Pogoci Ljubičića i Kiša u derbiju; važna pobjeda za Tudora (VIDEO)

Pet hrvatskih nogometaša upisalo se danas u strijelce, te isto toliko u asistente. Izdvajamo Tomislava Kiša koji je u vrlo dobroj formi, te Igora Tudora koji je ostvario važan trijumf s Udineseom.

Šesti pogodak Ljubičića

U trećem kolu playoffa za prvaka Slovan Bratislava uvjerljivo je s 4:1 svladala Michalovce. Svih 90 minuta za domaće je odigrao hrvatski veznjak Marin Ljubičić koji je u 83. minuti šestim prvenstvenim pogotkom postavio konačan rezultat.

Slovan je na tablici prvi sa 67 bodova, 19 više od drugoplasirane Žiline.

Ćurjurić i Bencun za slavlje Zrinjskog

Momčad Zrinjskog i dalje ne odustaje od pokušaja obrane titule prvaka. Danas su u Mostaru svladali Krupu rezultatom 2:0 te se tako vratili na šest bodova zaostatka za Sarajevom. Poveo je Zrinjski danas u 29. minuti lijepim pogotkom hrvatskog veznjaka Ivana Ćurjurića.

Pobjedu tima iz Mostara potvrdio je Marko Bencun pogotkom u 84. minuti, samo par trenutaka nakon što je ušao u igru.

Jelavić za pobjedu Zhichenga

Kineski drugoligaš Guizhou Zhicheng za koji nastupaju Anton Maglica i Nikica Jelavić slavio je danas kod Guangdong Tigersa s 1:2 u utakmici četvrtog kola druge lige. Pobjednički pogodak za goste je u 34. minuti postigao Nikica Jelavić, njegov prvi ove sezone.

Guizhou Zhicheng se na tablici nalazi na prvoj poziciji s deset bodova u prva četiri kola.

Kiš odlučio derbi

U petom kolu litavskog prvenstva odigran je derbi između Žalgirisa i Suduve. Domaća momčad slavila je s minimalnih 1:0, a jedini pogodak na utakmici u 26. minuti je zabio hrvatski napadač Tomislav Kiš.

Kiš je tako potvrdio dobru formu na otvaranju sezone s obzirom na to da je u prvih pet kola postigao šest golova. Kiš je odigrao svih 90 minuta baš kao i Ivan Kardum na golu Suduve. Žalgiris nakon pet kola ima 13 bodova i prvi je, Suduva je četvrta s devet.

Livaja asistent

Grčki prvak AEK slavio je kod Xanthija rezultatom 1:3 u utakmici 27. kola grčke Super lige. Od 55. minute za AEK je u igri bio hrvatski napadač Marko Livaja koji je ušao pri rezultatu 1:0. Livaja je upisao asistenciju u trećoj minuti sudačke nadoknade kada je Lucas Boye postavio konačan rezultat.

AEK je na tablici treći s 53 boda.

Radić i Tomašević asistenti

Olimpija je danas propustila slaviti protiv Rudara iz Velenja, osvojili su samo bod. Tim iz Ljubljane poveo je na samom startu utakmice a Rudar šansu za poravnanje dobiva u 13. minuti. Ipak, hrvatski nogometaš Dominik Radić ne koristi kazneni udarac, a Olimpija šest minuta kasnije stiže i do drugog gola. Početkom drugog poluvremena Rudar je uspio smanjiti na 2:1, ali drugi gol Kidrića u 67. minuti opet donosi dva gola prednosti aktualnom prvaku.

U 69. minuti Dominik Radić asistira za smanjenje prednosti domaće momčadi, a onda se u 78. minuti Josip Tomašević upisuje u asistente kada je Milan Tucić hat-trickom donio bod Rudaru.

Za Rudar su cijelu utakmicu odigrali Marko Ćosić i Josip Tomašević, a Radić je zamijenjen u 76. minuti.

Asistencija Mišića

Josip Mišić upisao je danas asistenciju u dresu PAOK-a koji je uvjerljivo svladao Lamiu s 3:0. Hrvatski veznjak u igru je ušao u 73. minuti a asistirao je za zadnji gol svoje ekipe u 83. minuti.

PAOK je uvjerljivo prvi na tablici sa 73 boda, deset više od Olympiakosa.

Asistencija Bagarića

Momčad Širokog Brijega s minimalnih je 1:0 svladala GOŠK Gabelu u susretu 25. kola BHT Premijer Lige. Jedini pogodak pao je u 21. minuti kada Dino Ćorić zabija na asistenciju hrvatskog nogometaša Dražena Bagarića.

Široki se nalazi na trećoj poziciji s 39 bodova.

Pobjeda Tudora u uzbudljivoj utakmici

Povratak Igora Tudora na klupu Udinesea za sada se ispostavio kao dobar potez. Sedmi bod danas je osvojio tim iz Udina u trećoj utakmici s hrvatskim trenerom na klupi. Danas je Udinese dočekalo jednog od izravnih
konkurenata u borbi za ostanak, Empoli. Gosti su poveli u 11. minuti no sjajan pogodak De Paula vraća Udinese u igru sedam minuta kasnije.

U 24. minuti BH reprezentativac Krunić vraća vodstvo Empoliju, no u završnici poluvremena Udinese stiže do preokreta s dva pogotka. Nakon pet pogodaka u prvom, u drugom poluvremenu nismo vidjeli ni jedan. Spomenimo da je Udinese u 63. minuti ostao s igračem manje jer je Zeegelaar u razmaku od pet minuta zaradio dva žuta kartona.

Marko Pajač odigrao je svih 90 minuta za Empoli. Udinese je ovom pobjedom stigao do 32 boda, te se sada nalazi na pet bodova iznad zone ispadanja. Empoli je 17. s 28.

Prvi poraz Sablića

Aktualni prvak Moldove Sheriff Tiraspol kojeg vodi hrvatski strateg Goran Sablić upisao je danas na svom terenu prvi poraz ove sezone. Bolji je od Sheriffa u četvrtom kolu bio Milsami, njihov konkurent za naslov prošle godine. Ova dva tima nalaze se na vrhu ljestvice s po devet bodova.

Novi poraz Golema

Četvrti poraz u nizu upisao je mađarski drugoligaš Balmazujvaros Sport kojeg vodi hrvatski trener Toni Golem. Balmazujvaros je tako nastavio s jako lošom formom i opet se nalaze u lošoj situaciji, šest bodova su iznad zone ispadanja. Bolji od njih danas je bio Csakvari rezultatom 1:3.