Pogoci Maglice, Jovanovića, Kiša i Kneževića; Brezovec, Kulušić i Mikulić prvaci u Moldovi (VIDEO)

U danas igranim utakmicama, hrvatski nogometaši diljem svijeta bili su prilično uspješni, za razliku od trenera. Sedam nogometaša upisalo se u strijelce, jedan u asistente, dok je jedan izborio kazneni udarac za svoj tim. Titulu prvaka u Moldovi su osvojila tri hrvatska nogometaša. Očajna subota bila je za trenere, jer niti jedan od njih nije uspio ostvariti pobjedu. Učinak naših trenera danas je bio četiri remija te četiri poraza.

Brezovec, Kulušić i Mikulić prvaci u Moldovi

Kolo prije kraja Sheriff Tiraspol osigurao je titulu moldavskog prvaka. U susretu s izravnim konkurentom za prvu poziciji Sheriff je svladao Milsami rezultatom 0-2, te tako kolo prije kraja pobjegao na nedostižnih osam bodova. Sheriff je nakon 17 kola ostao neporažen u prvenstvu, te su uz 14 pobjeda imali tri remija. Titulom su se tako okitila i tri hrvatska nogometaša. Nakon prvenstva i Kupa s Rijekom, Ante Kulušić je stigao do svoje treće titule u karijeri, kao i Josip Brezovec koji je bio i hrvatski te moldavski prvak, dok je vratar Zvonimir Mikulić stigao do svoje prve titule u karijeri. Za Sheriff je to druga titula u nizu, ukupno 15, a prvu su osvojili 2001. godine.

Novi pogoci Maglice

Anton Maglica vraća se u formu iz prošle sezone. U današnjoj pobjedi Apollona kod Alki Oroklinija (1-4), hrvatski napadač bio je dvostruki strijelac. Maglica je postigao posljednja dva pogotka na utakmici, u 66. i 74. minuti. Osim njega za Apollon je cijeli susret odigrao i Antonio Jakoliš. Maglici je to šesti prvenstveni pogodak, ukupno sedmi u sezoni, a Apollon se nalazi na trećoj poziciji s 19 bodova, te tri utakmice zaostatka.

Dva pogotka Leke i ispadanje u treću ligu

Dosadašnji norveški drugoligaš Fredrikstad sezonu je završio na 14. mjestu, pa je igrao doigravanje za ostanak u drugoligaškom društvu. U prvoj utakmici remizirali su s trećeligašem Noteddenom 0-0, da bi danas upisali poraz 5-3, te tako ispali u treću ligu. Dvostruki strijelac za Fredrikstad je danas bio 29-godišnji hrvatski stoper Mislav Leko, no slaba mu je to utjeha. Ukupno ove sezone, Leko je postigao tri pogotka.

Hattrick Butića

U susretu devetog kola talijanske Primavere 1, momčad Torina do 19 godina s visokih je 7-1 svladala Udinese. Trostruki strijelac bio je mladi hrvatski napadač Karlo Butić, koji sada na kontu ima devet prvenstvenih pogodaka i treći je strijelac lige. Butić je pogađao u prvoj, 47., i 69. minuti. Uz to, mladi napadač dodao je i jednu asistenciju. Torino nakon osam kola ima 15 bodova na petoj poziciji i utakmicu zaostatka.

Treći pogodak Sarića

Momčad Sarajeva upisala je novu prvenstvenu pobjedu. Na svom su terenu rezultatom 4-2 porazili Mladost DK, a u strijelce se upisao i hrvatski veznjak Elvis Sarić. Sarić je bio strijelac prvog pogotka na utakmici u 28. minuti, što je njegov treći zgoditak ove sezone. Sarajevo se ovom pobjedom približilo vodećim momčadima, Širokom i Zrinjskom na dva boda zaostatka. Široki Brijeg ima i utakmicu manje.

Počasni pogodak Kiša

U 29. kolu bjeloruskog prvenstva momčad Soligorska poražena je na svom terenu protiv Zhodina rezultatom 1-2. Za domaće je od 56. minute u igri bio hrvatski napadač Tomislav Kiš, koji je u 80. minuti postigao svoj četvrti pogodak ove sezone. Nakon 29 kola Soligorsk je trećeplasirana momčad, s dva boda manje od vodećeg BATE-a.

Knežević za tri boda Akademije

U 16. kolu mađarske prve lige, Puškaš Akademija je s minimalnih 1-0 svladala DVTK. Junak susreta bio je hrvatski veznjak Josip Knežević koji je u 63. minuti pogodio za tri boda svoje ekipe. To mu je već deveti pogodak u prvenstvu ove sezone. Puškaš Akademija nakon 16 kola ima 19 bodova i nalazi se na devetoj poziciji.

Novi pogodak Jovanovića

U 15. kolu treće talijanske lige Bisceglie je na svom terenu upisao novu pobjedu, s 2-1 su svladali Monopoli. Pobjedu je domaćima donio hrvatski napadač Ivan Jovanović koji je za pobjedu pogodio u 86. minuti. Za Jovanovića je to četvrti prvenstveni pogodak ove sezone. Bisceglie nakon 15 kola ima 19 bodova i nalazi se na osmoj poziciji. Treba istaknuti kako imaju i utakmicu zaostatka.

