Pogoci Mandžukića, Livaje, Aganovića i Gatarića; Damir Burić ispustio pobjedu (VIDEO)

Sedam hrvatskih nogometaša danas se upisalo u strijelce, dok su četiri nogometaša upisali asistencije. Izdvajamo pogodak Marija Mandžukića za Juventus te pogodak i asistenciju Marka Livaje u Grčkoj.

Dva trenera upisala su pobjede, Damir Burić remi dok je Zoran Mamić poražen u Superkupu.

Prvi pogodak Mandžukića

U drugom kolu talijanskog prvenstva Juventus je na svom terenu rezultatom 2:0 svladao Lazio. Cijeli je susret za talijanskog prvaka igrao Mario Mandžukić koji je postigao i svoj prvi pogodak u novoj sezoni. Poentirao je u 75. minuti nakon što Ronaldo nije najbolje reagirao te nije uspio on postići zgoditak. Juventusu je to druga pobjeda u drugom kolu, trenutno ima maksimalnih šest bodova.

Dobar početak Livaje

Nakon sjajne prošle sezone, Marko Livaja je jednako dobro otvorio novu u dresu grčkog prvaka AEK-a. AEK je rezultatom 2:0 u prvom kolu porazio Gianninu a hrvatski napadač sudjelovao je kod oba pogotka. U 37. minuti AEK je poveo pogotkom Poncea, a asistenciju je upisao Livaja. Hrvatski nogometaš nakon asistencije upisao je i pogodak, u 47. minuti. U igri se zadržao do 64. minute.

Pešić za pobjedu Dinamo Bukurešta

U šestom kolu rumunjskog prvenstva Dinamo Bukurešt je rezultatom 2:1 svladao Hermannstadt. Za domaću je u 75. minuti pri rezultatu 1:1 u igru ušao hrvatski napadač Ivan Pešić, koji je pogotkom u prvoj minuti sudačke nadoknade svojoj ekipi donio trijumf. Pešiću je to prvi pogodak u prvenstvu ove sezone, a Dinamo Bukurešt nakon šest kola ima deset bodova i četvrti je.

Pogodak i asistencija Aganovića

Turski drugoligaš Altay s visokih je 0:5 svladao Istanbulspor u susretu trećeg kola. Domaća momčad od 41. minute igrala je s igračem manje, a za goste je cijeli susret igrao hrvatski veznjak Adnan Aganović. Aganović je bio asistent četvrtog pogotka svoje ekipe u 59. minuti, da bi se u trećoj minuti sudačke nadoknade i sam upisao u strijelce. Altay nakon tri kola ima sedam bodova i zauzima treću poziciju.

Gatarić strijelac, Njire asistent

U susretu šestog kola slovačke lige sastali su se Sered i Podbrezova. Domaća momčad povela je u 28. minuti pogotkom hrvatskog veznjaka Nikole Gatarića. Za goste je od 60. minute igrao Stijepo Njire koji je asistirao za drugi pogodak svoje ekipe u 70. minuti kojim je Podbrezova stigla do preokreta. Nakon šest kola Podbrezova je treća s deset bodova dok Sered ima sedam i nalazi se na osmoj poziciji.

Prce za pobjedu Omonie

Ciparski prvoligaš Omonia upisala je minimalnu pobjedu u prvom kolu ciparskog prvenstva. Protivnik je bio Alki Oroklini a jedini pogodak u 43. je minuti postigao mladi hrvatski stoper Franjo Prce.

Baraban strijelac za Slobodu

Tuzlanska Sloboda svladala je Radnik Bijeljinu u susretu sedmog kola BHT Premijer Lige. Za domaće je igrao hrvatski nogometaš Ivan Baraban koji je u 63. minuti bio strijelac prvog pogotka svoje ekipe na utakmici. Baraban je na terenu bio do 89. minute, dok je za Radnik cijeli susret odigrao stoper Domagoj Franić. Sloboda nakon sedam kola ima 11 bodova i zauzima četvrtu poziciju dok je Radnik šesti s bodom manje.

Burić propustio pobjedu

Nakon što je Greuther Fürth nakon produžetaka ispao iz njemačkog Kupa protiv Dortmunda, danas su još jednom nesretno ostali bez pobjede. Momčad Damira Burića danas je imala vodstvo od 2:0 protiv Paderborna, no primili su pogotke u 89. minuti te prvoj minuti sudačke nadoknade, te su osvojili samo bod. Cijeli susret za Burićevu je momčad odigrao hrvatski stoper Mario Maloča. Fürth nakon tri kola ima pet bodova i nalazi se na petoj poziciji.

Nova pobjeda Pamića

Igor Pamić i njegov OFK Titograd nastavili su s dobrim igrama u prvoj ligi Crne Gore. Danas su na gostovanju svladali Grbalj minimalnim rezultatom 0:1. Do 30. minute u igri je bio naš nogometaš Zvonko Pamić kojeg je zamijenio Milčiković koji je kasnije i postigao jedini pogodak, u 81. minuti. Pamićeva momčad nakon pet kola ima četiri pobjede te jedan remi. S 13 bodova Titograd je prvi, s tri boda više od Budućnosti.

Poraz Mamića u Superkupu

U Superkup utakmici u UAE-a Al-Ain kojeg vodi Zoran Mamić poražen je protiv Al-Wahde. Al-Wahda je nakon 40 minuta imali vodstvo od 0:3 i činilo se kako će do Superkupa doći bez većih problema. No Al-Ain se vratio pogocima u 60., 71. i 75. minuti. Ipak, Al-Wahda je nakon penala stigla do titule.

Izdvojimo i Niku Kovača koji je u prvom kolu Bundeslige jučer upisao pobjedu s Bayernom protiv Hoffenheima (3:1). Također, Dino Mikanović upisao je asistenciju u pobjedi danskog Aarhusa kod Hobroa (0:2).