Pogoci Čanađije i Vizingera u Sloveniji; Oršić dvostruki strijelac u Ligi prvaka (VIDEO)

U današnjim utakmiama, Dario Čanađija i Dario Vizinger upisali su se u strijelce u utakmici slovenskog Kupa, gdje je Bišćanova Olimpija svladala Celje. Dva pogotka u azijskoj Ligi prvaka zabio je Mislav Oršić, a u strijelce su se upisali i Josip Knežević te Ante Roguljić.

Oršić dvostruki strijelac

U utakmici petog kola azijske Lige prvaka južnokorejski Ulsan Hyundai svladao je australski Melbourne s visokih 6:2. Dvostruki strijelac za domaće bio je hrvatski veznjak Mislav Oršić, koji je pogađao u 38. i 75. minuti. Oršić nakon pet kola u Ligi prvaka ima čak četiri pogotka, a njegov Ulsan je drugi u grupi F s osam bodova.

Pobjeda Bišćana u Kupu, pogoci Čanađije i Vizingera

Olimpija iz Ljubljane i Celje odigrali su prvu utakmicu polufinala slovenskog Kupa. Momčad Igora Bišćana slavila je s 2:1, i to pogotkom u sudačkoj nadoknadi. Celje je povelo već u drugoj minuti preko našeg napadača Darija Vizingera, da bi domaći poravnali u 50. minuti pogotkom Darija Čanađije. Do pobjede Bišćanova je momčad stigla u prvoj minuti sudačke nadoknade, a strijelac je bio Abass. Osim Čanađije, za Olimpiju su cijeli susret odigrali Leon Benko, Dino Štiglec i Tomislav Tomić, dok je Danijel Miškić igrao do 81. minute. Kod gostiju je Vizinger igrao do 72. minute, a Lovro Cvek je odigrao svih 90 minuta.

Knežević strijelac

Mađarska Puškaš Akademija plasirala se u polufinale mađarskog Kupa. Nakon poraza od 1:0 u prvoj utakmici protiv DVTK-a, Puškaš Akademija slavila je rezultatom 1:3 u uzvratu. U strijelce se za goste upisao i hrvatski veznjak Josip Knežević, koji je bio strijelac drugog pogotka u 49. minuti. Knežević je igrao do 84. minute, a Antonio Perošević do 89. minute.

Gol Roguljića

U susretu 31. kola borbe za ostanak ciparske lige, Paphos je na svom terenu minimalnim rezultatom 1:0 svladao Doxu. Jedini pogodak za domaće u 34. je minuti postigao hrvatski veznjak Ante Roguljić. Paphos se na tablici nalazi na pretposljednjoj poziciji s 32 boda, devet više od posljednjeplasirane momčadi.

Pobjeda Neretljaka

HNK Orašje koje vodi naš Mato Neretljak slavilo je danas u utakmici druge BiH lige protiv Čapljine rezultatom 3:1. Neretljakovoj momčadi to je 12. ligaška pobjeda u 20. kolu, imaju 39 bodova i treći su na tablici.