Asistencija Vujice

U derbiju kola i utakmici za prvo mjesto australskog prvenstva, momčad Sydneya je s 2-1 svladala Newcastle Jets. Kod jedinog pogotka gostiju u 65. minuti asistent je bio mladi hrvatski lijevi bek Ivan Vujica koji je odigrao cijeli susret. Newcastle Jets je sada drugoplasirana momčad s 14 bodova, dva manje od svog današnjeg protivnika.

Vručina izborio penal za pobjedu

U devetom kolu jordanske Premier Lige, Shabab Al Ordon je svladao Mansheyat rezultatom 0-1, i to pogotkom u šestoj minuti sudačke nadoknade drugog dijela. Gosti su do pobjede stigli pogotkom Al Nabra iz kaznenog udarca, a izborio ga je naš iskusni napadač Bojan Vručina. Shabab Al Ordon nakon devet kola ima 15 bodova i nalazi se na četvrtoj poziciji prvenstva.

Remi Greuther Fürtha

Damir Burić i njegov Greuther Fürth svim silama se pokušavaju iščupati s dna tabele, ali to ide poprilično sporo. Prilika da se maknu iz zone ispadanja bilo je gostovanje u Bochumu, ali su na kraju osvojili smo bod. Cijeli je susret za Burićevu momčad odigrao i naš stoper Mario Maloča. Nakon 14 kola Fürth ima 11 bodova i nalazi se tek na 17., pretposljednjoj poziciji.

Peta bez pobjede Bjelice

Lech našeg Nenada Bjelice osvojio je samo bod na gostovanju protiv Sandecje, te tako peti put u nizu ostao bez punog plijena. Nakon dobrog ulaska u sezonu Bjelica se sada nalazi tek na šestoj poziciji s 25 bodova u 16 odigranih susreta.

Mamić propustio pobjedu

Zoran Mamić upisao je remi u osmom kolu prvenstva u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Iako je njegov Al-Ain nakon samo 18 minuta imao vodstvo od 2-0, na kraju su osvojili samo bod, susret je završen rezultatom 2-2. Al-Ain na tablici ima 18 bodova i nalazi se na drugoj poziciji prvenstva.

Drugi poraz Tudora

Igor Tudor i njegov Galatasaray upisali su drugi poraz u prvenstvu ove sezone. U derbiju kola teško je Tudorova momčad poražena u Istanbulu kod Bašakšehira s 5-1, te je tako bivši trener Hajduka i grčkog PAOK-a nastavio s ne baš dobrim rezultatima u derbi utakmicama. Nakon 12 kola Galatasaray i Bašakšehir su sada izjednačeni na prvoj poziciji s 26 bodova, četiri više od trećeplasiranog Bešiktaša.

Poraz Vulića

Nakon četiri utakmice bez poraza u nizu, Zoran Vulić i njegov Apollon Smyrnis upisali su poraz. S minimalnih 1-0 slavila je danas momčad AEL Larisse. Cijeli susret za Larissu su danas odigrali naši Adnan Aganović i Nikola Žižić, dok je na golu Vulićeve momčadi cijeli susret proveo Ivan Ćović. Nakon 11 kola Larissa na desetoj poziciji ima 13 bodova, a Smyrnis je 13. s deset.

Samo bod za Kovača

U 12. kolu Bundeslige Niko Kovač i njegov Eintracht Frankfurt nisu uspjeli upisati drugu prvenstvenu pobjedu u nizu. Eintracht je gostovao kod Hoffenheima i vodio je od 13. minute pogotkom Boatenga. Ipak, bod domaćoj momčadi donosi Uth u prvoj minuti nadoknade drugog dijela. Kramarić je na domaćoj strani igrao od 63. minute, dok je kod gostiju svih 90 minuta odigrao Ante Rebić. Hoffenheim je nakon 12 kola četvrti s 20 bodova, dok šestoplasirani Eintracht ima 19 bodova.

Težak poraz Karačića

U 15. kolu BH Premijer Lige momčad Viteza teško je poražena u Tuzli na gostovanju kod Slobode. Domaći su slavili s visokih 4-0. Branko Karačić do sada nije uspio donijeti bolje rezultate Vitezu, koji se nakon 15 kola nalazi na posljednjoj poziciji sa samo šest bodova.

Poraz Bišćana u velikom derbiju

Jučer je odigran najveći slovenski derbi. Nakon što je Olimpija našeg Igora Bišćana prošlog tjedna svladala Maribor s 3-0 u prvoj utakmici Kupa, uspješniji je u prvenstvu danas bio Maribor, koji je slavio s minimalnih 1-0. Za Bišćanovu momčad cijeli su susret odigrali Dario Čanađija, Tomislav Tomić i Dino Štiglec, dok je Leon Benko u igru ušao s klupe u 78. minuti. Ovom pobjedom Maribor je preuzeo prvu poziciju s 40 bodova, tri više od Olimpije.