Pogoci Žderića i Bušića; remi Mamića i Ercega, velika pobjeda Kovača (VIDEO)

U danas igranim susretima u strijelce su se u Albaniji upisala dva hrvatska nogometaša, Filip Žderić i Tomislav Bušić, dok je u Italiji asistenciju upisao Marko Pajač.

Od trenera pobjede su upisali Niko Kovač, Branko Ivanković te Ivan Leko. Zoran Mamić upisao je remi u ogledu protiv Ercegova Al-Ahlija.

Prvijenac Žderića

Momčad Kukësija u 17. je kolu albanske lige svladala Vilazniju, bilo je 1-3. Nakon 1-1, gosti su stigli do dva pogotka u posljednjih deset minuta, te tako ostvariti pobjedu. Drugi pogodak na utakmici, u 80. je minuti postigao donedavni član Cibalije Filip Žderić, kojem je to prvi pogodak u novom klubu. Kukësi  je treća momčad lige s 28 bodova iz 17 kola.

Pogodak Bušića za pobjedu

U 17. kolu albanskog prvenstva, Flamurtari je na svom terenu s minimalnih 1-0 svladao Partizani. Za domaće je igrao iskusni hrvatski napadač Tomislav Bušić, koji je bio i strijelac pobjedničkog pogotka. Bušić je pogodio u 93. minuti i to iz odbijanca nakon što je promašio kazneni udarac. Flamurtari nakon 17 kola ima 31 bod i nalazi se na drugoj poziciji, šest manje od Skenderbeua. Tomislav Bušić treći je strijelac lige sa sedam zgoditaka.

Nova asistencija Pajača

Talijanski drugoligaš Perugia svladala je danas Pescaru na gostovanju rezultatom 0-2. Za goste je cijeli susret odigrao hrvatski veznjak Marko Pajač, koji je još jednom upisao asistenciju. Pajač je asistirao Di Carmineu za drugi pogodak u 89. minuti. Perugia nakon 23 kola ima 30 bodova i nalazi se na desetoj poziciji, a Pajaču je ovo peta asistencija u prvenstvu.

Velika pobjeda Kovača

Niko Kovač i njegov Eintracht Frankfurt ostvarili su veliku pobjedu na svom terenu, te su napokon upisali sva tri boda pred svojim navijačima. Kovačeva momčad svladala je Borussiju Mönchengladbach rezultatom 2-0, te se tako popela na čak drugu poziciju s 33 boda, uz utakmicu više. Hrvatski napadač Ante Rebić u igri je bio do 61. minute.

Remi Mamića i Ercega

U Ujedinjenim Arapskim Emiratima sastali su se Al-Ahli i Al-Ain u 14. kolu. Utakmica je završena bez pobjednika, bilo je 1-1. Svih 90 minuta za domaće je odigrao bivši igrač Hajduka Ante Erceg koji je kod pogotka svoje ekipe sudjelovao predasistencijom. Al-Ahli Dubai je na tablici peti sa 17 osvojenih bodova, dok je Al-Ain Zorana Mamića prvi s 32 boda i utakmicom više.

Nova pobjeda Ivankovića

Hrvatski strateg Branko Ivanković koji vodi iranski Persepolis osvojio je nova tri boda. Njegova je momčad bila bolja od Peykana kojeg je pobijedila s 1-3. Za Ivankovićevu momčad to je 14. pobjeda u 21. kolu u prvenstvu, nalaze se na prvoj poziciji s 48 bodova, 12 više od drugoplasiranog Foolada.

Poraz Sepahana i nakon odlaska Kranjčara

Pet dana nakon što je dobio otkaz Zlatko Kranjčar, Sepahan je upisao još jedan poraz. Nakon poraza od Sepidrood Rashta hrvatski strateg dobio je otkaz, a danas je od Sepahana bolji bio i Foolad koji je slavio rezultatom 0-1. Sepahan nakon 21 kola ima 20 bodova i nalazi se tek na 13. poziciji.

Nova pobjeda Leke

Ivan Leko i njegov Club Brugge nastavljaju krupnim koracima ka obrani naslova prvaka u Belgiji. Brugge je na svom terenu rezultatom 3-2 svladao Oostende, te tako upisao 18. pobjedu u 23. kolu belgijskog prvenstva. Drugo poluvrijeme za Lekinu je momčad igrao i naš Ivan Tomečak, dok kod gostiju zbog ozljede pete nije bilo Antonija Milića. Club Brugge je vodeća momčad Belgije s 57 bodova, 12 više od drugoplasiranog Charleroia, dok je Oostende 13. s 25.

Remi Bonačićevog Al Arabija

U 14. kolu katarske Stars League Al Arabi, kojeg s klupe vodi hrvatski strateg Luka Bonačić, remizirao je (1-1) na gostovanju kod Qatar SC-a. U vodstvo je Bonačićeva momčad došla u 26. minuti utakmice pogotkom Mansour Abdulrahmana, a domaći su do izjednačenja i konačnih 1-1 stigli pogotkom u prvoj minuti nastavka preko Osame Omarija. U redovima Al Arabija svih je 90 minuta na poziciji stopera odradio bivši igrač RNK Splita i Slaven BelupaIvan Fuštar.

Al Arabi je trenutno 9. momčad prve katarske lige s 11 bodova na kontu, te Bonačiću i Fuštaru (prema svemu do sada viđenom) slijedi teška borba za ostanak u ligi.