Pogoci Kiša, Bagarića i Brtana; Tudor se vratio pobjedom (VIDEO)

Facebook / Udinese

Tomislav Kiš, Dražen Bagarić i Marko Brtan upisali su se u strijelce od hrvatskih nogometaša, dok je Andrija Filipović upisao dvije asistencije.

Od trenera izdvajamo pobjedu Igora Tudora u njegovu povratku na klupu Udinesea.

Kiš iz penala

Tomislav Kiš nastavio je s dobrom formom u prvoj litavskoj ligi. Njegov Žalgiris uvjerljivo je danas svladao Atlantas rezultatom 0:3. Domaće je načeo hrvatski napadač koji u 23. minuti pogađa s bijele točke.

Kišu je to peti pogodak u četvrtom kolu ove sezone. Žalgiris u uvodu sezone ima tri pobjede i jedan remi, prvi je s deset osvojenih bodova.

Sedmi pogodak Bagarića

Široki Brijeg nastavio je s blijedim partijama u BHT Premijer Ligi. Danas je Široki remizirao 1:1 na gostovanju kod Zvijezde u susretu 24. kola. Jedini pogodak za goste je opet postigao hrvatski napadač Dražen Bagarić koji je postigao svoj sedmi prvenstveni pogodak.

Široki je na tablici treći s 36 bodova, no Željezničar koji ima utakmicu manje sada ima samo bod manje od njih.

Brtan strijelac za Krupu

Krupa i Radnik Bijeljina remizirali su u susretu 24. kola BHT Premijer Lige. Gosti iz Bijeljine poveli su koncem prvog poluvremena no domaća je momčad u drugoj polovici drugog poluvremena stigla do preokreta. U 71. minuti prvi prvenstveni pogodak postiže hrvatski nogometaš Marko Brtan koji je prošle sezone nosio dres estonskog Nomme Kaljua. Radnik je ipak u sjajnoj završnici u sudačkoj nadoknadi stigao do boda u remiju 2:2.

Krupa je posljednja na tablici s 18 bodova.

Filipović dvostruki asistent

U utakmici 24. kola slovenske prve lige Rudar je remizirao s ND Goricom 2:2. Cijelu utakmicu za goste je odigrao hrvatski nogometaš Andrija Filipović koji je kod oba pogotka bio asistent. Najprije je u 17. minuti asistirao za vodstvo svoje ekipe, da bi u 82. minuti opet asistirao za bod Gorice. Ovo su mu bile prve asistencije u prvenstvu ove sezone, a uz njih ima šest pogodaka.

Osim njega, cijeli je susret za Goricu odigrao i Matteo Tomicek, dok su za Rudar cijeli susret odigrali Marko Ćosić i Josip Tomašević, a Dominik Radić zamijenjen je u 76. minuti utakmice. Gorica na tablici zauzima sedmu poziciju s 26 bodova, a Rudar je osmi s bodom manje.

Tudor startao pobjedom

U svom povratku na klupu Udinesea Igor Tudor startao je pobjedom. Tim iz Udina koji se nalazi u vrlo teškoj poziciji i do ovog kola je bio samo poziciju iznad zone ispadanja slavio je danas protiv Genoe rezultatom 2:0. Tudor koji je Udinese vodio dva mjeseca krajem prošle sezone tako je dobro startao u svom povratku na klupu talijanskog prvoligaša, a u utorak ga čeka teško gostovanje kod Milana. Za vikend Udinese dočekuje Empoli.

Udinese je na tablici 15. s 28 osvojenih bodova.

Kiks Kovača

Bayern našeg Nike Kovača remizirao je na gostovanju kod Freiburga danas. Bilo je 1:1. Domaća momčad povela je na samom startu utakmice pogotkom Holera no Bayern se brzo uspio vratiti zgoditkom Lewandowskog. Ipak, do kraja utakmice Kovačeva momčad nije uspjela stići do pogotka i tri boda, a to je iskoristila Borussia Dortmund koja je slavila pogocima na samom kraju utakmice protiv Wolfsburga, te je opet pobjegla na dva boda prednosti.

Važna pobjeda Kopića

Ciparski Paphos kojeg vodi naš Željko Kopić slavio je danas u susretu 26. kola ciparske prve lige. Bolji su bili od Paralimnija rezultatom 1:2. Za Kopićevu momčad cijeli je susret odigrao hrvatski nogometaš Diego Živulić.

Paphos je drugi među ekipama koje se bore za ostanak s 25 bodova, ali samo su dva boda iznad mjesta koje vodi u drugu ligu.