Pogoci Maglice, Leke, Jelića i Krište; Kovač remizirao, Tudor poražen kod Intera (VIDEO)

Anton Maglica, Nikola Leko, Matej Jelić, Dario Krišto i Kristijan Krajček upisali su se u strijelce, a Josip Mišić upisao je asistenciju. Nije danas bio najbolji dan za hrvatske trenere, upisali su tri remija i tri poraza.

Remi Kovača

Derbi četvrtog kola Bundeslige igrali su vodeći RB Leipzig i aktualni prvak Bayern. U sudaru dva talentirana trenera, Juliana Nagelsmanna i našeg Nike Kovača pobjednika nije bilo (1:1). Odličan je Bayern bio u prvom dijelu i poveo već u trećoj minuti preko Lewandowskog. Domaća momčad do boda je stigla u nadoknadi prvog poluvremena pogotkom s bijele točke.

Leipzig je na tablici ostao vodeći s deset bodova dok je Bayern treći s osam.

Poraz Tudora protiv Intera

U posljednjoj utakmici subotnjeg rasporeda talijanske Seria A, Inter je svladao Udinese našeg Igora Tudora minimalnim rezultatom 1:0. Cijeli je susret za domaću momčad odigrao i hrvatski veznjak Marcelo Brozović, a dodajmo da je Tudorova momčad od 35. minute igrala s igračem manje s obzirom da je isključen ponajbolji igrač gostiju – Argentinac De Paul.

Bilić i dalje bez poraza

WBA kojeg vodi naš Slaven Bilić neporažen je u drugoj engleskoj ligi nakon sedam kola. Danas je West Brom gostovao kod prošlogodišnjeg prvoligaša Fulhama i remizirao 1:1. Za Bilićevu momčad od 59. je minute igrao i hrvatski veznjak Filip Krovinović.

WBA je tako ostao jedina neporažena momčad nakon sedam kola, ali su slavili tek tri puta i ostvarili četiri remija. S 13 bodova West Brom trenutno zauzima šestu poziciju Championshipa.

Maglica strijelac u porazu

Anton Maglica nastavio je sjajnu golgetersku formu u drugoj kineskoj ligi. Ipak, to nije pomoglo njegovom Guizhou Zhicheng koji je rezultatom 1:2 poražen u susretu 25. kola protiv Sichuan Annapurne. Gosti su poveli u 13. minuti ali je Maglica poravnao na 1:1 iz kaznenog udarca u 39. minuti.

Gosti su početkom drugog dijela ponovno stigli do vodstva, a to je na kraju ostao i konačan rezultat. Usprkos porazu Guizhou Zhicheng za koji osim Maglice nastupa i Nikica Jelavić ostao je vodeći u drugoj kineskoj ligi. Njihova bodovna prednost ispred Qingdao Huanghaija smanjila se sada na samo jedan bod.

Prvijenac Jelića, Krišto za slavlje u posljednjim sekundama

Bivši napadač Slaven Belupa Matej Jelić postigao je prvi pogodak u drugoj poljskoj ligi u dresu Termalice. Njegova momčad remizirala je s Wartom 1:1, a jedini pogodak za domaću je momčad postigao 28-godišnji hrvatski napadač koji je u Poljsku stigao početkom ovog mjeseca.

Termalica je na tablici 11. s 11 bodova iz osam utakmica.

Dario Krišto svom je Tychyju donio 2-1 (1-0) pobjedu nad Suwalkijem u utakmici devetog kola druge poljske lige pogotkom u posljednjim sekundama utakmice.

30-godišnjaku iz Tomislavgrada, široj hrvatskoj nogometnoj javnosti najviše poznat po igrama u zaprešićkom Interu i (tada prvoligašu) Šibeniku, ovo je bio treći pogodak u dresu kluba u koji je stigao u sprnju ove godine iz redova nekada prvaka Poljske, a danas trećeligaša Widzewa iz Lodza.

Asistencija Mišića

PAOK je i nakon tri kola stopostotan u prvoj grčkoj ligi. Aktualni prvak je rezultatom 2:3 svladao Atromitos u Ateni. Poveli su gosti s 0:2 ali domaća momčad golovima krajem prvog i početkom drugog poluvremena poravnava rezultat. PAOK je do tri boda stigao pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade kada na asistenciju hrvatskog veznjaka Josipa Mišića zabija Crespo.

Mišiću je to druga prvenstvena asistencija, a uz njih ima i jedan gol.

Leko strijelac

Nikola Leko, nogometaš slovenskog Aluminija upisao se u strijelce protiv aktualnog prvaka Maribora večeras. Aluminij je rezultatom 2:1 poražen u derbiju kola protiv Maribora, a hrvatski veznjak pogodio je u 56. minuti za 1:1.

Osim Leke za Aluminij su od hrvatskih nogometaša igrali Ivan Kontek, Matija Kovačić, Ante Živković te Mihael Klepač. Za Maribor je cijeli susret odigrao hrvatski branič Špiro Peričić. Aluminij je na tablici ostao prvi usprkos porazu, a Maribor zauzima četvrtu poziciju s 15 bodova.

Pogodak Krajčeka

U zanimljivom susretu u Singapuru bodove su podijelili Tampines i Balestier Khalsa, bilo je 3:3. Za goste su cijeli susret odigrala dva hrvatska nogometaša, Kristijan Krajček i Šime Žužul.

Krajček se upisao i u strijelce. Napadač koji je u veljači ove godine pojačao Balestier Khalsu iz BSK Bijelog Brda postigao je svoj četvrti prvenstveni pogodak u 82. minuti za 2:3, ali njegova ekipa nije uspjela osvojiti sva tri boda.

Balestier Khalsa je na tablici posljednja sa 16 bodova iz 22 utakmice.

Poraz Ivankovića

Branko Ivanković i njegov Al-Ahli ne bilježe dobar start u novu sezonu u Saudijskoj Arabiji. Danas je Al-Ahli poražen rezultatom 1:2 kod Al-Wehde. Na tablici je sedmi sa samo četiri boda iz tri utakmice.

Kopić poražen

Ciparski Paphos kojeg vodi Željko Kopić poražen je kod jedne od najboljih momčadi ciparskog nogometa Apollona rezultatom 3:2. Kopićeva momčad u dva je navrata imala prednost ali su gosti oba puta uspjeli izjednačiti da bi na kraju u 82. minuti stigli do potpunog preokreta.

Paphos nakon tri kola ima isto toliko bodova i trenutno je sedmi na tablici.

Remi Zekića

Nakon 14 uzastopnih prvenstvenih pobjeda moldovski Sheriff Tiraspol kojeg vodi naš Zoran Zekić remizirao je danas kod Petrocuba u utakmici bez golova.

U remiju Zekićeva Sheriffa igrali su i hrvatski nogometaši Andrej Lukić, Mateo Mužek i Gabrijel Boban. Sheriff je na tablici i dalje uvjerljivo prvi.