Pogoci Kastratija i Guzine za remi Istre i Lokomotive u Puli (VIDEO)

U prvoj utakmici programa 31. kola Hrvatski Telekom Prve lige Istra 1961 je pred 665 gledatelja na stadionu Aldo Drosina u Puli odigrala neriješenih 1-1 (1-1) s Lokomotivom.

Gosti su do vodstva došli u 8. minuti pogotkom Lirima Kastratija, a domaćinu je vrijedan bod HNL prvijencem donio Gedeon Guzina u 14. minuti. Lokomotiva je od 73. zbog izravnog crvenog kartona kapetana Frana Karačića susret okončala s igračem manje.

Nakon što su Tuci za goste te Gržan za domaće propustili ozbiljnije reagirati u nelošim situacijama za svoje momčadi, Lokomotiva iz prve ozbiljne prijetnje dolazi do rezultatske prednosti.

Dugu loptu odigrao je Kovačić iz vlastite polovice za Kastratija desno, Duka i Gonzalez loše reagiraju, te 21-godišnji Kosovar pored zbunjenih protivnika odlično prima loptu, zaobilazi vratara i šalje loptu u praznu mrežu za 0-1 Lokomotive u 8. minuti i svoj 11. ligaški pogodak u sezoni.

Baš kao i Lokomotiva i Istra do pogotka dolazi iz prve prave opasnosti po protivnička vrata. Ubačaj iz prekida gosti su kratko odbili, Blagojević ponovno ubacuje s lijeve strane napada, usamljen je na sedam metara Guzina koji glavom šalje loptu u mrežu pored nemoćnog Grbića za 1-1 Istre u 14. minuti utakmice. 26-godišnjaku je ovo bio prvijenac u desetom Prva HNL nastupu.

Koliko smo konkretnim situacijama siromašan susret gledali dovoljno govori činjenica da je jedino spomena vrijedno u narednom periodu bio dribling Duke u 30. minuti, kada je spretno ‘poslao u prazno’ Kastratija i zaslužio skandiranje s tribina.

U 37. minuti Blagojević je imao dobar ubačaj s lijeve strane napada, ali Gbrić je bio prvi na lopti i prave opasnosti za njegova vrata nije bilo, iako je izgledalo da će domaći bolje iskoristiti ovu loptu.

Igralo se ravnopravno, no zaista bez konkretnosti u posljednjoj trećini, s tim da je dojam da je Lokomotiva loptu i prepustila domaćinu, koji je više kroz igru tražio dolazak u konkretniju situaciju, dok se Tomićeva momčad nerijetko odlučivala na duge lopte bez pretjerane želje za uspostavljanjem dominacije na travnjaku. U 39. minuti Karačić iz slobodnog udarca s preko trideset metara šalje loptu visoko iznad okvira.

U 45. minuti Duka je odlično ispucao loptu prema Gržanu, on pored trojice igrača Lokomotive kvalitetno prima i izlazi u jedan na jedan s Grbićem koji mu brani neprecizan pokušaj.

Do kraja poluvremena (dvije minute sudačke nadoknade) nije bilo opasnosti po vrata Duke i Grbića te se na odmor otišlo s po pogotkom na svakoj strani.

Prvu dobru situaciju pred vratarima u nastavku vidjeli smo u 58. minuti kada je usamljeni Močinić na Gržanov ubačaj s lijeve strane napada glavom s osam metara poslao loptu pored vratnice. Lokomotiva je u ovom periodu drugog dijela također zaprijetila samo jednom, bezopasnim dalekometnim pokušajem Tolića (ušao na poluvremenu umjesto Halilovića) u 53. minuti.

U 68. smo vidjeli udarac Jakića s dvadesetak metara, lopta je otišla malo pored vratnice.

