Pogocima Atiemwena Dinamo slavio u Zaprešiću (VIDEO)

Screenshot: Arena Sport

U prvoj utakmici petog kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je u Zaprešiću pred 2.686 gledatelja slavio protiv Intera rezultatom 1:2 (1:1). Domaćini su poveli preko Tsoneva, ali Plavi do preokreta dolaze zahvaljujući dvostrukom strijelcu Atiemwenu.

Nenad Bjelica je nastavio s politikom rotiranja igrača pa se ovaj put odlučio za potpuno novu početnu postavu u odnosu na onu koja je u utorak deklasirala Ferencvaros u Budimpešti. Tako je Dinamo uz zamjenu domaćinstva kako bi se sačuvao maksimirski travnjak odmorio udarne igrače za prvi susret play-offa Lige prvaka u kojem u srijedu dočekuje norveški Rosenborg.

Prvi pogodak na susretu vidjeli smo u 8. minuti kada je ubačaj Serderova iskoristio Tsonev koji je udarcem glavom matirao Zagorca.

Plavi do izjednačenja dolaze u 41. minuti kada je Majer odličnim dodavanjem uposlio Atiemwena koji bježi obrani Intera, a potom zaobilazi vratara Freliha i šalje loptu u mrežu domaćina.

Uzbudljivo je bilo na početku drugog poluvremena. Prvo je u 48. minuti zbog zaleđa poništen pogodak Amera Gojaka da bi samo minutu kasnije Marin Galić dobio drugi žuti karton tako da su domaćini do konca susreta igrali s igračem manje.

Brojčano prednost Dinamo je odmah iskoristio tako što je ubačaj Gojaka iz slobodnog udarca iskoristio Atiemwen za svoj drugi zgoditak na susretu, a treći u aktualnoj sezoni Prve HNL.

Usprkos napadima Dinama do konca susreta rezultat se nije mijenjao, a domaćini su nabolju priliku za izjednačenje imali u prvoj minuti sudačke nadoknade kada udarac Čelikovića odlazi malo pored gola.

U idućem prvenstvenom kolu Inter-Zaprešić će ponovno biti domaćin, a protivnik će biti Lokomotiva dok je derbi Dinama i Rijeke zbog europskih obveza obje momčadi odgođen za 18. prosinca.

Peto kolo se nastavlja sutra kada od 19 sati Varaždin dočekuje Lokomotivu, a od 21 sat na Aldo Drosini snage će odmjeriti Istra 1961 i Slaven Belupo.

Od 20 sati u Zaprešiću počinje prvi susret petog kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Inter dočekuje Dinamo.

Utakmica je trebala biti igrana u Zagrebu, ali je dogovorom klubova došlo do zamjene domaćinstva kako bi se maksimirski travnjak sačuvao za prvi okršaj play-off faze Lige prvaka u kojem Dinamo u srijedu, 21. kolovoza dočekuje norveški Rosenborg.

U dosadašnjem tijeku prvenstva Div iz predgrađa je upisao dva remija (Gorica i Varaždin) i dva poraza (Osijek i Istra 1961) dok je Dinamo uz tri pobjede (Lokomotiva, Slaven Belupo i Gorica) u prošlom kolu remizirao kod Osijeka.

Večerašnji dvoboj će suditi Damir Batinić iz Osijeka, a pomagati će mu Dejan Berger (Osijek) i Alen Jakšić (Solin) dok je četvrti sudac Jakov Titlić iz Hrvaca. Delegat susreta je Krešimir Glavina iz Preloga dok će suce kontrolirati Križevčanin Draženko Kovačić, časnik za sigurnost HNS-a je Marko Svilić.