petoj minuti kada je strijelac bio Akolo. u sudačkoj nadoknadi prvog dijela gosti su dobili priliku iz kaznenog udarca. Pucao je Andre Schurrle ali je udarac obranio vratar Zieler, no odbijenu loptu u mrežu šalje Maximillian Philipp.

Početkom drugog dijela u igru je ušao naš Josip Brekalo. Samo pet minuta bilo mu je potrebno da pogodi i vrati vodstvo domaćoj momčadi. U priliku ga je dobrom loptom poslao Ozcan, a miran i dobar u završnici, bio je mladi hrvatski reprezentativac.

Ovim pogotkom, Brekalo je postao prvi hrvatski nogometaš koji je postigao prvenstveni pogodak za Stuttgart još od 2005., kada je pogodio Zvonimir Soldo.
Za Brekala je ovo prvi prvenstveni pogodak ove sezone, a ukupno drugi nakon što je jedan postigao u prvoj rundi Kupa. Stuttgart se ovom pobjedom popeo na 11. poziciju sa 16 bodova nakon 12 kola. Dortmund je treći s 20 bodova.