Minutu poslije Gonzalez je pobjegao braničima gostiju i sjurio se prema šesnaestercu, a na rubu istog ga ruši Karačić koji je uz proteste domaće publike dobio ‘samo’ žuti karton. I dok se Blagojević spremao na izvođenje slobodnog udarca, VAR kolege su obavijestile Darija Bela da ode pogledati situaciju na monitor jer je možebitno riječ o startu za izravni crveni karton. U 73. se Bel na to i odlučio, te je poništio prethodno dodijeljeni žuti karton i kapetanu gostiju pokazao izaravan crveni te je Tomićeva momčad do kraja susreta nastavila s deset igrača. Prekid oko kojeg se ‘diglo toliko buke’ konačno je izveo Blagojević i poslao loptu pristojno iznad okvira vrata.

U 76. odlična situacija za Lokomotivu. Na ubačaj Gluhakovića (ušao u 63. umjesto Mersinaja) s desne strane napada na suprotnoj je Rakić (ušao kada i Gluhaković umjesto Tucija) glavom poslao loptu malo pored suprotne vratnice.

Dvije minute poslije Lokomotiva je ponovno blizu pogotka. Na prizemni ubačaj iz kuta Jakić se odlično snašao i pored Ivančića sa sedam metara poslao loptu u okvir, Duka vrlo dobro reagira i upisuje obranu.

U 85. minuti fantastična situacija za Istru. Nakon gužve u šesnaestercu gostiju na udarcu se iskosa s lijeve strane na tri metra našao Lončar (ušao u 79. umjesto Ivančića) no Grbić mu skida udarac.

Tolić je uz dosta truda uspio probiti lijevu stranu domaće obrane u 90. minuti i kvalitetno odigrati na suprotnu vratnicu za Rakića koji u padu glavom šalje loptu malo, malo iznad okvira vrata.

Istra je tako prvi put u aktualnoj sezoni uspjela ostati neporažena u susretima s Lokomotivom, te sada na kontu ima 23 boda, šest više od posljednjeplasiranog Intera.

Istra je u sljedećem kolu gost Slaven Belupa u Koprivnici, dok će Lokomotiva u Zagrebu biti domaćin Varaždinu.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Od 18:55 na Aldo Drosini u Puli Istra 1961 i Lokomotiva otvaraju 31. dionicu HT Prve lige. Dok se domaćini bore za ostanak i izbjegavanje doigravanja, gosti su u pozitivnom rezultatskom nizu kojim su preuzeli drugo mjesto ljestvice koje iduće sezone vodi u kvalifikacije Lige prvaka.

U tri međusobna ovosezonska sraza momčad s Kajzerice je upisala tri pobjede. U Kranjčevićevoj su bili bolji s 4:1 i 2:0 dok su u Puli slavili s 0:2.

Domaćini danas na raspolaganju nemaju Franića, Fuentesa i Munivranu koji imaju problema s ozljedama dok su gosti lišeni usluga kartoniranih Kolingera, Cokaja i Uzunija, a Sammir i Vojković su ozlijeđeni.

Trener Zeleno-žutih Iva Prelec je u najavi dvoboja rekao: “Težak tjedan je iza nas. Dosta nas je pogodila prošla utakmica, ali vremena nema i trebamo se okrenuti svemu što slijedi dalje, a to je utakmica s Lokomotivom. Momčad koja je možda u najboljoj formi u našoj ligi, međutim ovo je sport i sva su iznenađenja moguća. Moramo dat svoj maksimum na terenu i vjerovati da možemo iznenaditi svakoga u svakom trenutku.”

Jedan od junaka slavlja Lokomotive protiv Hajduka Indrit Tuci je izjavio: “U Puli nas zanima samo puni plijen, odnosno sva tri boda, no svjesni smo da nas očekuje izrazito teška utakmica. No dati ćemo sve od sebe kako bi to i ostvarili. Svoj prvijenac za seniore Lokomotive sam postigao upravo na Aldo Drosini, no u sutrašnjoj utakmici nije bitno tko će se upisati u strijelce, bitna je samo pobjeda.”

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka. Njemu će asistirati Kruno Šarić (Županja), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete) i Marko Cestarić (Sisak). VAR i AVAR suci su Ivan Bebek i Robi Kezele iz Rijeke, delegat utakmice je Ante Podnar iz Gospića, a suce će kontrolirati Vlado Sviolkos iz Siska dok je za sigurnost ispred HNS-a zadužen Miroslav Marković.