Pogoci Rakitića i Aganovića, Pašalić asistent u slavlju protiv Juventusa (VIDEO)

Ivan Rakitić i Adnan Aganović upisali su se u strijelce za Barcelonu i AEL Limassol, oba u Kupu. Dobra je bila i Atalanta u Kupu, gdje je Mario Pašalić upisao asistenciju.

Pogodak Rakitića

Nakon poraza od 2:0 na Ramon Sanchez Pizjuanu Barceloni je trebala uvjerljiva pobjeda protiv Seville da bi ju izbacila iz španjolskog Kupa Kralja. To su i uspjeli. Katalonci su s čak 6:1 ‘isprašili’ Andalužane, te tako stigli do polufinala. Domaće je načeo Coutinho s bijele točke u 13. minuti, a ukupan rezultat izjednačio je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić u 31. minuti. Fenomenalnu loptu poslao je Brazilac Arthur, a Rakitić je samo okrznuo loptu, dovoljno da prevari vratara gostiju Soriana.

Do kraja utakmice za Barçu je još jedan gol zabio Coutinho, a zabili su i Sergi Roberto, Luis Suarez te Leo Messi. Za goste je pogodio Arana. Dodajmo da je Sevilla pri rezultatu 1:0 promašila kazneni udarac, odnosno Jasper Cillessen obranio je udarac Banege.

Prvijenac Aganovića

Ciparski prvoligaš AEL Limassol osigurao je plasman u četvrtfinale Kupa već nakon prve utakmice. Iako se igraju dvije utakmice, AEL Limassol je na svom terenu slavio s visokih 8:0, što je praktično nedostižno za Thoi Lakatamias. Za domaće je igrao hrvatski nogometaš Adnan Aganović, koji se u 31. minuti upisao i u strijelce.

Aganović je postigao treći pogodak na utakmici a ovo mu je prvijenac u novom klubu iz kojeg je stigao iz turskog drugoligaša Altaya.

Pašalić asistent

Peterostruki osvajač talijanskog Kupa zaredom Juventus danas se oprostio od ovog natjecanja. U utakmici četvrtfinala sjajna Atlanta slavila je s 3:0, te je tako osigurala svoje mjesto među polufinalistima. U igri je u 26. minuti za domaće ušao i hrvatski veznjak Mario Pašalić koji je zamijenio ozlijeđenog Iličića. Pašalić je u 39. minuti asistirao za drugi pogodak na utakmici, koji je postigao napadač Duvan Zapata koji se nalazi u sjajnoj formi.