Pogoci Radoševića, Baraća i Tomasova; pogoci Bobičaneca, Vukušića i Vizingera u Sloveniji (VIDEO)

brondby.com

Osam pogodaka i jedna asistencija učinak je hrvatskih nogometaša danas. Josip Radošević zabio je za Brondby, a Mateo Barać za Rapid Beč. Tomasov je zabio 12. gol u prvenstvu, a četiri nogometaša zabijala su u Sloveniji.

Prvi pogodak Radoševića

Josip Radošević postigao je prvi pogodak u danskom prvenstvu ove sezone danas. Njegov Brondby svladao je Nordsjaelland rezultatom 4:2. Radošević je postigao drugi pogodak na utakmici svoje ekipe u 44. minuti, Wilczek ga je uposlio, hrvatski veznjak izašao je sam pred vratara gostiju te mirno zabio za 2:0.

Radošević uz ovaj pogodak ima i dvije asistencije a Brondby na tablici zauzima treću poziciju sa 16 bodova.

Prvijenac Baraća

Mateo Barać postigao je danas svoj prvi pogodak u prvenstvu od kako nosi dres bečkog Rapida. Barać se upisao u strijelce u visokoj pobjedi Rapida od 5:0 protiv Admire, što je njegov drugi pogodak ukupno u klubu za koji nastupa od ljeta 2018. godine.

Rapid je danas visoko porazio Admiru a Barać je bio strijelac drugog pogotka svoje ekipe u 54. minuti.

Rapidu je ovo četvrta pobjeda u prvenstvu u sedmom kolu, ima 13 bodova i zauzima četvrtu poziciju.

Tomasov opet strijelac

Astana je danas upisala novu pobjedu u kazahstanskom prvenstvu. Slavili su rezultatom 2:1 protiv Šahter Karagandija ponajviše zahvaljujući nogometašima koji su ‘šetali’ i po HNL terenima.

Gosti su poveli u 34. minuti, a Astana do poravnanja stiže u 54. Marin Tomasov zabio je svoj 12. prvenstveni pogodak, treći je strijelac lige, a uz 12 golova ima isto toliko i asistencija.

Do potpunog preokreta Astana je stigla u 66. minuti. Srpski nogometaš Miloš Vidović koji je svojevremeno nosio dres RNK Splita postigao je autogol. Vidović je vraćao loptu svome vrataru koji se prije samog prijema okliznuo, te je lopta ušla u mrežu za pobjedu Astane.

Astana je na tablici treća s 50 bodova iz 24 utakmice. Imaju dvije utakmice zaostatka u odnosu na timove iznad njih.

Vukušić, Božić i Vizinger strijelci u remiju Olimpije i Celja

Zanimljiv susret odigrali su ljubljanska Olimpija i Celje koji su se sastali u devetom kolu prve lige. Utakmica je završena rezultatom 2:2, a domaća momčad imala je dva gola prednosti. Domaći su poveli u 38. minuti pogotkom nogometaša Dinama na posudbi – Luke Menala.

U 48. minuti je 2:0, Ante Vukušić realizirao je kazneni udarac i zabija svoj šesti prvenstveni gol.

Deset minuta kasnije 22-godišnji hrvatski napadač Ivan Božić smanjuje na 2:1.

U 71. minuti još jedan naš napadač postavlja konačnih 2:2, bio je to Dario Vizinger koji je sedmim prvenstvenim pogotkom postao najbolji strijelac lige.

Bobičanec za slavlje Mure

Mura se i dalje nalazi pri samom vrhu slovenske prve lige, a Luka Bobičanec zaslužan je za to. Hrvatski napadač zabio je danas peti prvenstveni pogodak, koji je Muri donio minimalno slavlje od 1:0 protiv Tabor Sežane.

Bobičanec je igrao do 90. minute a u 77. minuti zabio je vrlo lijep pogodak za 1:0. Osim Bobičaneca za Muru su od hrvatskih nogometaša igrali Marin Karamarko i vratar Matko Obradović. Za goste su od hrvatskih nogometaša igrali Antonio Azinović, Dominik Mihaljević, Mario Zebić te Ivor Horvat koji je ušao s klupe.

Šimić strijelac iz penala

Indonezijski prvoligaš Persija Jakarta ne bilježi dobre rezultate u prvoj ligi. Danas su ipak uspjeli svladati PSIS Semarang a u strijelce se upisao i hrvatski napadač Marko Šimić. Šimić je postigao prvi pogodak na utakmici, u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela zabio je s bijele točke.

Usprkos tome što je Persija Jakarta tek 15. uz dvije utakmice manje, Šimić je drugi strijelac lige s 13 pogodaka.

Asistencija Livaje

AEK je slavio u trećem kolu grčke Super Lige. Bolji je bio tim iz Atene od Lamie slavivši rezultatom 2:0. AEK je najprije poveo u 37. minuti a onda koncem prvog poluvremena bivši reprezentativac BiH Ognjen Vranješ zabija i za 2:0 na asistenciju hrvatskog napadača Marka Livaje.

Livaja je na terenu proveo svih 90 minuta a AEK nakon tri kola ima šest bodova.